Omron

Omron, tam entegre Açık Kaynak dağıtılmış sürüm kontrol sistemine (GIT) sahip Sysmac Studio Team Edition'ı piyasaya sunuyor

Omron, makine geliştirme ortamına önemli bir güncelleme anlamına gelen ve makine geliştiricilere tam entegre Açık Kaynak dağıtılmış sürüm kontrol sistemi sağlayan Sysmac Studio Team Edition'ı piyasaya sunuyor.

Sysmac Studio, konfigürasyon, programlama, simülasyon ve izleme olanaklarını basit bir arayüzde birleştirerek, mühendislerin görsel denetim, hareket, kontrol, emniyet ve robot bileşenlerini tek bir sistemde yönetmesine olanak sağlar.

Sysmac Studio'nun Team Edition versiyonu, dağıtılmış sürüm kontrol sistemini platformun zengin arayüzüne dahil ediyor. Bu sistem, kolay proje karşılaştırma ve makine sürümlerinin verimli işleme özellikleriyle birçok ortak geliştiricinin aynı proje üzerinde çalışmasına olanak sağlıyor. Omron, en popüler açık kaynak dağıtılmış kontrol sistemi olan Git'i tercih ederek geliştirme ekiplerine Git tabanlı bulut web veri havuzları arasında seçim yapabilme özgürlüğü tanıdı.

Sürüm kontrol sistemi, mühendislerin yerel bir sürüm üzerinde çalışırken proje kaynak kodu üzerinde tam kontrole sahip olmasına imkan tanıyor. Yerel sürümde kod üzerinde yapılan iyileştirmeler ve değişiklikler daha sonra uzak sunucuyla birleştirilerek diğer ekiplerin koda erişmesi sağlanıyor.

Bu teknik sayesinde projeler tamamen izlenebilir hale geliyor. Kodda yapılan değişiklikler belirlenebiliyor ve projeler arasında kolay ve hızlı şekilde uygulanabiliyor. Mühendislerin aynı sorunu birkaç kez çözerek zaman kaybetmesini önleyen bu sistem, mühendislik saatlerini ve maliyetleri azaltıyor.

EMEA Yazılım Ürün Pazarlama Müdürü Josep Lario konuyla ilgili şunları söylüyor: “Sysmac Studio Team Edition, mühendislerin kodu kontrol edebilmelerini sağlıyor.” Lario sözlerini sürdürüyor: “Sürüm kontrolü, makinelerin ve projelerin karşılaştırılmasını ve yönetilmesini basit hale getiriyor. Bu sistem farklı tesislerdeki ekiplerin işbirliği içinde ve etkin biçimde geliştirme uygulamasına imkan tanıyarak verimliliği artıyor.”

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
linkedin.com/company/omron
facebook.com/omroneurope
youtube.com/omroneurope

Notes for Editors


Omron Hakkında
Omron Corporation; temel algılama ve kontrol teknolojilerini kullanarak faaliyet alanını kontrol komponentleri, elektronik komponentler, elektronik otomotiv komponentleri, sosyal altyapı, sağlık hizmetleri ve çevre gibi iş alanlarına kadar genişleten lider bir endüstriyel otomasyon şirketidir. 1933'te kurulan Omron, dünya çapında yaklaşık 36.000 çalışanıyla 117'dan fazla ülke ve bölgeye ürün ve hizmet sunuyor. Omron, endüstriyel otomasyon alanında ürün ve müşteri desteğinin yanı sıra üretime yenilik getiren otomasyon teknolojileri sunarak zengin bir toplum yaratılmasına katkıda bulunuyor. Daha fazla bilgi için industrial.omron.eu.

Git Hakkınd
Git, ölçeğinden bağımsız olarak her türlü projeyi işlemek için geliştirilmiş ücretsiz ve açık kaynaklı bir dağıtılmış sürüm kontrol sistemidir. Sistem, ilk olarak diğer geliştiricilerin katkılarıyla Linux çekirdek geliştirme için 2005 yılında Linus Torvalds tarafından oluşturulmuştur ve 2005'ten bu yana Junio Hamano tarafından geliştirilmektedir.

Temel olarak yazılım geliştirme sürecinde kaynak kodu yönetimi için kullanılan Git, aynı zamanda bir dosya setindeki değişiklikleri izlemek için de kullanılabilir. Dağıtılmış bir değişiklik kontrol sistemi olarak, hız, veri bütünlüğü ve dağıtılmış, doğrusal olmayan iş akışlarına yönelik destek sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Kolay öğrenilen, çok az yer kaplayan ve olağanüstü hızlı performans sergileyen Git, ekonomik yerel dallanma, kolay aşama oluşturma alanları ve birden fazla iş akışıyla benzer araçları çok geride bırakmıştır.

Birçok diğer dağıtılmış sürüm kontrol sisteminde bulunan ancak istemci-sunucu sistemlerinin büyük bölümünde görülmeyen bir özellik olarak, her bir bilgisayardaki her bir Git dizini, ağ erişimi veya merkezi sunucu kullanımından bağımsız olarak eksiksiz geçmiş ve tam sürüm izleme olanakları sunan tam donanımlı bir veri havuzudur. Daha fazla bilgi için Git web sitesini ziyaret edin: git-scm.com.

Related images

Omron, tam entegre Açık Kaynak dağıtılmış sürüm kontrol sistemine (GIT) sahip Sysmac Studio Team Edition'ı piyasaya sunuyor. 
(Foto: Omron, PR030)

 

Editorial enquiries

Diane van der Sanden
Omron

+31 6 2943 6751
diane.van.der.sanden@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from