Omron

OMRON wprowadza czwartą generację produktów automatyki przemysłowej stworzonych w oparciu o jednolitą platformę projektową

Firma Omron Corp. z siedzibą w Kioto, wprowadza czwartą generację urządzeń automatyki przemysłowej (FA) stworzonych w oparciu o wspólną platformę projektową z ujednoliconą charakterystyką produktów. Nowe produkty obejmują 144 modele w dwóch kategoriach: cyfrowe sterowniki temperatury z serii E5CD-B i E5ED-B oraz przełączniki przyciskowe bezpieczeństwa A22NE P w technologii Push-In Plus.

Firma Omron ujednoliciła konstrukcję swoich urządzeń automatyki przemysłowej z myślą o oszczędności miejsca. Umożliwia to produkcję mniejszych szafek sterowniczych i umieszczenie w nich większej liczby podzespołów w celu zwiększenia ich funkcjonalności. Dodatkowo standardowy, mniejszy rozmiar szafek pozwala na ich łatwiejszą i szybszą konfigurację. Ponadto wspólna platforma projektowa obejmuje chronioną patentem, opracowaną przez firmę Omron technologię okablowania „Push-In Plus”, która łączy szybkość dokonywania podłączeń z ich niezawodnością oraz wyjątkową odpornością na drgania.

Ujednolicona platforma projektowa pozwala uzyskać znaczące oszczędności. Poprzednie urządzenia automatyki przemysłowej, stworzone w oparciu o wspólną platformę projektową, zostały wprowadzone w zakładach przemysłowych przez ponad 10 000 firm na całym świecie. Poniżej kilka przykładów:

 • Producent sprzętu do produkcji półprzewodników zmniejszył koszty wytwarzania oraz rozmiar szafek o 30%, a czas podłączania o 50%

 • Holenderska firma zajmująca się instalacjami elektrotechnicznymi zmniejszyła rozmiar szafek o 20% i zredukowała koszt całego procesu budowania szafek o 15%
Celem firmy Omron są innowacyjne rozwiązania dotyczące szafek sterowniczych klientów, a dzięki poszerzeniu asortymentu urządzeń automatyki przemysłowej stworzonej w oparciu o jednolitą platformę projektową klienci mogą wybierać spośród większej liczby produktów. Ponieważ wysokość podzespołów różni się w zależności od czynników, takich jak moc i rozpraszanie ciepła, produkty do szafek dzieli się na 3 główne grupy, z których każda zajmuje określone miejsce w szafce sterowniczej: wejście/wyjście, sterowanie i zasilanie. W każdej kategorii opracowaliśmy optymalne reguły konstrukcyjne, które zapewniają ograniczenie martwej przestrzeni i optymalizację odstępu między kanałami kablowymi.

Nowe produkty

Cyfrowe sterowniki temperatury: E5CD-B, E5ED-B
Wprowadzone na rynek w kwietniu 2017 r. cyfrowe sterowniki temperatury nowej generacji E5CD-B i E5ED-B zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu optymalnej i automatycznej regulacji temperatury bez interwencji ze strony użytkownika. Wszystkie typowe regulacje wykonywane dotychczas przez specjalistów w zakładzie zostały zautomatyzowane dzięki wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji (AI). „Technika regulacji adaptacyjnej” automatycznie wykrywa zmiany zachodzące w procesie w wyniku regulacji i dostosowuje odpowiednio ustawienia PID. Firma Omron poszerzyła serię E5CD-B i E5ED-B o modele wykorzystujące technologię Push-In Plus. Technologia ta pozwala na wsuwanie przewodów z tyłu, co umożliwia montaż szafek obok siebie — dzięki temu ich układ jest bardziej przejrzysty, a przestrzeń lepiej wykorzystana.

 • Metoda podłączenia: technologia Push-In Plus
 • Okres próbkowania wejścia: 50 ms
 • Wyjście sterujące (w zależności od modelu): wyjście przekaźnikowe, wyjście napięciowe do wysterowania przekaźników półprzewodnikowych lub wyjście prądowe (liniowe)
Przełączniki przyciskowe bezpieczeństwa: A22NE-P
Seria A22NE-P jest rozszerzeniem oferty przełączników przyciskowych bezpieczeństwa z serii A22E z dodaną technologią Push-In Plus. Technologia ta pomaga skrócić czas podłączania i zaoszczędzić do 30% przestrzeni w porównaniu z konwencjonalnymi zaciskami śrubowymi. Moduły stykowe pozwalają na wsuwanie przewodów z tyłu, co umożliwia montaż szafek obok siebie — dzięki temu ich układ jest bardziej przejrzysty, a przestrzeń lepiej wykorzystana.

 • Metoda podłączenia: technologia Push-In Plus (można zamontować do 3 jednostek)
 • Rozmiar (wew. głębokość z uwzgl. szafki):
  • 39,5 mm (jednostka jednostykowa lub oświetleniowa)
  • 55 mm (jednostka dwustykowa)

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
linkedin.com/company/omron
facebook.com/omroneurope
youtube.com/omroneurope

Notes for Editors


Informacje dotyczące firmy Omron
Firma Omron Corporation jest liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej i poszerza swoją działalność o nowe rynki w dziedzinie technologii czujników i sterowania, np. podzespołów sterujących, podzespołów elektronicznych, podzespołów elektroniki motoryzacyjnej, infrastruktury usług publicznych, opieki zdrowotnej i ochrony środowiska. Firmę Omron założono w 1933 r. Zatrudnia ona ponad 36 000 pracowników na świecie oraz dostarcza produkty i usługi w ponad 117 krajach i regionach. W branży automatyki przemysłowej firma Omron przyczynia się do tworzenia dobrobytu społeczeństwa, zapewniając technologie automatyki, które napędzają innowacje w dziedzinie produkcji, a także produkty i obsługę klienta. Więcej informacji: industrial.omron.eu.

Related images

 

Editorial enquiries

Diane van der Sanden
Omron

+31 6 2943 6751
diane.van.der.sanden@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from