Omron

Omron, Ortak Tasarım Platformunda geliştirilen Fabrika Otomasyonu cihazlarının 3. etabını tanıtıyor

OMRON Corp., Kyoto City, ortak ürün özellikleri için ortak tasarım platformunda geliştirilen fabrika otomasyonu (FA) cihazlarının üçüncü etabını tanıtıyor. Yeni ürünlerin arasında Anahtarlamalı Güç Kaynakları, DIN Ray Klemensleri, Sıvı Kaçağı Sensör Amplifikatörleri ve I/O Röle Terminalleri bulunuyor.

Omron, yerden tasarruf etmek ve daha küçük boyutlu kontrol panoları oluşturmak amacıyla FA cihazlarının tasarımını birleştirdi. Bir alternatif olarak yerden tasarruf sağlayan FA cihazları, pano üreticileri tarafından daha fazla komponent içeren panolar üretmek ve kontrol fonksiyonelliğini artırmak için kullanabilir. Dahası komponentlerin standart ve küçük boyutları, kontrol panosunun daha kolay ve hızlı özelleştirilebilmesine imkan tanır. Ortak Tasarım Platformu, daha hızlı kablolama imkanını, güvenilir bağlantı ve olağanüstü titreşim dayanımıyla birleştiren Omron'un tescilli Push-in Plus kablolama teknolojisini de içerir. Ortak Tasarım Platformunda daha önce geliştirilen FA cihazları, üretimin ön saflarında kendilerine yer buldu ve şu anda 7000'den fazla küresel şirkette kullanılıyor.

Omron, yerden tasarruf ve daha hızlı kablolama sağlayan Ortak Tasarım Platformunu XW5T Klemensler, G70V I/O Röle Terminalleri ve S8VK-S Anahtarlamalı Güç Kaynaklarının 30 W modellerine uygulayarak daha geniş bir uygulama alanı için mevcut 60, 120, 240 ve 480 W model serisini tamamladı.

Ortak tasarım platformunda üretilen FA cihaz serilerinin artması, farklı ürünler sağlayarak kullanım alanlarını önemli ölçüde etkileyecektir. OMRON, müşterilerinin kontrol panolarında yenilikler yapmayı amaçlıyor. Güç ve ısı dağılımı gibi faktörlere bağlı olarak komponent yüksekliği değiştiğinden pano ürünleri, kontrol panosundaki özel yerleşimlerine (sıra) göre üç temel kategoriye ayrılır: I/O, Kontrol ve Güç. Her kategorideki optimize tasarım kuralları, ölü alanın azaltılmasını ve kablo kanalları arasındaki genişliğin en verimli şekilde ayarlanmasını sağlar.

Ürün bilgileri için lütfen aşağıdaki linke tıklayın: industrial.omron.com.tr/tr/solutions/panel-building.

Bu kapsamdaki yeni ürünler:

DIN Ray Klemensleri: XW5T
Push-in Plus teknolojisine sahip XW5T DIN Ray Klemensleri serisinin model sayısı 18'den 36'ya yükseldi. 5,2 mm (maksimum nominal akım: 24 A) ve 6,2 mm (maksimum nominal akım: 32 A) genişliğindeki klemensler için yerden tasarruf amacıyla iki katlı tiplerin yanı sıra 1:2 (iç bağlantı) ve 2:2 tipleri (dallanma için) eklendi. OMRON'un eşsiz Push-in Plus teknolojisine sahip geniş XW5T Klemens ailesi, birçok farklı uygulamada kullanılabilir.

Özellikler:
Bağlantı yöntemi: Push-in Plus teknolojisi
Genişlik: 3,5 mm, 5,2 mm, 6,2 mm
Nominal kesit: 1 mm², 2,5 mm², 4 mm²

Anahtarlamalı Güç Kaynakları: S8VK-S (30 W)
Yeni 30 W model, S8VK-S serisini tamamlıyor.
S8VK-S serisinin geniş ürün yelpazesi, küçük kapasiteli sistemlerin ihtiyaçlarını karşılarken yerden tasarruf ve hızlı özelleştirme imkanı sunar.
S8VK-S'nin çok sayıdaki avantajlarından biri olan çevre şartlarına dayanım, tüm seride olduğu gibi (ortam çalışma sıcaklığı -40°C - 70°C ve diğerleri) farklı çevre koşullarında kararlı çalışma sunar.

Özellikler:
Bağlantı yöntemi: Push-in Plus teknolojisi
Güç değeri: 30 W
Boyut (WHD): 32 mm / 90 mm / 90 mm

Sensör kopmasını algılama özelliğine sahip Sıvı Kaçağı Sensör Amplifikatörleri, PNP tipi: K7L-AT50DPB/-UDPB
İnce yapısı ve yüksek hassasiyetli sıvı kaçağı algılama özelliğiyle K7L serisi, yarı iletken üretim ekipmanları ve bina otomasyonu gibi birçok farklı alanda kullanılmıştır. Otomatik algılama fonksiyonu sayesinde, algılama bantlarının (sensör parçası) bağlantısı kesildiğinde ve sıvı kaçağı oluştuğunda PNP çıkış sinyaliyle bunu güvenli bir şekilde algılayarak istenmeyen hata ve arızaları önler.

Özellikler:
Bağlantı yöntemi: Push-in Plus teknolojisi
Çıkış konfigürasyonu: PNP, 30 VDC, 100 mA
Ana gövde ve Push-in Plus Soket boyutu (WHD): 15,5 mm / 90 mm / 83 mm
Emniyet standartları: CE, UL(Onay), UL(kaydı) ve S işareti

Push-in Plus teknolojisine sahip Röle Terminalleri Serisi: G70V (dahili bağlantılı modeller)
Nisan 2016'da sunulan ve Push-in Plus teknolojisini kullanan G70V I/O Röle Terminali serisi, kablolama verimliliğini desteklemek amacıyla artık dahili bağlantılı I/O terminali modellerine sahiptir. Esneklik sağlamak ve kablolama süresini azaltmak için dahili bağlantılı olacak şekilde 1 adet 16 terminal noktası/com, çıkış modelleri ise 4 adet 4 terminal noktası/com özelliğiyle sunuluyor.

Seri: G70V I/O Röle Terminalleri

Özellik:
Bağlantı yöntemi: Push-in Plus teknolojisi
I/O:Girişler, çıkışlar
I/O terminal noktası: 16 nokta
Dahili bağlantılı I/O terminalleri: giriş modelleri: 1adet 16 terminal noktası/com, çıkış modelleri: 4 adet 4 terminal noktası/com
Konnektör tarafında ortak: NPN, PNP

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
linkedin.com/company/omron
facebook.com/omroneurope
youtube.com/omroneurope

Notes for Editors


Omron Hakkında
Omron Corporation; temel algılama ve kontrol teknolojilerini kullanarak faaliyet alanını kontrol komponentleri, elektronik komponentler, elektronik otomotiv komponentleri, sosyal altyapı, sağlık hizmetleri ve çevre gibi iş alanlarına kadar genişleten lider bir endüstriyel otomasyon şirketidir. 1933'te kurulan Omron, dünya çapında yaklaşık 39.000 çalışanıyla 110'dan fazla ülkeye ve bölgeye ürün ve hizmet sunuyor. Omron, endüstriyel otomasyon alanında ürün ve müşteri desteğinin yanı sıra üretime yenilik getiren otomasyon teknolojileri sunarak zengin bir toplum yaratılmasına katkıda bulunuyor. Daha fazla bilgi için: www.industrial.omron.com.tr

Related images

 

Editorial enquiries

Diane van der Sanden
Omron

+31 6 2943 6751
diane.van.der.sanden@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from