OQ

OQ Polimer Laboratuvarı, ISO 17025 sertifikası ile küresel test standartlarını karşılıyor

  • Umman merkezli kuruluş, laboratuvar testleri ve kalibrasyonuna yönelik olarak ISO 17025 sertifikası sahibi oldu
  • OQ'nun buyuyen polimer portföyünün kalitesini destekleyen temel parametreleri içeren bu sertifika, dünya çapındaki pandeminin sebep olduğu büyük duraksama dönemine ragmen tamamlandı.

Umman merkezli global bir enerji sirketi olan OQ, Polimer Laboratuvarı'nı kapsayan yedi parametrede ISO 17025 sertifikasının sahibi oldu.

Test ve kalibrasyon laboratuvarlarına odaklanan ISO 17025 sertifikası, kurumların test sistemlerini yeterli düzeyde çalıştırabileceklerini ve geçerli sonuçlar elde edebileceklerini gösterip onaylamalarını sağlayarak hem ülke hem de dünya çapında ürünlerine olan güveni arttırmalarına imkân tanır.

Ayrıca bu sertifika, şirkete dünyanın dört bir yanında test sonuçlarınin uyumlu olmasını ve daha etkili şekilde kabul edilmesini sağlayarak laboratuvarlar ve diğer varlıklar arasında iş birliği imkânı sunar.

Bu sertifika, OQ için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Şirket büyümeye devam ederken, dünya çapında geçerliliği olan bu standartlara sahip olmak, yeni ticari fırsatların kapılarını açmaya yardımcı olacaktır.

Özellikle OQ; polimer oksidasyonu, film kalitesi ve kirletici maddelerin belirlenmesi gibi PP ve PE ile ilgili temel surecleri kapsayan yedi ana parametrede denklik elde etmiştir. Bu yedi parametre şunlardır:

  • ASTM D1238: Erime akış hızı
  • ASTM D1895: Yoğunluk ölçümü
  • ASTM D5492: PP kristallik saptaması
  • ASTM D6247: Katkı maddesi konsantrasyonu için XRF analizi
  • ASTM D6290: Sarılık indeksi değerlendirmesi
  • Novolen N07: PP film saflığı değerlendirilmesi
  • Univation PEG 504: PE reçine saflığı değerlendirmesi

OQ Polimer Pazarlama Genel Müdürü Gilles Rochas, şu açıklamalarda bulundu: “Bu sertifika, OQ'nun kalite kontrolünün güvenilirliği konusunda müşterilere güvence veriyor. ISO 17025 sertifikası, Uluslararası Laboratuvar Akreditasyon Birliği gibi sektördeki son derece önemli kuruluşlarla birlikte dünyanın dört bir yanından laboratuvar uzmanları tarafından geliştirilmiştir. Müşterilerimiz, dünya genelinde tanınan bu standartlara bağlı kalarak mevcut ürün kalitemizin yanı sıra ürün geliştirmemizin dayanağı olan araştırmalara da güvenebilirler."

OQ Downstream Teknik Hizmetler Başkan Yardımcısı Khalid Al Asmi, şu açıklamalarda bulundu: "ISO sertifikalarını oldukça ciddiye alıyoruz. Polimer Laboratuvarımız için ISO 17025 sertifikasını elde etmek amacıyla üç yıl boyunca geceli gündüzlü çalıştık. Buna ek olarak, MAF ve Sohardaki rafineri laboratuvarlarımız da bu ISO denkliğe sahiptir.

Üstelik OQ olarak; kalite yönetimi, çevresel yönetim, iş sağlığı ve güvenliğinde sahip olduğumuz temel ISO sertifikaları sayesinde yaptığımız her çalışmada uluslararası standartlara uymaya olan bağlılığımızı gösteriyoruz."

Alınan bu son sertifika, OQ'nun devam eden büyüme hikâyesinde yeni bir bölümün başlangıcıdır. Şirket, 2020 yılından beri müşteri tabanını 300'den 3.000'e yükseltmiştir.Bu surecte yasanan global konteynir krizine ragmen, OQ sevkedilen ürün miktarini da, ayda 900 konteynerden 4.000 konteynere çıkarmıştır.

Bugün OQ, sahip olduğu genis PE ve PP polimer ürün yelpazesiyle 17 ülkede faaliyet göstermekte ve 80'den fazla ülkeye hizmet vermektedir.

Şirket, gelecek planlaması çerçevesinde büyüme hedeflerini daha da ileri seviyelere taşımak için ISO 17025 sertifikasını birkaç yeni parametrede genişletmeyi hedefliyor.

OQ, mevcut ve potansiyel müşterilerini 19-26 Ekim tarihleri arasında Düsseldorf'ta düzenlenecek olan K 2022 etkinliğindeki 6.Hol/A23 numarali standina katilarak test kabiliyetleri hakkında daha fazla bilgi almaya davet ediyor.

Reader Enquiries

OQ
P.O Box 3568, P.C 112
Muscat, Sultanate of Oman
Oman

+968 2210 7774

www.oq.com

@ThisIsOQ

thisisoq

ThisIsOQ


Notes for Editors

OQ, Umman merkezli global bir entegre enerji şirketidir. 2019'un sonlarına doğru daha güçlü, daha verimli ve konsolide bir varlık oluşturmak için bir araya gelen dokuz şirketin başarılı şekilde entegre edilmesiyle ortaya çıkmıştır. Faaliyetlerimizi 17 ülkede sürdürüyoruz ve enerji sektöründe keşif ve üretimden son kullanıcı ürünlerinin pazarlanması ve dağıtımına kadar tüm değer zincirini kapsıyoruz. Yakıtlarımız ve kimyasallarımız, dünya çapında 80'den fazla ülkede satılmaktadır. Ayrıca hissedarlar için değeri artırmak ve topluluklar için daha büyük faydalar elde etmek amacıyla hidrokarbon sektöründeki yerel ve uluslararası şirketlerle iş ortaklıklari yapıyoruz.

Related images

 

Editorial enquiries

Ronaldo Reago
Global Head of MarCom
OQ

+968 91397750

ronaldo.reago@​oq.com

Adriana Pagels
Account Manager
EMG

+31 164 317 031

apagels@​emg-marcom.com

in/adriana-pagels

 

 

Share

 

More news from