Omron

Společnost OMRON představuje čtvrtou generaci zařízení průmyslové automatizace na společné konstrukční platformě

Společnost Omron Corp., Kyoto, uvádí svou čtvrtou generaci řídicích zařízení pro průmyslovou automatizaci (FA), která vychází ze společné konstrukční platformy a nabízí unifikované vlastnosti. Mezi nové produkty patří 144 modelů ve dvou kategoriích: digitální regulátory teploty řady E5CD-B a E5ED-B a tlačítkové spínače nouzového zastavení A22NE P s technologií Push-In Plus.

Nová konstrukce zařízení FA společnosti Omron šetří místo. Díky tomu mohou výrobci rozváděčů vytvářet menší rozváděče nebo použít více komponent a rozšířit tak jejich funkčnost. Kromě toho standardizovaná, menší velikost těchto komponent umožňuje jednodušší a rychlejší přizpůsobení rozváděče specifickým požadavkům. Společná konstrukční platforma dále zahrnuje patentovanou technologii Push-In Plus společnosti Omron, která nabízí rychlé a spolehlivé zapojení a výjimečnou odolnost vůči vibracím.

Společná konstrukční platforma přináší výrazné úspory. Předchozí produkty FA založené na společné konstrukční platformě úspěšně používá ve výrobě více než 10 000 globálních společností. Mezi typické příklady patří:

 • Výrobce zařízení na výrobu polovodičů snížil výrobní náklady a velikost rozváděče o 30 % a dobu zapojení kabeláže o 50 %

 • Elektrotechnická montážní společnost v Nizozemsku zmenšila velikost rozváděče o 20 % a náklady na celý proces sestavení rozváděče o 15 %
Společnost Omron usiluje o inovaci rozváděčů a rozšířením nabídky zařízení FA založených na společné konstrukční platformě dává zákazníkům větší možnost výběru. Protože se výška produktu mění v závislosti na faktorech, jako je výkon a vyzařování tepla, rozdělili jsme produkty pro rozváděče do tří hlavních skupin se specifickým umístěním v rozváděči: I/O, řídicí a výkonové. U každé kategorie zajišťují optimální pravidla redukování nevyužitého prostoru a optimalizaci šířky mezi kabelovody.

Nové produkty

Digitální regulátory teploty: E5CD-B, E5ED-B
V dubnu 2017 byly představeny digitální regulátory teploty příští generace – E5CD-B a E5ED-B – které byly navrženy k dosažení optimálního a automatického řízení teploty bez zásahu člověka. Všechny typické úpravy, které v terénu běžně provádějí odborníci, jsou nyní automatizovány s využitím algoritmů umělé inteligence (AI). Technologie adaptivního řízení automaticky zjišťuje změny v řízeném procesu a podle toho přizpůsobuje PID. Společnost Omron rozšířila řady E5CD-B a E5ED-B o modely s technologií Push-In Plus, která zahrnuje zapojení vodičů zezadu a umožňuje tím montáž vedle sebe tak, aby byl rozváděč uspořádanější a aby se úsporněji využil jeho prostor.

 • Metoda zapojení: technologie Push-In Plus
 • Perioda vzorkování vstupů: 50 ms
 • Řídicí výstup (v závislosti na modelu): reléový výstup, napěťový výstup pro polovodičová relé nebo lineární proudový výstup
Tlačítka nouzového zastavení: A22NE-P
Řada A22NE-P rozšiřuje tlačítka nouzového zastavení řady A22E o technologii Push-In Plus. Tato technologie zkracuje dobu zapojování a šetří až 30 % místa ve srovnání s konvenčními šroubovými svorkami. Kontaktní jednotky mají možnost zapojení vodičů zezadu, čímž umožňují montáž vedle sebe tak, aby byl rozváděč uspořádanější a aby se úsporněji využil jeho prostor.

 • Metoda zapojení: technologie Push-In Plus (lze namontovat až 3 jednotky)
 • Rozměry (vnitřní hloubka včetně panelu):
  • 39,5 mm (jednotka s jedním kontaktem nebo jednotka osvětlení)
  • 55 mm (jednotka se dvěma kontakty)

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
linkedin.com/company/omron
facebook.com/omroneurope
youtube.com/omroneurope

Notes for Editors


O společnosti Omron
Společnost Omron Corporation je přední světovou společností v oboru automatizace, která své technologie snímání a řízení rozšiřuje do oborů komponentů pro řízení, elektronických součástí, automobilové elektroniky, sociální infrastruktury, zdravotnictví a životního prostředí. Společnost Omron byla založena v roce 1933, má přibližně 36 000 zaměstnanců a nabízí produkty a služby ve více než 117 regionech. Společnost Omron přispívá v oboru průmyslové automatizace k vytváření bohaté komunity poskytováním automatizačních a inovačních technologií pro výrobní procesy a podporou svých produktů a zákazníků. Podrobnější informace najdete na industrial.omron.eu.

Related images

 

Editorial enquiries

Diane van der Sanden
Omron

+31 6 2943 6751
diane.van.der.sanden@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from