Omron

Nowa generacja regulatorów temperatury do montażu tablicowego:

Szybki montaż i sztuczna inteligencja

Po wprowadzeniu na rynek serii E5_D w kwietniu 2017 roku firma Omron kontynuuje rozszerzanie portfolio regulatorów temperatury, proponując nową serię NX-TC ze sztuczną inteligencją (AI).Te inteligentne regulatory zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniach wielopętlowych i umożliwiają łatwiejszy montaż wewnątrz szafki.

Firma Omron wypuściła na rynek swoje pierwsze panelowe regulatory temperatury z serii E5ZN (2 pętle o szerokości 22,5 mm) w 2001 roku. Następnie w 2006 r. wyszła seria EJ1N (4 pętle o szerokości 31 mm), w której dodatkowo udoskonalono kontrolę wydajności i ograniczono gabaryty. Najnowszy dodatek do serii NX-TC stanowi nowa generacja inteligentnych urządzeń zaprojektowanych w celu uzyskania optymalnej, automatycznej regulacji temperatury bez ingerencji człowieka. Tak naprawdę od teraz wszystkie korekty zwykle wykonywane w terenie przez ekspertów będą zautomatyzowane przy użyciu sztucznej inteligencji.

Algorytm regulacji adaptacyjnej

W przypadku zwykłych regulatorów temperatury początkowe strojenie ustawień PID zajmuje dużo czasu i jest niezwykle trudne, jeśli nie ma się wieloletniego doświadczenia w tym zakresie. Z tego względu firma Omron opracowała serię regulatorów NX-TC wykorzystujących technikę regulacji adaptacyjnej. To rozwiązanie wykrywa zmiany zachodzące w procesie w wyniku regulacji i dostosowuje odpowiednio parametry członów PID. Rezultat? Idealnie dostrojony algorytm regulatora PID oraz niezwykle stabilna regulacja temperatury.

Idealna regulacja temperatury zgrzewania w maszynach pakujących

W tradycyjnych maszynach zgrzewających czujniki temperatury są często umieszczone zbyt daleko od powierzchni listwy zgrzewającej. Może to powodować występowanie różnic między temperaturą powierzchni zgrzewania, a faktycznie regulowaną temperaturą. Takie różnice temperatury oraz wynikające z tego wady zgrzewów rosną wraz ze wzrostem szybkości procesu pakowania, a także wykazują korelację ze zmniejszającą się grubością materiałów opakunkowych.

Seria NX-TC rozwiązuje ten problem, wykorzystując następujące podejście:

  • Specjalne modele czujników temperatury z szybszą detekcją umożliwiają umieszczenie czujnika bliżej powierzchni zgrzewania.
  • Specjalnie opracowane wbudowane algorytmy, takie jak automatyczna regulacja filtra, pomagają tłumić wahania temperatury, co daje wyższą jakość zgrzewania.

Minimalizowanie wahań temperatury w maszynach formujących

W chłodzonych wodą wtryskarkach zwiększenie szybkości prowadzi często do wahań temperatury z powodu różnorodnych czynników, takich jak skład mieszanki czy woda chłodząca. Dla operatora oznacza to konieczność nieustannej regulacji zaworu w celu ustabilizowania jakości produktu. Uzyskanie wysokiej szybkości produkcji przy jednoczesnym utrzymaniu jakości jest bardzo trudne. Teraz to się zmienia! Seria NX-TC została wyposażona w funkcję dostosowania wydatku wody chłodzącej, która ogranicza wahania temperatury do minimum, a jednocześnie zwiększa wydajność produkcji przy zachowaniu jakości.

Charakterystyka

  • Dostępne w dwóch rozmiarach: NX-TC2 (2 pętle o szerokości 12 mm) i NX-TC3 (4 pętle o szerokości 24 mm)
  • Uniwersalne wejście dla czujników t/c i Pt100 (K, J, T, E, L, U, N, R, S, B, C/W, PL II, Pt100 / JPt100).
  • Typ wyjścia sterującego: napięcie wyjściowe (PNP 24 VDC / 21 mA/punkt), liniowy prąd wyjściowy (0/4..20 mA)
  • Metoda sterowania: ogrzewanie i/lub chłodzenie (zależnie od modelu)
  • Dostępna diagnostyka obciążenia/SSR (zależnie od modelu)
  • Połączenie z magistralą Fieldbus: Ethernet IP i EtherCAT (za pomocą sprzęgacza komunikacyjnego)

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
linkedin.com/company/omron
facebook.com/omroneurope
youtube.com/omroneurope

Notes for Editors

Informacje dotyczące firmy Omron

Firma Omron Corporation jest liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej i poszerza swoją działalność o nowe rynki w dziedzinie technologii czujników i sterowania, np. podzespołów sterujących, podzespołów elektronicznych, podzespołów elektroniki motoryzacyjnej, infrastruktury usług publicznych, opieki zdrowotnej i ochrony środowiska. Firmę Omron założono w 1933 r. Zatrudnia ona ponad 36 000 pracowników na świecie oraz dostarcza produkty i usługi w ponad 117 krajach i regionach. W branży automatyki przemysłowej firma Omron przyczynia się do tworzenia dobrobytu społeczeństwa, zapewniając technologie automatyki, które napędzają innowacje w dziedzinie produkcji, a także produkty i obsługę klienta. Więcej informacji: industrial.omron.eu.

Related images

 

Editorial enquiries

Marion Beekhuizen
Omron

+31 6 1133 7151
marion.beekhuizen@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from