Omron

Omron, IO-Link için eksiksiz bir çözüm sunuyor

Mevcut geniş kapsamlı otomasyon platformuna çok sayıda IO-Link ürünleri ekleyen Omron, kullanıcıların eksiksiz IO-Link çözümleri uygulayabilmeleri için kullanımı kolay ve güvenilir bir seçenek sağlıyor. Yüksek performanslı sensörler ve çok yönlü IO-Link master üniteleri içeren yeni ürünler, Akıllı Fabrika çözümleriyle bağlantılı verimlilik ve üretkenlik kazanımlarına erişmeyi daha da kolaylaştırıyor.

Omron'un yeni IO-Link uyumlu sensör serisi kesintisiz ışınlı, retroreflektif ve cisimden yansımalı fotosensörleri, renk işareti sensörleri, standart proximity sensörleri ve sıçramaya dayanıklı proximity sensörlerini kullanır. Tüm tipler, daha hızlı ve kolay kurulum sağlayan standart M8 konnektörleri veya M12 Smartclick konnektörleri ve kablolu bağlantılara sahiptir.

Yeni sensörlerin sunduğu birçok yenilikçi özellikler arasında sürekli izleme, kendi performansını raporlama becerisi ve otomasyon sistemi tarafından iletilen verileri kullanarak anında yeniden yapılandırma desteği bulunmaktadır.

Sensörler iki IO-Link master ünite modülüyle tamamlanır, bunlardan biri kablolu sensörler ile birlikte kullanılan vidasız kelepçe terminalleridir, diğeriyse Smartclick konnektörleriyle kullanılır. Her iki ana ünite modülü, standart sensörlerin ve IO-Link tiplerin bağlanmasına olanak sağlayarak mevcut makinelerin ve sistemlerin yükseltilmesini kolaylaştırır.

IO-Link, büyük sensör üreticileri de dahil 100'den fazla şirket tarafından desteklenen bir açık uluslararası standarttır. İki yönlü haberleşme sağlar ve tipik sensör ve aktüatör sinyallerini desteklediği gibi aynı zamanda sensörlerin ve aktüatörlerin otomasyon sistemiyle durum bilgisi ve çalışan parametreleri alışverişi sağlar.

Bu, kirlenmeye bağlı olarak sensörün performansı düştüğünde sensörün bir alarm üretebileceği ve makinenin durmasına yol açmadan durumun düzeltebileceği anlamına gelir. Sensörlere yeni parametrelerin gönderilebilmesi becerisi birden fazla ürünle çalışan makineler için özellikle kullanışlıdır, birçok uygulamada bu beceri, değişimler sırasında manuel müdahale gerekliliğini ortadan kaldırır.

Omron'un yeni IO-Link ürünleri toplam otomasyon platformunun bir parçasıdır ve ayrıca EtherCAT ve EtherNet/IP desteğine de sahiptir. Sorunsuz entegrasyon için IO-Link ürünleri Omron'un Sysmac Studio yazılım ortamına eklenmiştir ve yapılandırma, programlama, simülasyon ve otomasyon sisteminin izlenmesi için kapsamlı çözümler sağlar.

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
linkedin.com/company/omron
facebook.com/omroneurope
youtube.com/omroneurope

Notes for Editors


Omron Hakkında
Omron Corporation; temel algılama ve kontrol teknolojilerini kullanarak faaliyet alanını kontrol komponentleri, elektronik komponentler, elektronik otomotiv komponentleri, sosyal altyapı, sağlık hizmetleri ve çevre gibi iş alanlarına kadar genişleten lider bir endüstriyel otomasyon şirketidir. 1933'te kurulan Omron, dünya çapında yaklaşık 39.000 çalışanıyla 110'dan fazla ülkeye ve bölgeye ürün ve hizmet sunuyor. Omron, endüstriyel otomasyon alanında ürün ve müşteri desteğinin yanı sıra üretime yenilik getiren otomasyon teknolojileri sunarak zengin bir toplum yaratılmasına katkıda bulunuyor. Daha fazla bilgi için: www.industrial.omron.com.tr

Related images

 

Editorial enquiries

Diane van der Sanden
Omron

+31 6 2943 6751
diane.van.der.sanden@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from