Omron

Spojení společností Omron a Microscan Systems přinese kompletní nabídku řešení pro kontrolu kvality, kontrolu a dohledatelnost

Akvizice společnosti Microscan Systems znamená obohacení inovativních řešení společnosti Omron v oblasti průmyslové automatizace o více než 35 let zkušeností se čtením čárových kódů, kamerovými systémy a ověřováním a zajištění ještě vyšší kvality, produktivity a bezpečnosti spotřebitele.

Společnost Omron Industrial Automation Europe oznámila, že po dokončení akvizice dne 2. října 2017 jsou nyní řešení pro automatickou identifikaci a ověřování a kamerové systémy značky Microscan Systems integrovány do její komplexní řady produktů pro řízení jakosti a kontrolu.

Kvalitní výroba a úplná dohledatelnost produktu jsou klíčovými faktory při zajišťování jakosti produktu, bezpečnosti spotřebitele a shody s průmyslovými předpisy, které zároveň maximalizují produktivitu. Komplexní řešení pro zajištění dohledatelnosti a kontroly výrobcům umožňuje sledovat produkty napříč výrobním procesem a zajistit včasnou detekci chyb. Kromě toho lze jednotlivé produkty a součásti sledovat napříč dodavatelským řetězcem – z výrobního závodu až ke koncovému uživateli.

Společnost Omron je díky akvizici společnosti Microscan Systems schopna nabídnout robustní řešení pro čtení kódů na klíčových výrobních trzích s rozšířenými možnostmi kontroly výrobních zařízení a výrobních linek – pomocí technologie IoT lze k řešení připojit prakticky všechny objekty na výrobní ploše, včetně součástí a strojů. Tímto způsobem je možné zajistit flexibilní automatizaci výrobních závodů a vyhovět široké řadě požadavků spotřebitelů.

„Je skvělé kombinovat více než 35 let zkušeností značky Microscan v oblasti čteček čárových kódů, inteligentních kamer a kamerových senzorů se znalostmi společnosti Omron z oblasti průmyslové automatizace,“ říká Nico Hooiveld, Market Manager ve společnosti Omron Europe. „Nyní jsme schopni společnostem, které usilují o integraci řešení pro dohledatelnost a kontrolu do svých výrobních linek, nabídnout kompletní řešení zahrnující nejlepší řídicí jednotky ve své třídě s vestavěným protokolem SQL, které mohou přímo komunikovat se čtečkami čárových kódů a centrální databází.“

„Na místní úrovni budou mít stávající zákazníci a partneři značky Microscan i nadále přístup ke kvalitním řešením, na která jsou zvyklí, ovšem s přidanou hodnotou v podobě rozsáhlé prodejní a podpůrné sítě společnosti Omron, místních pracovníků péče o zákazníky a úplného spektra produktů dostupných od jediného dodavatele – od senzorů a součástí přes řídicí jednotky až po průmyslové roboty a bezpečnostní zařízení,“ říká Jan Nieswandt, EMEA Product Marketing Manager pro produkty Vision.

Řešení značky Microscan přispívají ke splnění závazku společnosti Omron urychlit vznik inteligentních výrobních závodů – klíčového požadavku pro realizaci jejího konceptu s názvem „innovative-Automation!“ (inovativní automatizace). Společnost Omron tímto krokem podporuje myšlenku distribuce a výměny „informací z věcí“ napříč společností, jejímž cílem je umožnit lidem z celého světa, aby těžili z vyšší míry bezpečnosti a zabezpečení produktů.

„Budeme usilovat o vývoj nových komplexních řešení, kombinujících hardwarové a softwarové technologie značky Microscan, které zajistí stabilní výkon při čtení a kontrole i v nejnáročnějších podmínkách, s léty prověřenými zkušenostmi společnosti Omron v oblasti řešení pro automatizaci,“ dodává Jan Nieswandt. „S hrdostí můžeme oznámit, že první plod tohoto společného vývoje je již na světě – kompaktní čtečka čárových kódů s automatickým zaostřováním V430-F, která se pyšní nejlepším dekódováním kódů 1D/2D nebo DPM ve své třídě a robustním hliníkovým pouzdrem IP67, pro automobilovou elektroniku, potravinářský a komoditní průmysl nebo výrobce farmaceutických produktů.“

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
omron
omroneurope
omroneurope

Notes for Editors

O společnosti Omron

Společnost Omron Corporation je přední světovou společností v oboru automatizace, která své technologie snímání a řízení rozšiřuje do oborů komponentů pro řízení, elektronických součástí, automobilové elektroniky, sociální infrastruktury, zdravotnictví a životního prostředí. Společnost Omron byla založena v roce 1933, má přibližně 36 000 zaměstnanců a nabízí produkty a služby ve více než 117 regionech. Společnost Omron přispívá v oboru průmyslové automatizace k vytváření bohaté komunity poskytováním automatizačních a inovačních technologií pro výrobní procesy a podporou svých produktů a zákazníků. Podrobnější informace najdete na industrial.omron.eu.

O programu „innovative-Automation!“

Společnost Omron, která zaujímá přední postavení v oboru průmyslové automatizace, má ve svém výrobním programu rozsáhlé řady ovládacích prvků a zařízení, počínaje senzory zpracování obrazu a dalšími vstupními zařízeními až po různé řídicí jednotky a výstupní zařízení, například servomotory, a také sortiment bezpečnostních zařízení a průmyslových robotů. Kombinací těchto zařízení prostřednictvím softwaru se společnosti Omron podařilo vyvinout mnoho unikátních a vysoce účinných automatizačních řešení, která našla uplatnění u výrobců po celém světě. Díky širokému spektru pokročilých technologií a ucelené řadě zařízení mohla společnost Omron zveřejnit svůj strategický koncept nazvaný „innovative-Automation!“ (inovativní automatizace) zahrnující tři inovace, neboli „i“--„integrované“ (vývoj řízení), „inteligentní“ (rozvoj inteligence prostřednictvím ICT) a „interaktivní“ (nová harmonizace mezi lidmi a stroji). Společnost Omron si v současné době klade za cíl aplikovat inovace do výrobního prostředí formou materializace tohoto konceptu.

Related images

 

Editorial enquiries

Marion Beekhuizen
Omron

+31 6 1133 7151
marion.beekhuizen@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-marcom.com

 

 

Share

 

More news from