Omron

Firma Omron wprowadza kompletne rozwiązanie do obsługi standardu IO-Link

Firma Omron dodała do swojej szerokiej oferty produktów automatyki duży asortyment produktów IO-Link zapewniających użytkownikom wygodną i niezależną możliwość wdrożenia kompleksowych rozwiązań IO-Link. Nowe produkty obejmują czujniki o wysokich parametrach oraz wszechstronne moduły master IO-Link, przez co jeszcze łatwiej można osiągnąć korzyści z większej wydajności i efektywności związane z rozwiązaniami inteligentnej fabryki (ang. Smart Factory).

Nowy asortyment czujników zgodnych z IO-Link firmy Omron obejmuje obecnie czujniki fotoelektryczne (bariera, odbiciowe od lustra i odbiciowe od obiektu), czujniki znaczników koloru, standardowe czujniki zbliżeniowe oraz czujniki zbliżeniowe odporne na odpryski. Wszystkie typy są dostępne w wersji z wyprowadzonymi przewodami, standardowymi złączami M8 lub złączami M12 Smartclick, co zapewnia szybszą i prostszą instalację.

Wśród wielu innowacyjnych funkcji oferowanych przez nowe czujniki znajdują się m.in. możliwość ciągłego monitorowania, potwierdzania zadziałania oraz obsługa rekonfiguracji w trakcie działania przy użyciu danych przesyłanych z systemu automatyki.

Ofertę czujników uzupełniają dwa moduły IO-Link master — jeden z zaciskami bezśrubowymi do czujników z wyprowadzonymi przewodami oraz drugi ze złączami Smartclick. Oba moduły master umożliwiają podłączenie zarówno czujników standardowych, jak i nowych czujników typu IO-Link, dzięki czemu świetnie nadają się do modernizacji istniejących maszyn i systemów.

IO-Link to otwarty międzynarodowy standard popierany przez ponad 100 firm, w tym głównych producentów czujników. Zapewnia on dwukierunkową komunikację, a także obsługę typowych sygnałów czujników i elementów wykonawczych w celu wymiany informacji o stanie oraz parametrów roboczych między czujnikami i elementami wykonawczymi a systemem automatyki.

To oznacza, że czujnik może generować ostrzeżenie, gdy jego wydajność zaczyna spadać, np. ze względu na nagromadzenie zanieczyszczeń, pozwalając na usunięcie nieprawidłowości, zanim dojdzie do zatrzymania maszyny. Możliwość wysyłania nowych parametrów do czujników jest szczególnie użyteczna w maszynach obsługujących wiele typów produktów, spotykanych w wielu zastosowaniach, i eliminuje konieczność ręcznej interwencji podczas przezbrajania.

Nowe produkty IO-Link firmy Omron wchodzą w skład platformy pełnej automatyki, która obejmuje także obsługę sieci EtherCAT i EtherNet/IP. W celu łatwej i bezproblemowej integracji produkty IO-Link zostały włączone do oprogramowania Sysmac Studio, które zapewnia wszechstronne usprawniające konfigurowanie, programowanie, symulowanie i monitorowanie systemów automatyki.

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
linkedin.com/company/omron
facebook.com/omroneurope
youtube.com/omroneurope

Notes for Editors


Informacje dotyczące firmy Omron
Firma Omron Corporation jest liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej i poszerza swoją działalność o nowe rynki w dziedzinie technologii czujników i sterowania, np. podzespołów sterujących, podzespołów elektronicznych, podzespołów elektroniki motoryzacyjnej, infrastruktury usług publicznych, opieki zdrowotnej i ochrony środowiska. Firmę Omron założono w 1933 r. Zatrudnia ona ponad 39 000 pracowników na świecie oraz dostarcza produkty i usługi w ponad 110 krajach i regionach. W branży automatyki przemysłowej firma Omron przyczynia się do tworzenia dobrobytu społeczeństwa, zapewniając technologie automatyki, które napędzają innowacje w dziedzinie produkcji, a także produkty i obsługę klienta. Więcej informacji: www.industrial.omron.eu

Related images

 

Editorial enquiries

Diane van der Sanden
Omron

+31 6 2943 6751
diane.van.der.sanden@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from