Omron

Omron, Akış (E8FC) ve Basınç (EFPC) için yeni IoT proses kontrol sensörlerini tanıtıyor

Omron tarafından üretilen yeni E8FC Akış sensörleri ve E8PC Basınç sensörleri, farklı sıvıları ve gazları kullanan endüstriyel işlemlerin kontrolü için yeni nesil ve yenilikçi çözümleri beraberinde getirir. Eşsiz bir teknolojiye dayanan bu yeni sensörler, ana akış veya basınç parametrelerinde çift izleme işlemi gerçekleştirir. Buna ek olarak sıcaklık kontrolü sağlar, parlak renkli görsel sinyaller ile işlem anomalileri için gelişmiş uyarı verebilir ve yüksek görünürlüğe sahip siyah beyaz organik bir gösterge üzerinde kolay okunur parametreler sunar.

Sensörler yüksek hızlı IO-Link haberleşme standardı COM3 üzerinden, izlenen sistem durumu hakkında bilgi aktarmanın yanı sıra kendi kendine tanı için verileri ve parametreleri tespit edebilir.

E8FC/E8PC akış ve basınç kontrol sensörleri, şirketimizin "Dikey Entegrasyon Konsepti"ni daha ileri taşır. Bu konsept, işlem verilerinin otomasyon piramidinin en alt seviyesinden en üst seviyesine ve üstteki ayar parametrelerinin aşağıdaki her bir sensöre aktarılmasını sağlar.

Yeni E8FC sensörleri, kalıp ve kaynak makinelerinde soğutma sıvısı anomalilerinden kaynaklanan ani duraklama ve arızaları önlemek için otomotiv endüstrisinde kullanılabilir. Ayrıca, hidrolik basıncın hassas bir şekilde izlenmesi sayesinde yeni E8PC, farklı türde pres makinelerinde veya CNC ve diğer gelişmiş makine ile işleme merkezlerinde baskı ve işlem kusurlarını önlemek için uygulanabilir.

Otomotiv endüstrisi dışındaki diğer endüstriler de bu teknolojiden faydalanabilir. Bunlar arasında tek bir işlem hatasının bütün üretim sürecinde veya nihai üründe büyük zarara sebep olabileceği endüstriler sayılabilir. Yeni E8FC/E8PC, bu tür sorunları önceden öngören ve bildiren etkili bir çözüm olarak kullanılabilir.

Her bir sensör hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki sayfalardan ulaşabilirsiniz:

E8FC: https://industrial.omron.eu/en/products/e8fc-flow-sensors
E8PC: https://industrial.omron.eu/en/products/e8pc-pressure-sensors

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
omron
omroneurope
omroneurope

Notes for Editors

Omron Hakkında

Omron Corporation; temel algılama ve kontrol teknolojilerini kullanarak faaliyet alanını kontrol komponentleri, elektronik komponentler, elektronik otomotiv komponentleri, sosyal altyapı, sağlık hizmetleri ve çevre gibi iş alanlarına kadar genişleten lider bir endüstriyel otomasyon şirketidir. 1933'te kurulan Omron, dünya çapında yaklaşık 36.000 çalışanıyla 117'dan fazla ülke ve bölgeye ürün ve hizmet sunuyor. Omron, endüstriyel otomasyon alanında ürün ve müşteri desteğinin yanı sıra üretime yenilik getiren otomasyon teknolojileri sunarak zengin bir toplum yaratılmasına katkıda bulunuyor. Daha fazla bilgi için industrial.omron.eu.

Related images

 

Editorial enquiries

Marion Beekhuizen
Omron

+31 6 1133 7151
marion.beekhuizen@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-marcom.com

 

 

Share

 

More news from