Omron

Omron představuje úplné řešení pro IO-Link

Omron přidal do své již i tak rozsáhlé automatizační platformy komplexní řadu produktů s IO-Link, a nabízí tak uživatelům pohodlnou a spolehlivou volbu pro realizaci úplných řešení IO-Link. Nové produkty, mezi které patří vysoce výkonné snímače a univerzální master jednotky IO-Link, umožňují ještě snadněji dosáhnout nárůstu produktivity a efektivity, který je přirozenou součástí řešení Smart Factory.

Nová řada senzorů kompatibilních s technologií IO-Link společnosti Omron aktuálně zahrnuje fotosenzory typu vysílač-přijímač, retroreflexní a difúzní, senzory barevných značek, standardní indukční senzory a indukční senzory odolné proti okujím. Všechny typy jsou vybaveny kabelovým připojením se standardními konektory M8 nebo Smartclick konektory M12 pro rychlejší a mnohem pohodlnější instalaci.

Mezi mnohé inovativní funkce nových senzorů patří schopnost nepřetržitě sledovat a hlásit jejich vlastní výkon a podpora změn konfigurace za běhu pomocí dat přenášených automatizačním systémem.

Senzory jsou doplněny o dva master moduly IO-Link, jeden s pružnými svorkami (určené k použití v kombinaci s kabelovými senzory) a druhý se Smartclick konektory. Oba master moduly dovolují připojit standardní senzory a také nové IO-Link senzory, takže případný upgrade stávajících strojů a systémů je jednoduchý.

IO-Link je otevřený mezinárodní standard, který podporuje více než 100 firem, včetně největších výrobců senzorů. Nabízí obousměrnou komunikaci a kromě podpory typických signálů senzorů a akčních členů umožňuje také výměnu stavových údajů a provozních parametrů senzorů a akčních členů s automatizačním systémem.

To například znamená, že senzor může vyslat výstrahu, když jeho výkon začne klesat kvůli znečištění, a obsluha může zasáhnout ještě předtím, než dojde k zastavení stroje. Schopnost zasílat nové parametry do senzorů se hodí především u strojů, které vyrábějí více typů produktů, protože to v mnoha případech vylučuje nutnost manuálního zásahu při přechodu na jiný produkt.

Nové produkty IO-Link společnosti Omron jsou součástí její úplné automatizační platformy, do níž patří také podpora technologií EtherCAT a EtherNet/IP. Kvůli hladké integraci jsou produkty IO-Link zahrnuty také do softwarového prostředí Sysmac Studio, které poskytuje komplexní prostředky pro konfiguraci, programování, simulování a sledování automatizačních systémů.

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
linkedin.com/company/omron
facebook.com/omroneurope
youtube.com/omroneurope

Notes for Editors


O společnosti Omron
Společnost Omron Corporation je přední světovou společností v oboru automatizace, která své technologie snímání a řízení rozšiřuje do oborů komponentů pro řízení, elektronických součástí, automobilové elektroniky, sociální infrastruktury, zdravotnictví a životního prostředí. Společnost Omron byla založena v roce 1933, má přibližně 39 000 zaměstnanců a nabízí produkty a služby ve více než 110 regionech. Společnost Omron přispívá v oboru průmyslové automatizace k vytváření bohaté společnosti poskytováním automatizačních a inovačních technologií pro výrobní procesy a podporou svých produktů a zákazníků. Podrobnější informace najdete na www.industrial.omron.cz

Related images

 

Editorial enquiries

Diane van der Sanden
Omron

+31 6 2943 6751
diane.van.der.sanden@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from