Omron

Omron, entegre CNC fonksiyonuna sahip yeni NJ/NY serisi Sysmac Kontrolörleri piyasaya sunuyor

Entegre hat kontrolü ve CNC süreçleri günümüzün üretim hatlarına esneklik ve daha yüksek verimlilik sağlıyor

Omron Corporation (HQ: Shimogyo-Ku, Kyoto. CEO: Yoshihito Yamada), üretim hatlarında yer alan işleme makinelerinin verimliliğini artıran yeni NJ/NY serisi CNC Entegre Kontrolörlerin Ekim ayı içinde piyasaya sunulacağını duyurdu.

  • NJ serisi Makine Otomasyon Kontrolörü NJ501-5300
  • NY serisi IPC Makine Kontrolörü NY532-5400-□
Bu yeni CNC Entegre Kontrolör serilerinde, Sysmac Entegre Platformu yüksek hassaslıkta karmaşık profil oluşturma ve işleme makinelerinin üretim kapasitesini artırma olanakları sunan CNC fonksiyonunu içerecek şekilde genişletildi.

Tüketici gereksinimlerinin değişmesi ve teknolojik gelişmeler, daha çok yönlü ürünlere, karmaşık şekillere ve malzemelere yönelik talebi artırırken ürünlerin kullanım ömrünü giderek kısaltmaktadır. Sonuç olarak üreticiler daha yüksek verimlilik oranlarıyla daha zorlayıcı işleme koşullarına uyum sağlamak durumundadır.

Bu zorluğa bir yanıt olarak geliştirilen Omron CNC Entegre Kontrolörler, CNC ve PLC işlevlerini sunmanın yanı sıra her iki süreci yüksek hızda senkronize eder. Bu durum, tüm makinenin üretim kapasitesini önemli ölçüde artırır.

Ayrıca, CNC ayarı ve G-Code programlamayı Sysmac Studio platformuna ekleyen Omron, aynı zamanda konfigürasyon, programlama, izleme ve 3D simülasyonlar için gerçek bir Entegre Geliştirme Ortamı (IDE) sağlar.

Platform, program yapısını sadeleştirme ve CNC ile diğer süreçler arasında senkronizasyon sağlamanın yanı sıra geliştirme süresini kısaltan CNC fonksiyon bloklarını *1 içerir.

Özellikler

1. Makine döngü süresini azaltın*2

  • PLC ve CNC programlarının tek bir kontrolör tarafından aynı kontrol süresi içinde uygulanması, sürecin senkronize edilmesine olanak sağlar.
  • CNC ile diğer süreçler arasındaki güvenlik kilidi süresi (haberleşme sırasında bekleme süresi), bağımsız kontrolörler kullanılan çözümlerle kıyaslandığında %75'e kadar azaltılabilir.
2. Karmaşık profil oluşturma sürecini basitleştirin

  • 3D interpolasyon ve konum dengeleme gibi çok yönlü CNC fonksiyonları, karmaşık profillerin yüksek hassaslıkta oluşturulmasına olanak sağlar.
  • G-Code fonksiyonu, CAD/CAM yazılımı ile otomatik olarak üretilen CNC programlarının doğrudan kontrolöre aktarılmasına imkan tanır. Bu durum, karmaşık profil oluşturma süreçlerinin tasarlanması ve programlanması için gerekli süreyi önemli ölçüde azaltır.
3. Geliştirme süresini kısaltın

  • CNC ayarı ve G-Code programlama, şimdi gerçek Entegre Geliştirme Ortamında (Sysmac Studio) konfigürasyon, programlama, izleme ve 3D simülasyon süreçlerinde kullanılabilmektedir. Bu tasarım, işleme makinelerine yönelik programların tek bir yazılım uygulaması kullanılarak geliştirilmesine ve hata ayıklama uygulanmasına olanak sağlar.
  • PLC fonksiyonu, hareket kontrolü ve NC Fonksiyon Blokları, program yapısını sadeleştirir ve CNC ile diğer süreçler arasında senkronizasyon sağlar.
  • Sezgisel kullanıcı arayüzü konfigürasyon süresini kısaltır.


1 IEC 61131-3 standardında tanımlanan ve kod yeniden kullanımını iyileştiren program organizasyon üniteleri.

2 Üretim sürecinde işleme için gerekli süre.

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
linkedin.com/company/omron
facebook.com/omroneurope
youtube.com/omroneurope

Notes for Editors


Omron Hakkında
Omron Corporation; temel algılama ve kontrol teknolojilerini kullanarak faaliyet alanını kontrol komponentleri, elektronik komponentler, elektronik otomotiv komponentleri, sosyal altyapı, sağlık hizmetleri ve çevre gibi iş alanlarına kadar genişleten lider bir endüstriyel otomasyon şirketidir. 1933'te kurulan Omron, dünya çapında yaklaşık 36.000 çalışanıyla 117'dan fazla ülke ve bölgeye ürün ve hizmet sunuyor. Omron, endüstriyel otomasyon alanında ürün ve müşteri desteğinin yanı sıra üretime yenilik getiren otomasyon teknolojileri sunarak zengin bir toplum yaratılmasına katkıda bulunuyor. Daha fazla bilgi için industrial.omron.eu.

Related images

 

Related documents

Temel teknik özellikler

 

Editorial enquiries

Diane van der Sanden
Omron

+31 6 2943 6751
diane.van.der.sanden@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from