Omron

Společnost Omron představuje nové řídicí jednotky Sysmac řady NJ/NY s integrovanou funkcí CNC

Integrované řízení linek a CNC procesů přináší do současných výrobních procesů flexibilitu a vysokou produktivitu

Společnost Omron Corporation (Centrála: Shimogyo-Ku, Kyoto. CEO: Yoshihito Yamada) v říjnu oznámila celosvětové uvedení nových řídicích jednotek řady NJ/NY s integrovanou funkcí CNC, která zvyšuje produktivitu zpracovatelských strojů pro výrobní linky.

  • Řídicí jednotka pro automatizaci strojů řady NJ NJ501-5300
  • Řídicí jednotka IPC řady NY NY532-5400-□
V této nové řadě řídicích jednotek s integrovanou funkcí CNC byla rozšířena integrovaná platforma Sysmac tak, aby zahrnovala funkci CNC, což umožňuje vysoce přesné a komplexní profilování a zvyšuje výrobní kapacitu zpracovatelských strojů.

Díky změnám v potřebách zákazníků a pokrokům v technologii roste poptávka po produktech s rozmanitějšími a složitějšími tvary a materiály, zatímco životnost produktů se stále zkracuje. To má za následek skutečnost, že výrobci musí čelit otázce, jak provádět složitější procesy a zároveň zvyšovat produktivitu.

Tento problém řeší řídicí jednotky s integrovanou funkcí CNC společnosti Omron, které nabízejí funkci CNC i PLC a synchronizují oba procesy při vysoké rychlosti. Tímto se výrazně navýší výrobní kapacita celého stroje.

Rozšířením platformy Sysmac Studio o nastavení CNC a programování pomocí G-kódu poskytuje společnost Omron skutečně integrované vývojové prostředí (IDE) pro konfiguraci, programování, monitorování a 3D simulace.

Tato platforma zahrnuje funkční bloky*1 pro CNC, se kterými je struktura programu snadná a které umožňují synchronizaci mezi CNC a ostatními procesy a zároveň zkracují dobu vývoje.

Funkce

1. Minimalizace doby cyklu stroje*2

  • Jedna řídicí jednotka provádí programy pro PLC i CNC v jedné periodě řízení a umožňuje tak synchronizaci procesů.
  • Dobu blokování (čekací doba během komunikací) mezi CNC a jinými procesy lze snížit až o 75 % ve srovnání s řešením používajícím samostatné jednotky.
2. Zjednodušení komplexního profilování

  • Univerzální funkce CNC včetně 3D interpolace a kompenzace polohy umožňuje vysoce přesné a komplexní profilování.
  • Funkce G-kódu dává CNC programům, které byly automaticky vygenerovány softwarem CAD/CAM, možnost přímého importu do řídicí jednotky. Tím je výrazně snížen čas, potřebný pro návrh a programování komplexních profilovacích řešení.

3. Minimalizace doby vývoje

  • Nastavení CNC a programování pomocí G-kódu je nyní dostupné ve skutečně integrovaném vývojovém prostředí (Sysmac Studio) pro konfiguraci, programování, monitorování a 3D simulace. Díky tomu lze programy pro zpracovatelské stroje vyvíjet a ladit pomocí jediné softwarové aplikace.
  • Funkční bloky pro funkci PLC, řízení pohybu a NC zjednoduší strukturu programu a umožňují synchronizaci mezi CNC a ostatními procesy.
  • Intuitivní uživatelské prostředí zkracuje dobu konfigurace.

1 Organizační jednotky programu, které jsou definovány standardem IEC 61131-3 s lepší možností opětovného použití kódu.

2 Čas potřebný pro zpracování ve výrobním procesu

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
linkedin.com/company/omron
facebook.com/omroneurope
youtube.com/omroneurope

Notes for Editors


O společnosti Omron
Společnost Omron Corporation je přední světovou společností v oboru automatizace, která své technologie snímání a řízení rozšiřuje do oborů komponentů pro řízení, elektronických součástí, automobilové elektroniky, sociální infrastruktury, zdravotnictví a životního prostředí. Společnost Omron byla založena v roce 1933, má přibližně 36 000 zaměstnanců a nabízí produkty a služby ve více než 117 regionech. Společnost Omron přispívá v oboru průmyslové automatizace k vytváření bohaté komunity poskytováním automatizačních a inovačních technologií pro výrobní procesy a podporou svých produktů a zákazníků. Podrobnější informace najdete na industrial.omron.eu.

Related images

 

Related documents

Základní specifikace

 

Editorial enquiries

Diane van der Sanden
Omron

+31 6 2943 6751
diane.van.der.sanden@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from