Omron

Kvalita řízení s novým pohonem Q2A Tailored Application Drive od společnosti Omron

Motorový pohon Q2A od společnosti Omron je prvním zástupcem nové rodiny výrobků a nabízí efektivitu, flexibilitu a snadné použití doplněné o jednoduchou filosofii „naprogramovat-nasadit-používat“ – to vše navíc v kompaktním provedení

Společnost Omron přichází na trh s řadou pohonů Q2A Tailored Application Drive. Její zástupci jsou schopni pohánět širokou škálu motorů, například IM, SPM, IPM, DDPM a SynRM, navíc lze Q2A snadno přizpůsobit potřebám konkrétní zákaznické aplikace. Toto řešení kombinuje cenově i prostorově výhodný design s mnoha užitečnými funkcemi, a nabízí tak systémovým integrátorům, OEM a koncovým uživatelům výkonný a přesto snadno použitelný pohon.

Nový pohon Q2A Tailored Application Drive od společnosti Omron je prvním představitelem nové řady produktů navržené tak, aby vyhověla potřebám systémových integrátorů, OEM a koncových uživatelů. Minimalizuje velikost hardwaru i jeho cenu, snižuje dobu potřebnou k technické přípravě i uvedení do provozu a zaručuje vyšší výkon pro různé typy motorů. Optimalizovat lze celý pracovní tok od návrhu, přes uvedení do provozu až po údržbu a vyladění pro produkci.

Z designových přínosů lze jmenovat snížení velikosti až o 45 % v porovnání s předchozím řešením či možnost montáže vedle sebe. Vestavěný filtr EMC, stejnosměrná tlumivka a brzdný střídač, spolu s integrovaným funkčním zabezpečením (STO SIL3) a napájením řídicí desky 24 VDC, jsou zárukou jednoduchosti a výrazných úspor nákladů. Řada Q2A byla navržena pro spolehlivý provoz i v náročných podmínkách, proto její desky plošných spojů s ochrannou vrstvou chrání elektroniku před prachem a vlhkostí.

Řada Q2A přináší vylepšený výkon motoru, protože dokáže řídit různé typy motorů v otevřených i uzavřených smyčkách, včetně vektorového řízení napětí. Vektorové řízení napětí poskytuje v porovnání s jinými metodami pohonů vyšší efektivitu, a také nabízí snadnější a rychlejší nastavení než tomu bylo u stávajících vektorových pohonů.

Kromě toho je charakteristická vysokou flexibilitou komunikace s podporou mnoha možností ethernetové komunikace, jako je EtherCAT využívaný systémem Sysmac od společnosti Omron či řešení EtherNet/IP, PROFINET a POWERLINK. Navíc nabízí cenově velmi výhodnou integraci, jelikož s jedinou komunikační kartou lze použít až 5 pohonů Q2A. A vestavěné USB připojení se dá použít k programování pohonu Q2A z PC, aniž by bylo potřeba připojení k externímu zdroji napájení, což usnadňuje uvedení do provozu.

Zprovoznění ještě více usnadňuje celá řada užitečných funkcí pohonu Q2A, které navíc ušetří spoustu času. Prostředí Graphic Development Environment umožňuje rychlé přizpůsobení aplikace, zatímco funkce vestavěného průvodce snižuje dobu nastavení a odstraňuje riziko konfigurace nesprávných parametrů. Nastavení se ukládají prostřednictvím funkce automatické zálohy, dají se zkopírovat na SD kartu a snadno přenést na jiné pohony.

Díky sledování dat o výkonu pohon Q2A usnadňuje preventivní údržbu tím, že upozorňuje na včasnou výměnu komponent, jako jsou např. ventilátory. K lepší analýze chyb přispívá podrobná sledovatelnost, která přináší informace o přesném času události či o tom, kolikrát k nim došlo, stejně jako data o parametrech. Data lze uložit na kartu micro SD pro účely záznamu sledování. Vestavěný zdroj napájení zajistí, že bude řídicí systém v provozu i ve chvíli, kdy selže hlavní 400V zdroj, což uživateli poskytne čas na prošetření nastalých problémů.

V kombinaci s regenerativními napájecími jednotkami, jako jsou například D1000 a R1000, řada pohonů Q2A podporuje regenerativní aplikace a opětovné použití energie pro jiné aplikace v rámci stejné instalace.

„Náš invertor Q2A přispívá k vynikající kvalitě tím, že spojuje vysoký výkon a flexibilitu v jednoduchém řešení typu naprogramovat-nasadit-používat, které se dá optimalizovat pro jakékoli použití,“ říká Alberto Fuentes, evropský marketingový manažer pro produkty pohonů. „Špičková kvalita zpracování v kombinaci s ochrannými opatřeními zaručuje 10 let nepřetržitého fungování produktů Q2A bez jakéhokoli problému, takže si nebudete muset s ničím dělat starosti.“

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
omron
omroneurope
omroneurope

Notes for Editors

O společnosti Omron

Společnost Omron Corporation je přední světovou společností v oboru automatizace, která své technologie snímání a řízení rozšiřuje do oborů komponentů pro řízení, elektronických součástí, automobilové elektroniky, sociální infrastruktury, zdravotnictví a životního prostředí. Společnost Omron byla založena v roce 1933, má přibližně 36 000 zaměstnanců a nabízí produkty a služby ve více než 117 regionech. Společnost Omron přispívá v oboru průmyslové automatizace k vytváření bohaté komunity poskytováním automatizačních a inovačních technologií pro výrobní procesy a podporou svých produktů a zákazníků. Podrobnější informace najdete na industrial.omron.eu.

Related images

Kvalita řízení s novým pohonem Q2A Tailored Application Drive od společnosti Omron. 
(Foto: Omron, PR049)

 

Editorial enquiries

Marion Beekhuizen
Omron

+31 6 1133 7151
marion.beekhuizen@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-marcom.com

 

 

Share

 

More news from