Omron

Nová generace regulátorů teploty do rozváděčů

Rychlá instalace s umělou inteligencí

Po uvedení řady E5_D v dubnu 2017 společnost Omron pokračuje v rozšiřování svého portfolia regulátorů teploty představením nové řady NX-TC s umělou inteligencí (AI). Tato řada inteligentních regulátorů, navržená pro vícesmyčkové aplikace, umožňuje jednoduchou montáž do rozváděčů.

Omron začal vyrábět své první regulátory teploty do rozváděčů řady E5ZN (2 smyčky se šířkou 22,5 mm) v roce 2001. Po nich následovala řada EJ1N (4 smyčky se šířkou 31 mm) v roce 2006, která dále vylepšila výkonnost regulace a byla prostorově úspornější. Nejnovějším přírůstkem v řadě NX-TC je nová generace chytrých zařízení navržených k dosažení optimálního a automatického regulování teploty bez lidského zásahu. Od jejich uvedení již budou všechny úpravy běžně prováděné experty v terénu realizovány automaticky prostřednictvím umělé inteligence.

Algoritmus adaptivního řízení
U standardních regulátorů teploty může definování počátečního nastavení PID trvat delší dobu. A ještě náročnější může být provádění optimálních úprav nastavení, pokud s tím nemáte dlouholeté zkušenosti. Proto vyvinula společnost Omron řadu NX-TC s „technologií adaptivního řízení“. Ta automaticky zjišťuje změny v řízeném procesu a podle toho přizpůsobuje PID. Výsledek? Dokonale vyladěný algoritmus PID a maximálně stabilní regulace teploty.

Dokonalá regulace teploty zatavování u balicích strojů
U konvenčních zatavovacích strojů se senzory teploty nacházejí často příliš daleko od zatavovacího povrchu topné tyče. To způsobuje rozdíl mezi teplotou zatavovacího povrchu a teplotou, která se skutečně reguluje. Rozdíl teplot a výsledné vady zatavení se zvyšují se zvyšováním rychlosti balení a rovněž s menší tloušťkou materiálu.

Řada NX-TC řeší tento problém následujícím způsobem:

  • Speciální modely teplotních senzorů s rychlejší detekcí umožňují, aby byl senzor umístěn blíže zatavovacímu povrchu.
  • Zvlášť naprogramované vestavěné algoritmy, například automatická úprava filtrování, pomáhají potlačit teplotní rozdíly a přispět tak k lepší kvalitě zatavování.

Minimalizace změn teploty ve vstřikovacích strojích
U vodou chlazených vstřikovacích strojů vede zvýšení výrobní kapacity často k odchylkám teploty následkem různých faktorů, např. vstřikované směsi materiálu a chladicí vody. Pro lidskou obsluhu to znamená opakovaně upravovat ventil za účelem stabilizace kvality. Je však velmi obtížné dosáhnout vysoké rychlosti výroby a zároveň udržet kvalitu. Pokud použijete řadu NX-TC, nemusíte toto vůbec řešit. Její funkce úpravy výstupu chladicí vody potlačuje odchylky teploty na minimum a zvyšuje výrobní kapacitu při současném zachování kvality.

Charakteristiky

  • K dispozici jsou dvě velikosti: NX-TC2 (2 smyčky se šířkou 12 mm) a NX-TC3 (4 smyčky se šířkou 24 mm)
  • Univerzální vstup pro senzory TC a Pt100 (K, J, T, E, L, U, N, R,S, B, C/W, PL II, Pt100/JPt100).
  • Typ řídicího výstupu: napěťový výstup (PNP 24 V DC / 21 mA / bod), lineární proudový výstup (0/4..20 mA)
  • Metoda řízení: topení nebo chlazení (podle modelu)
  • K dispozici je diagnostika zátěže/SSR (podle modelu)

Připojení přes průmyslovou sběrnici: Ethernet IP a EtherCAT (pomocí komunikačního rozhraní)

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
linkedin.com/company/omron
facebook.com/omroneurope
youtube.com/omroneurope

Notes for Editors

O společnosti Omron

Společnost Omron Corporation je přední světovou společností v oboru automatizace, která své technologie snímání a řízení rozšiřuje do oborů komponentů pro řízení, elektronických součástí, automobilové elektroniky, sociální infrastruktury, zdravotnictví a životního prostředí. Společnost Omron byla založena v roce 1933, má přibližně 36 000 zaměstnanců a nabízí produkty a služby ve více než 117 regionech. Společnost Omron přispívá v oboru průmyslové automatizace k vytváření bohaté komunity poskytováním automatizačních a inovačních technologií pro výrobní procesy a podporou svých produktů a zákazníků. Podrobnější informace najdete na industrial.omron.eu.

Related images

 

Editorial enquiries

Marion Beekhuizen
Omron

+31 6 1133 7151
marion.beekhuizen@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from