Omron

Firma Omron wprowadza oprogramowanie Sysmac Studio Team Edition z w pełni zintegrowanym systemem kontroli wersji Open Source (GIT)

Firma Omron wprowadza oprogramowanie Sysmac Studio Team Edition, istotną aktualizację swojego środowiska do projektowania maszyn, które oferuje teraz konstruktorom maszyn w pełni zintegrowany system kontroli wersji Open Source.

Oprogramowanie Sysmac Studio łączy zadania konfiguracji, programowania, symulacji i monitorowania w prostym interfejsie, który pozwala inżynierom zarządzać obrazem, ruchem, sterowaniem, bezpieczeństwem i robotyką w jednym systemie.

Udostępniony razem z Sysmac Studio dodatek Team Edition, w ramach bogatego interfejsu platformy, zawiera rozproszony system kontroli wersji. Pozwala to wielu konstruktorom pracować wspólnie nad jednym projektem dzięki łatwości porównywania projektu i efektywnej obsłudze wersji maszyny. Omron wybrał system Git, najbardziej popularny rozproszony system kontroli wersji Open Source, aby zapewnić zespołom projektowym swobodę wyboru dowolnego dostępnego w sieci repozytorium opartego na systemie Git.

System kontroli wersji pozwala inżynierom pracować na lokalnej wersji projektu z jednoczesną pełną kontrolą kodu źródłowego projektu. Ulepszenia i modyfikacje wprowadzone w kodzie wersji lokalnej mogą zostać scalone z wersją na zdalnym serwerze, dzięki czemu inne zespoły mają do niego dostęp.

Dzięki tej technice możliwe jest pełne śledzenie projektów. Zmiany w kodzie są szybko i łatwo rozpoznawane oraz stosowane. Zmniejsza to czas oraz koszty projektowania, ponieważ inżynierowie nie tracą czasu na rozwiązywanie tego samego problemu kilka razy.

Josep Lario, kierownik ds. marketingu dla regionu EMEA, powiedział: „Wersja Team Edition oprogramowania Sysmac Studio umożliwia inżynierom kontrolowanie kodu. Dzięki kontroli wersji porównanie i zarządzanie maszynami oraz projektami jest proste. Zwiększa ona wydajność, umożliwiając kooperatywne i efektywne wspólne projektowanie przez zespoły pracujące w różnych lokalizacjach”.

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
linkedin.com/company/omron
facebook.com/omroneurope
youtube.com/omroneurope

Notes for Editors


Informacje dotyczące firmy Omron
Firma Omron Corporation jest liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej i poszerza swoją działalność o nowe rynki w dziedzinie technologii czujników i sterowania, np. podzespołów sterujących, podzespołów elektronicznych, podzespołów elektroniki motoryzacyjnej, infrastruktury usług publicznych, opieki zdrowotnej i ochrony środowiska. Firmę Omron założono w 1933 r. Zatrudnia ona ponad 36 000 pracowników na świecie oraz dostarcza produkty i usługi w ponad 117 krajach i regionach. W branży automatyki przemysłowej firma Omron przyczynia się do tworzenia dobrobytu społeczeństwa, zapewniając technologie automatyki, które napędzają innowacje w dziedzinie produkcji, a także produkty i obsługę klienta. Więcej informacji: industrial.omron.eu.

Informacje o systemie Git
Git to darmowy, rozproszony system kontroli wersji typu Open Source, zaprojektowany w celu szybkiej i efektywnej obsługi zarówno małych, jak i ogromnych projektów. Został stworzony przez Linusa Torvaldsa w 2005 r. podczas projektowania jądra systemu Linux i początkowo był rozwijany z udziałem innych projektantów, a 2005 r. jest zarządzany przez Junio Hamano.

System Git, pierwotnie używany do zarządzania kodem źródłowym podczas rozwoju oprogramowania, może być również wykorzystany do śledzenia zmian w dowolnym zestawie plików. Rozproszony system kontroli wersji ukierunkowany jest na szybkość, integralność danych oraz obsługę rozproszonych, nieliniowych procesów. Łatwy do opanowania, niewielki i zawrotnie szybki system Git deklasuje podobne narzędzia takimi funkcjami jak tanie lokalne rozgałęzienia, wygodne obszary przemieszczania czy obsługa wielu systemów przepływu pracy.

Tak jak większość innych rozproszonych systemów kontroli wersji, oraz w przeciwieństwie do większości systemów klient-serwer, każdy katalog systemu Git na każdym komputerze stanowi pełnoprawne repozytorium z kompletną historią i możliwościami śledzenia w pełnej wersji niezależne od dostępu do sieci czy serwera centralnego. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę systemu Git: git-scm.com.

Related images

Firma Omron wprowadza oprogramowanie Sysmac Studio Team Edition z w pełni zintegrowanym systemem kontroli wersji Open Source (GIT). 
(Obraz: Omron, PR030)

 

Editorial enquiries

Diane van der Sanden
Omron

+31 6 2943 6751
diane.van.der.sanden@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from