Omron

Nowy falownik Q2A firmy Omron — skrojony do Twojej aplikacji — zapewnia wysoką jakość sterowania silnikiem

Pierwszy w nowej rodzinie falownik Q2A firmy Omron zapewnia wydajność, elastyczność i łatwość obsługi dzięki prostej filozofii „programowanie-wdrożenie-uruchomienie”, a wszystko to w wymiarach pozwalających zaoszczędzić miejsce w maszynie

Firma Omron wprowadziła na rynek serię falowników Q2A — skrojonych do Twojej aplikacji. Falowniki Q2A mogą sterować różnymi modelami silników, takimi jak IM, SPM, IPM, DDPM i SynRM, dzięki czemu można je łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Rozwiązanie to łączy w sobie oszczędność miejsca i kosztów projektowania z wieloma przydatnymi funkcjami, oferując integratorom systemów, producentom maszyn i użytkownikom końcowym wydajny, a jednocześnie łatwy w użyciu napęd.

Nowy falownik Q2A — skrojony do Twojej aplikacji — firmy Omron jest pierwszym z nowej rodziny produktów zaprojektowanych z myślą o spełnieniu wymagań integratorów systemów, producentów maszyn i użytkowników końcowych. Minimalizuje on powierzchnię zajmowaną przez sprzęt i związane z tym koszty, skraca czas projektowania i uruchamiania oraz zapewnia lepsze osiągi w przypadku różnych typów silników. Cały cykl życia aplikacji można zoptymalizować, począwszy od projektu, poprzez uruchomienie, aż po bieżącą eksploatację i dostrajanie do wymagań układu napędowego.

Zalety konstrukcyjne uwzględniają zmniejszenie powierzchni o 45% w stosunku do poprzedniego rozwiązania, a także montaż obok siebie. Wbudowany filtr EMC, dławik DC, moduł hamujący razem ze zintegrowaną funkcją bezpieczeństwa (STO SIL3) i zasilaniem głównej płyty sterującej z napięcia 24 V DC zapewnia prostotę i znaczne oszczędności. Model Q2A został solidnie zaprojektowany, aby zapewnić niezawodną pracę w trudnych warunkach, z powlekanymi obwodami drukowanymi (PCB) chroniącymi elektronikę przed kurzem i wilgocią.

Seria Q2A zapewnia lepszą wydajność silnika, ponieważ może ona sterować różnymi typami silników w pętli otwartej i zamkniętej, jak również wektorem napięcia. Zapewniając lepszą wydajność niż w przypadku innych metod, sterowanie wektorem napięcia jest również łatwiejsze i szybsze w konfiguracji niż aktualne rozwiązania w oparciu o sterowanie wektorem prądu.

Zapewnia również elastyczność komunikacji dzięki obsłudze wielu opcji komunikacji opartych na sieci Ethernet, takich jak sieć EtherCAT wykorzystywana przez kontrolery Sysmac firmy Omron, a także sieci EtherNet/IP, PROFINET i POWERLINK. Oferuje również bardzo ekonomiczną integrację sieciową, ponieważ można skomunikować do 5 falowników Q2A poprzez jedną kartę sieciową. Wbudowane złącze USB z kolei umożliwia programowanie serii napędów Q2A z poziomu komputera PC bez konieczności podłączania do zewnętrznego zasilacza, co ułatwia uruchomienie.

Szereg przydatnych i oszczędzających czas funkcji napędu Q2A zwiększa łatwość uruchomienia. Graficzne środowisko programistyczne zapewnia szybkie dostosowywanie aplikacji, a wbudowana funkcja kreatora skraca czas konfiguracji i eliminuje ryzyko nieprawidłowego ustawienia parametrów. Ustawienia zapisywane są za pomocą funkcji automatycznego tworzenia kopii zapasowych i mogą być kopiowane na kartę SD, a następnie łatwo przenoszone na dodatkowe napędy.

Dzięki śledzeniu i rejestracji danych Q2A wspomaga działania serwisowe, zapewniając wymianę komponentów, np. wentylatorów, na czas. Analizę błędów wspomaga szczegółowa funkcja śledzenia, która podaje dokładny czas oraz liczbę wystąpienia zdarzeń wraz parametrami. Dane mogą być zapisywane na karcie micro SD. Ponadto możliwość zasilenia systemu sterowania zewnętrznym napięciem 24 V DC utrzymuje go w stanie aktywnym nawet po zaniku głównego zasilania 400 V, co pozwala na badanie wszelkich problemów.

W połączeniu z urządzeniami do odzyskiwania energii, takimi jak D1000 i R1000, seria napędów Q2A pozwala na zwrot energii, którą wykorzystają inne urządzenia podłączone do tej samej sieci energetycznej.

„Nasz falownik Q2A zapewnia wysoką wydajność i elastyczność w prostym rozwiązaniu typu programowanie-wdrożenie-uruchomienie, które można zoptymalizować dla każdego zastosowania”, mówi Alberto Fuentes, European Drive Product Marketing Manager. „Co więcej, najwyższej jakości produkcja sprawia, że Q2A daje 10 lat gwarancji bezawaryjnej pracy przez 24 godziny na dobę, co zapewnia całkowity spokój ducha”.

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
omron
omroneurope
omroneurope

Notes for Editors

Informacje dotyczące firmy Omron

Firma Omron Corporation jest liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej i poszerza swoją działalność o nowe rynki w dziedzinie technologii czujników i sterowania, np. podzespołów sterujących, podzespołów elektronicznych, podzespołów elektroniki motoryzacyjnej, infrastruktury usług publicznych, opieki zdrowotnej i ochrony środowiska. Firmę Omron założono w 1933 r. Zatrudnia ona ponad 36 000 pracowników na świecie oraz dostarcza produkty i usługi w ponad 117 krajach i regionach. W branży automatyki przemysłowej firma Omron przyczynia się do tworzenia dobrobytu społeczeństwa, zapewniając technologie automatyki, które napędzają innowacje w dziedzinie produkcji, a także produkty i obsługę klienta. Więcej informacji: industrial.omron.eu.

Related images

Nowy falownik Q2A firmy Omron — skrojony do Twojej aplikacji — zapewnia wysoką jakość sterowania silnikiem. (Obraz: Omron, PR049)

 

Editorial enquiries

Marion Beekhuizen
Omron

+31 6 1133 7151
marion.beekhuizen@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-marcom.com

 

 

Share

 

More news from