Omron

Omron przedstawia nowe kontrolery Sysmac z serii NJ/NY ze zintegrowanymi funkcjami CNC

Zintegrowane procesy sterowania linią produkcyjną i CNC zapewniają elastyczność i wyższą wydajność współczesnych linii

Firma Omron Corporation (siedziba: Shimogyo-Ku, Kioto. Prezes zarządu: Yoshihito Yamada) ogłosiła wprowadzenie w październiku na całym świecie nowych kontrolerów z serii NJ/NY ze zintegrowanymi funkcjami CNC zwiększających wydajność maszyn na liniach produkcyjnych.

  • Kontroler maszyn z serii NJ NJ501-5300
  • Kontroler maszyn IPC z serii NY NY532-5400-□

W kontrolerach nowej serii z funkcjami CNC zintegrowana platforma Sysmac została poszerzona o obsługę funkcji CNC, co zapewnia precyzyjną obsługę skomplikowanych zadań obróbki kształtowej i zwiększa możliwości produkcyjne obrabiarek.

Ze względu na zmieniające się potrzeby klientów i postęp technologiczny rośnie popyt na produkty o bardziej zróżnicowanych i skomplikowanych kształtach oraz materiałach, a jednocześnie skraca się okres użytkowania produktów. W rezultacie producenci stają przed wyzwaniem stosowania bardziej skomplikowanej obróbki i zwiększenia tempa produkcji.

W odpowiedzi na to wyzwanie kontrolery ze zintegrowanymi funkcjami CNC firmy Omron oferują obsługę funkcji CNC i PLC oraz synchronizują oba procesy z dużą prędkością. To znacznie zwiększa możliwości produkcyjne całej maszyny.

Ponadto poprzez dodanie ustawień CNC i obsługi języka G-Code do swojej platformy Sysmac Studio firma Omron zapewnia także prawdziwe zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) do konfiguracji, programowania, monitorowania i symulacji 3D. Platforma zawiera bloki funkcyjne*1 do obsługi CNC, które upraszczają strukturę programu i umożliwiają synchronizację procesów CNC z innymi procesami oraz skrócenie czasu projektowania.

Główne cechy i funkcje

1. Skrócenie czasu cyklu maszyny*2

  • Pojedynczy sterownik wykonuje zarówno programy PLC, jak i CNC w jednym okresie sterowania, umożliwiając synchronizację procesów.
  • Martwy czas (czas oczekiwania podczas komunikacji) między procesami CNC i innymi procesami można ograniczyć nawet o 75% w stosunku do rozwiązań z wykorzystaniem osobnych sterowników.
2. Uproszczenie skomplikowanego kształtowania

  • Obsługa różnych funkcji CNC, takich jak interpolacja 3D czy kompensacja pozycji, zapewnia wysoką precyzję skomplikowanej obróbki kształtowej.
  • Funkcja obsługi programów w języku G-Code pozwala na bezpośrednie importowanie do sterownika programów CNC automatycznie wygenerowanych w oprogramowaniu CAD/CAM. To znacznie skraca czas potrzebny na projektowanie i programowanie rozwiązań dla skomplikowanych kształtów.
3. Skrócenie czasu programowania

  • Obsługa ustawień CNC i języka programowania G-Code są dostępne w prawdziwie zintegrowanym środowisku programistycznym (Sysmac Studio) umożliwiającym konfigurację, programowanie, monitorowanie i symulację 3D. Dzięki temu programy do obrabiarek można tworzyć i debugować w jednej aplikacji.
  • Bloki funkcyjne dla funkcji PLC, kontroli ruchu oraz sterowania numerycznego zapewniają prostą strukturę programu i umożliwiają synchronizację procesów CNC z innymi procesami.
  • Intuicyjny interfejs użytkownika skraca czas konfiguracji.


1 Jednostki organizacji programu, które zostały zdefiniowane zgodnie z normą IEC 61131-3 i zwiększają możliwość ponownego użycia kodu.

2 Czas przetwarzania wymagany w procesie produkcji.

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
linkedin.com/company/omron
facebook.com/omroneurope
youtube.com/omroneurope

Notes for Editors


Informacje dotyczące firmy Omron
Firma Omron Corporation jest liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej i poszerza swoją działalność o nowe rynki w dziedzinie technologii czujników i sterowania, np. podzespołów sterujących, podzespołów elektronicznych, podzespołów elektroniki motoryzacyjnej, infrastruktury usług publicznych, opieki zdrowotnej i ochrony środowiska. Firmę Omron założono w 1933 r. Zatrudnia ona ponad 36 000 pracowników na świecie oraz dostarcza produkty i usługi w ponad 117 krajach i regionach. W branży automatyki przemysłowej firma Omron przyczynia się do tworzenia dobrobytu społeczeństwa, zapewniając technologie automatyki, które napędzają innowacje w dziedzinie produkcji, a także produkty i obsługę klienta. Więcej informacji: industrial.omron.eu.

Related images

 

Related documents

Specyfikacja

 

Editorial enquiries

Diane van der Sanden
Omron

+31 6 2943 6751
diane.van.der.sanden@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from