Omron

Firma Omron wprowadza inteligentną kamerę z serii FHV7 z przełomową technologią Multi-Color Light i przetwornikiem obrazu o rozdzielczości 12 megapikseli

Firma Omron Corporation (siedziba: Shimogyo-ku, Kioto; prezes zarządu: Yoshihito Yamada) ogłosiła wprowadzenie do oferty na całym świecie nowej inteligentnej kamery z serii FHV7 z funkcjami oświetlania i przetwarzania obrazu do przeprowadzania zaawansowanych kontroli wizyjnych. Dzięki przełomowej technologii oświetlania Multi-Color Light*1 i najlepszej w tej klasie*2 kamery o wysokiej rozdzielczości 12 megapikseli, aby osiągnąć najwyższą precyzję kontroli wizyjnych na wysoce zróżnicowanej linii produkcyjnej, potrzebna jest tylko jedna kamera z serii FHV7.

W związku z rosnącymi wymaganiami klientów w zakresie jakości kwestia społecznej odpowiedzialności biznesu jest coraz ważniejsza. Aby sprostać tym oczekiwaniom, producenci wprowadzają bardziej rygorystyczne inspekcje kontroli jakości w celu utrzymania i poprawy jakości produktów oraz szybkiego wykrywania przyczyn usterek. Ponadto, zgodnie z trendem masowego dostosowywania produkcji do zmieniających się potrzeb klientów, coraz częściej na jednej linii wytwarzane są różne produkty, co wymaga kontroli jakości wyrobów w różnych kolorach i rozmiarach. W celu przeprowadzenia zaawansowanych kontroli jakości w produkcji elastycznej należy ograniczyć czas przestojów koniecznych z powodu zmiany produktów.

W takich warunkach rynkowych firma Omron wkracza ze swoją ofertą wysoce wydajnych inteligentnych kamer, które ułatwiają wprowadzenie zaawansowanej kontroli wizyjnej w procesach produkcyjnych. Seria FHV7 jest wyposażona w technologię Multi-Color Light oraz obiektyw z autofokusem, dzięki czemu może szybko reagować na zmiany koloru i wielkości kontrolowanych obiektów. Eliminuje to konieczność posiadania specjalnych umiejętności wymaganych do montażu i regulacji kamery w celu obsługi różnych produktów i kryteriów kontroli, nawet na elastycznej linii produkcyjnej, gdzie produkuje się wiele różnych produktów w rozmaitych ilościach. Ponadto, przetwarzanie obrazu z najwyższą w tej klasie prędkością*2 oraz 12-megapikselowa kamerze o najlepszej w tej klasie rozdzielczości umożliwiają osiągnięcie większej precyzji kontroli i podniesienie jakości produkcji bez zmniejszania jej szybkości. Do funkcji tych dodano algorytm kompresji obrazu z dużą prędkością, który kompresuje obrazy analizy dwukrotnie*3 szybciej, dzięki czemu wszystkie dane obrazu mogą być zapisywane nawet podczas pomiarów, co pozwala na całkowitą identyfikowalność podczas procesów produkcji, w których kontrola jakości jest najważniejsza.

Pomimo czterokrotnie mniejszej obudowy seria FHV7 oferuje ten sam wysoki poziom możliwości w zakresie przetwarzania obrazu, co wiodący model firmy Omron, sterownik przetwornika z serii FH. Osiągnięto to poprzez integrację technologii bardzo szybkiego i wysoce precyzyjnego przetwarzania obrazu firmy Omron z kompaktową konstrukcją działającej z dużą prędkością kamery o wysokiej rozdzielczości, przygotowaną przez Omron SENTECH, którą uzyskano w lipcu 2017 roku.

Oferując swoim klientom nową serię inteligentnych kamer FHV7, firma Omron przyspiesza proces innowacyjnej automatyzacji i kontynuuje działania mające na celu zwiększenie wydajności oraz ulepszenie kontroli jakości w przemyśle wytwórczym.

Funkcje

1. Jedna kamera do przeprowadzania kontroli różnych produktów

  • Technologia Multi-Color Light to szybka odpowiedź na problemy związane z pomiarem różnych kolorów. W przypadku zmiany konstrukcji produktu lub po dodaniu nowego modelu, zamiast wymiany lub dostrajania oświetlenia, można po prostu zmienić parametr.
  • Przetwornik obrazu o maksymalnej rozdzielczości 12 megapikseli umożliwia wykonywanie precyzyjnych kontroli na większych obszarach. Eliminuje to konieczność montowania wielu kamer lub mechanizmu przenoszącego kamerę w celu uchwycenia różnych punktów kontroli odmiennych modeli na tej samej linii produkcyjnej. Zmniejsza to koszty prac projektowych oraz podzespołów.
  • Obiektyw z autofokusem obejmuje zakres ogniskowych od 59 do 2000 mm*4. Nawet gdy wytwarzane są produkty w różnych rozmiarach, zakres ogniskowania można łatwo zmienić za pomocą parametrów. Eliminuje to konieczność stosowania mechanizmu umożliwiającego przesuwanie kamery, co redukuje koszty prac projektowych i podzespołów.

2. Modułowa konstrukcja do szerokiej gamy zastosowań

  • Modułowa konstrukcja umożliwia swobodne łączenie obiektywu i oświetlenia z kamerą.
  • Wymiana modułu nie ma wpływu na przestrzeń zajmowaną przez kamerę, co pozwala na ograniczenie prac projektowych i konserwacyjnych.

3. Wyższa jakość produkcji bez wydłużania czasu cyklu

  • Dwurdzeniowy procesor zapewnia najszybsze przetwarzanie obrazu wśród inteligentnych kamer — teraz jest ono czterokrotnie szybsze niż w przypadku poprzednich modeli. Czas cyklu produkcyjnego można utrzymać nawet w przypadku, gdy zwiększono rozdzielczość lub dodano elementy kontroli.
  • Szybkie rejestrowanie danych, które umożliwia wykonywanie pomiarów podczas zapisywania danych obrazu, oraz błyskawiczna kompresja danych obrazu umożliwiają pełną identyfikowalność.

*1. Pierwsza na świecie inteligentna kamera z technologią Multi-Color Light. Na podstawie badania przeprowadzonego przez firmę Omron w październiku 2018 r.
*2. Najwyższa prędkość oraz rozdzielczość w inteligentnej kamerze. Na podstawie badania przeprowadzonego przez firmę Omron w październiku 2018 r.
*3. W porównaniu z czasem pomiaru i częstotliwością zapisywania danych w czujnikach wizyjnych zainstalowanych w maszynach klientów. Na podstawie badania przeprowadzonego przez firmę Omron w październiku 2018 r.
*4. Zakres ogniskowania zależy od rodzaju obiektywu. 

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
omron
omroneurope
omroneurope

Notes for Editors

Informacje dotyczące firmy Omron

Firma Omron Corporation jest liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej i poszerza swoją działalność o nowe rynki w dziedzinie technologii czujników i sterowania, np. podzespołów sterujących, podzespołów elektronicznych, podzespołów elektroniki motoryzacyjnej, infrastruktury usług publicznych, opieki zdrowotnej i ochrony środowiska. Firmę Omron założono w 1933 r. Zatrudnia ona ponad 36 000 pracowników na świecie oraz dostarcza produkty i usługi w ponad 117 krajach i regionach. W branży automatyki przemysłowej firma Omron przyczynia się do tworzenia dobrobytu społeczeństwa, zapewniając technologie automatyki, które napędzają innowacje w dziedzinie produkcji, a także produkty i obsługę klienta. Więcej informacji: industrial.omron.eu.

Informacje o inicjatywie „innovative-Automation!”

Jako lider w automatyce przemysłowej firma Omron dysponuje szeroką gamą elementów i urządzeń sterujących, począwszy od czujników przetwarzania obrazu i innych urządzeń wejściowych, a skończywszy na różnych sterownikach i urządzeniach wyjściowych, takich jak serwonapędy, a także całej gamie urządzeń zabezpieczających i robotów przemysłowych. Łącząc te urządzenia za pomocą oprogramowania, firma Omron opracowała wiele unikalnych i wysoce efektywnych rozwiązań z zakresu automatyzacji dla producentów na całym świecie. Opierając się na zasobach zaawansowanych technologii i szerokiej gamie urządzeń, firma Omron przedstawiła strategiczną koncepcję pod nazwą „innovative-Automation!”. Składa się ona z trzech innowacji lub tzw. trzech „i”: integracji (ewolucji sterowania), inteligencji (rozwoju inteligencji za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych) oraz interaktywności (nowej harmonizacji między ludźmi a maszynami). Firma Omron jest obecnie zaangażowana we wprowadzanie innowacji w zakładach produkcyjnych poprzez realizację tej koncepcji.

Related images

 

Editorial enquiries

Marion Beekhuizen
Omron

+31 6 1133 7151
marion.beekhuizen@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-marcom.com

 

 

Share

 

More news from