Omron

Omron przejmuje Microscan Systems, aby zaoferować pełną gamę rozwiązań z dziedziny kontroli jakości, inspekcji oraz śledzenia

Dzięki przejęciu Microscan Systems firma Omron zyskuje ponad 35 lat doświadczenia w zakresie odczytu kodów kreskowych, kontroli wizyjnej maszyn i weryfikacji, łącząc je z innowacyjnymi rozwiązaniami z obszaru automatyki przemysłowej w celu zapewnienia wysokiej jakości i wydajności oraz zwiększenia bezpieczeństwa klientów.

Firma Omron Industrial Automation Europe ogłosiła, że w następstwie przejęcia z 2 października 2017 roku nastąpiło włączenie rozwiązań Microscan Systems z dziedziny automatycznej identyfikacji, kontroli wizyjnej maszyn oraz weryfikacji do pełnej linii produktowej urządzeń do kontroli jakości i prowadzenia inspekcji.

Wysoka jakość produkcji oraz możliwość pełnego śledzenia produktów stanowią kluczowy czynnik zapewniający odpowiedni poziom jakości produktu, bezpieczeństwo konsumentów oraz zgodność z obowiązującymi w branży przepisami, a jednocześnie maksymalizujący wydajność. Całkowita identyfikowalność oraz rozwiązania z zakresu prowadzenia inspekcji umożliwiają producentom monitorowanie produktów podczas procesu produkcyjnego, a także rejestrowanie jego poszczególnych etapów w celu optymalizacji jakości i zapewnienia szybkiego wykrywania błędów. Istnieje również możliwość śledzenia poszczególnych produktów i podzespołów w łańcuchu dostaw, od momentu opuszczenia fabryki po zakup przez użytkownika końcowego.

Dzięki przejęciu firmy Microscan Systems Omron posiada w ofercie efektywne rozwiązania do odczytu kodów kreskowych na rynku produktów przemysłowych. Celem jest dalszy rozwój kontroli sprzętu produkcyjnego oraz linii produkcyjnych przy zastosowaniu technologii IoT do łączenia niemal wszystkich przedmiotów w halach produkcyjnych, w tym podzespołów i maszyn. Umożliwi to zastosowanie w halach elastycznych rozwiązań z zakresu automatyki w celu sprostania zróżnicowanym wymaganiom klientów.

„Możliwość połączenia ponad 35 lat doświadczenia firmy Microscan w produkcji czytników kodów kreskowych, kamer inteligentnych i weryfikatorów z wiedzą techniczną firmy Omron w dziedzinie automatyki przemysłowej to dla nas interesująca perspektywa”, podkreślił Nico Hooiveld, kierownik ds. rynku w Omron Europe. „Możemy teraz zaoferować kompleksowy system dla firm dążących do zintegrowania rozwiązań z zakresu śledzenia i inspekcji w ramach posiadanych linii produkcyjnych. Nasza oferta obejmuje najlepsze w swojej klasie sterowniki z wbudowaną funkcją SQL, które mogą bezpośrednio komunikować się z czytnikami kodów kreskowych i centralną bazą danych”.

„Obecni klienci i partnerzy firmy Microscan na poziomie lokalnym nadal będą mieć dostęp do wysokiej jakości rozwiązań, do których przywykli. Zyskują jednak dodatkową korzyść w postaci rozbudowanej sieci sprzedaży i wsparcia technicznego firmy Omron, lokalnego personelu bezpośredniej obsługi klienta i dostępności pełnej gamy produktów — od czujników i komponentów po sterowniki, roboty przemysłowe i urządzenia zabezpieczające — u jednego dostawcy”, stwierdził Jan Nieswandt, kierownik ds. marketingu systemów wizyjnych na region EMEA.

Rozwiązania firmy Microscan znajdują zastosowanie w działaniach firmy Omron na rzecz przyspieszenia wprowadzania innowacji w zakładach produkcyjnych, co stanowi klucz do realizacji koncepcji „innovative-Automation!”. Omron promuje w ten sposób dystrybucję i wymianę informacji zbieranych i przekazywanych przez urządzenia IoT w całym społeczeństwie, tak aby ludzie z różnych części świata mogli korzystać z bezpieczniejszych produktów.

„Będziemy dążyć do opracowania nowych kompleksowych rozwiązań poprzez połączenie możliwości sprzętu i oprogramowania Microscan, które zapewniają stabilny odczyt i kontrolę wydajności nawet w najbardziej wymagających warunkach, z ugruntowanymi kompetencjami firmy Omron w obszarze automatyki”, dodał Jan Nieswandt. „Jesteśmy dumni, mogąc udostępnić pierwszy efekt tego wspólnego przedsięwzięcia: kompaktowy czytnik kodów kreskowych V430-F z automatyczną regulacją ostrości. Charakteryzuje się on odporną aluminiową obudową o stopniu ochrony IP67 i zapewnia najdokładniejszy w swojej klasie odczyt kodów 1D/2D lub kodów DPM w procesie produkcji elektroniki motoryzacyjnej, artykułów żywnościowych i innych towarów, a także w branży farmaceutycznej”.

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
omron
omroneurope
omroneurope

Notes for Editors

Informacje dotyczące firmy Omron

Firma Omron Corporation jest liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej i poszerza swoją działalność o nowe rynki w dziedzinie technologii czujników i sterowania, np. podzespołów sterujących, podzespołów elektronicznych, podzespołów elektroniki motoryzacyjnej, infrastruktury usług publicznych, opieki zdrowotnej i ochrony środowiska. Firmę Omron założono w 1933 r. Zatrudnia ona ponad 36 000 pracowników na świecie oraz dostarcza produkty i usługi w ponad 117 krajach i regionach. W branży automatyki przemysłowej firma Omron przyczynia się do tworzenia dobrobytu społeczeństwa, zapewniając technologie automatyki, które napędzają innowacje w dziedzinie produkcji, a także produkty i obsługę klienta. Więcej informacji: industrial.omron.eu.

Informacje o inicjatywie „innovative-Automation!”

Jako lider w automatyce przemysłowej firma OMRON dysponuje szeroką gamą elementów i urządzeń sterujących, począwszy od czujników przetwarzania obrazu i innych urządzeń wejściowych, a skończywszy na różnych sterownikach i urządzeniach wyjściowych, takich jak serwonapędy, a także całej gamie urządzeń zabezpieczających i robotów przemysłowych. Łącząc te urządzenia za pomocą oprogramowania, firma OMRON opracowała wiele unikalnych i wysoce efektywnych rozwiązań z zakresu automatyzacji dla producentów na całym świecie. Opierając się na zasobach zaawansowanych technologii i szerokiej gamie urządzeń, firma OMRON przedstawiła strategiczną koncepcję pod nazwą „innovative-Automation!”. Składa się ona z trzech innowacji lub tzw. trzech „i”: integracji (ewolucji sterowania), inteligencji (rozwoju inteligencji za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych) oraz interaktywności (nowej harmonizacji między ludźmi a maszynami). Firma OMRON jest obecnie zaangażowana we wprowadzanie innowacji w zakładach produkcyjnych poprzez realizację tej koncepcji.

Related images

 

Editorial enquiries

Marion Beekhuizen
Omron

+31 6 1133 7151
marion.beekhuizen@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-marcom.com

 

 

Share

 

More news from