Omron

OMRON Birleşik Tasarım Platformunda geliştirilen dördüncü nesil Fabrika Otomasyonu cihazlarını sunuyor

Omron Corp., Kyoto, ortak tasarım platformunda, birleşik ürün teknik özellikleri ile üretilmiş dördüncü nesil fabrika otomasyonu (FA) kontrol cihazlarını sunuyor. Yeni ürünler, iki kategoride 144 modelden oluşuyor: E5CD-B ve E5ED-B serisi Dijital Sıcaklık Kontrolörleri ve A22NE P Push-in Plus teknolojisine sahip Acil Stop Kumanda Butonları.

Omron, alan tasarrufu sağlamak için FA cihazlarının tasarımını ortak hale getirdi. Bu sayede pano üreticileri daha küçük kontrol panoları üretebilir ya da kontrol işlevini artırmak üzere bir panoya daha fazla komponent ekleyebilir. Buna ek olarak, standartlaştırılmış ve daha küçük boyuttaki komponentler, kontrol panolarının özelleştirme sürecini daha kolay ve hızlı hale getirir. Dahası, Ortak Tasarım Platformu, Omron'un tescilli "Push-in Plus" kablolama teknolojisine sahip olduğundan, daha hızlı kablolama, daha güvenilir bağlantı ve üstün titreşim dayanımını bir arada sunar.

Birleşik tasarım platformu kayda değer düzeyde tasarruf sağlar. Ortak Tasarım Platformu'na uygun biçimde üretilmiş önceki FA cihazları, 10.000'den fazla küresel şirket tarafından üretimin ön saflarında yer aldı. İşte bazı örnekler:

 • Bir yarı iletken üretim ekipmanı üreticisi, üretim maliyetini ve pano boyutunu %30, kablolama süresini ise %50 oranında azalttı

 • Hollanda'da bir elektroteknik kurulum şirketi, kabin boyutlarını %20 oranında küçülttü, ayrıca tüm pano üretim sürecinde maliyeti %15 azalttı
Omron, müşterilerinin kontrol panolarında yenilikler yapmayı amaçlar ve birleşik tasarım platformunda üretilen FA cihaz serilerini genişleterek müşterilerine seçim yapabilecekleri çok çeşitli cihazlar sunar. Güç ve ısı dağılımı gibi faktörlere bağlı olarak komponent yüksekliği değişebildiği için pano ürünlerini, kontrol panosundaki özel yerleşimlerine göre üç temel kategoriye ayırdık: G/Ç, Kontrol ve Güç. Her bir kategoride, optimize tasarım kuralları sayesinde ölü alan azaltılır ve kablo kanalları arasındaki mesafe optimize edilir.

Yeni ürünler

Dijital Sıcaklık Kontrolörleri: E5CD-B, E5ED-B
Nisan 2017'de sunulan yeni nesil E5CD-B ve E5ED-B dijital sıcaklık kontrolörleri, insan müdahalesi olmadan optimum ve otomatik sıcaklık kontrolü sağlamak için tasarlanmıştır. Normalde sahada uzmanlar tarafından yapılan tüm tipik ayarlamalar, yapay zeka (AI) algoritmaları tarafından otomatik olarak yapılır. "Adaptif kontrol teknolojisi", kontrol altında bulunan süreçteki değişiklikleri otomatik olarak algılar ve PID'yi buna göre uyarlar. Omron, E5CD-B ve E5ED-B serilerini Push-in Plus teknolojisine sahip modellerle genişletti. Bu teknolojinin sunduğu kabloların arkadan takılabilme özelliği sayesinde yan yana montaj yapılabilir, böylece pano daha düzenli hale gelir ve alan tasarrufu sağlar.

 • Bağlantı yöntemi: Push-in Plus teknolojisi
 • Giriş örneklemesi periyodu: 50 ms
 • Kontrol çıkışı (modele bağlı): Röle çıkışı, SSR çalıştırma amaçlı gerilim çıkışı veya doğrusal akım çıkışı
Acil Stop Kumanda Butonu: A22NE-P
A22NE-P serisi, A22E serisi Acil Stop Kumanda Butonlarını Push-in Plus teknolojisi ile genişletiyor. Push-in Plus teknolojisi kablolama süresini azaltırken, konvansiyonel vidalama teknolojisiyle karşılaştırıldığında %30'a varan alan tasarrufu sağlar. Kontak ünitelerinde bulunan kabloların arkadan takılabilme özelliği sayesinde yan yana montaj yapılabilir, böylece pano daha düzenli hale gelir ve alan tasarrufu sağlar.

 • Bağlantı yöntemi: Push-in Plus teknolojisi (en fazla 3 ünite takılabilir)
 • Boyut (pano dahil iç derinlik):
  • 39,5 mm (tek kontaklı ünite veya aydınlatma ünitesi)
  • 55 mm (çift kontaklı ünite)

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
linkedin.com/company/omron
facebook.com/omroneurope
youtube.com/omroneurope

Notes for Editors


Omron Hakkında
Omron Corporation; temel algılama ve kontrol teknolojilerini kullanarak faaliyet alanını kontrol komponentleri, elektronik komponentler, elektronik otomotiv komponentleri, sosyal altyapı, sağlık hizmetleri ve çevre gibi iş alanlarına kadar genişleten lider bir endüstriyel otomasyon şirketidir. 1933'te kurulan Omron, dünya çapında yaklaşık 36.000 çalışanıyla 117'dan fazla ülke ve bölgeye ürün ve hizmet sunuyor. Omron, endüstriyel otomasyon alanında ürün ve müşteri desteğinin yanı sıra üretime yenilik getiren otomasyon teknolojileri sunarak zengin bir toplum yaratılmasına katkıda bulunuyor. Daha fazla bilgi için industrial.omron.eu.

Related images

 

Editorial enquiries

Diane van der Sanden
Omron

+31 6 2943 6751
diane.van.der.sanden@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from