OQ

OQ, değişim ve yeniliğe odaklanarak 2020'den bu yana is ortakliklarini artiriyor

  • Umman merkezli entegre enerji şirketi, is ortaklarinin 300'den 3.000'e yükselmesini kutluyor
  • Zorlu çalışma ortamına rağmen üretimle ilgili önemli aşamalara ulaşıldı
  • Umman’daki Sohar ve Salalah operasyon merkezlerini desteklemek için Belçika ve Malezya'da yeni operasyon birimleri açıldı

Esnek ve sert ambalaj çözümleri için polimer alanında uzmanlaşmış, Umman merkezli çok yönlü bir enerji tedarikçisi olan OQ, son 10 yilda yasanan zorlu ortama rağmen portfoyune altyapı, inşaat ve tarım sektörlerine yonelik inovatif çözümleri ekleyerek büyümeye devam ediyor.

Şirket, 2020'den itibaren is ortakliklarinin sayisini on kat artirirken ürün hacmini ayda 900 konteynerden 4.000'in üzerine çıkarmıştır ve tüm bunları kuresel lojistik krizi sırasında gerçekleştirmiştir.

OQ Polimer Pazarlama Genel Müdürü Gilles Rochas, "Çok zorlu birkaç yıl yaşadık ama tum bu zorluklara rağmen buyuduk" ifadesinde bulundu.

"Değişime olumlu bakan kültürümüz ve gelişim odakli yenilikçi yaklaşımımız, zorlu global koşullarda pazar taleplerini karşılayarak muazzam bir şekilde büyümemizi sağladı. Değişimi bir fırsat olarak değerlendiriyoruz ve zor zamanlarda olumlu etki yaratan hızlı kararlardan güç alıyoruz."

Mart 2022'den bu yana, OQ'nun polimer tesisleri ayda 100 kilotondan fazla poliolefin uretimi yaparak yeni bir kapasite rekoru kırdı. Toplam üretim miktarındaki bu çığır açan büyüme, kendilerini işine adamış operasyon ekibimiz sayesinde gerçekleşmiştir. Doğu ve Batı bölgelerindeki genis satış ve lojistik ağları sayesinde, OQ'nun üretimi global pazar taleplerini karşılamak için daha da artmaya devam edecektir.

Umman mirasını barındıran global bir ayak izi

Umman merkezlerinde gerçekleşen faaliyetlerdeki hızlı büyüme nedeniyle, şirketin global ağını desteklemek için OQ Umman dışında ufkunu genişletmeye devam etmektedir.

OQ, son 3 yılda Malezya'da ve Belçika'nın liman kenti Antwerp'te operasyon merkezleri kurarak genişleyen global müşteri agina hizmet etmek uzere daha iyi bir konuma gelmistir.

OQ, 17 ülkede faaliyet göstermekte ve Sohar merkezli üretim tesislerinde üretilen Luban PP, HDPE ve LLDPE ürün yelpazesiyle 70'ten fazla ülkeye tedarik yapmaktadir. 

Bu uluslararası operasyonlar, OQ'nun Umman, Hindistan, Türkiye, Çin, İspanya ve Singapur'daki buyuyen bolgesel satış agiyla yapilmaktadir. En önemlisi tüm bu bolgeler , yerel iş ortamında uzman ust duzey profesyoneller tarafından yönetilmektedir.

OQ çalışanları, OQ'da devam etmekte olan gelişmelerin merkezinde yer almaktadır. Hızlı büyümenin geregi olarak şirket yapısı bu ilerlemeyi ve çeşitliliği destekleyecek şekilde değişti. Sonuç olarak 50'den fazla ulusu gururla temsil eden şirket çalışanlari, innovasyon yapmak ve zorluklara çözümler üretmek için güçlenmeye ve buyumeye devam etmektedir.

Global Satış Başkan Yardımcısı Ali Al Lawati, “Umman cesaretinden güç alan, çok uluslu bir ekibiz.” diye ekledi. "Çalışanlar olarak yalnızca Umman için değil, global hedeflerimizin gerçekleştiğini görmek istediğimizi biliyoruz. Bizim için bu,gurur duyulacak bir sonuc olacaktir.. Gelecek için pozitif bir değişim yaratmak ve bu değişime liderlik etmek istiyoruz."

Umman'da ve dünya çapında genç, istekli ve yetenekli mezunların gelişmesine yardımcı olmak, OQ’nun sahip olduğu önemli bir guc unsuru olmaya devam etmektedir. Şirket, çeşitli uzmanlık alanlarında kariyer yapmak isteyen mezunları duzenli olarak istihdam ederek yenilikçi ve girişimci zihniyetlerini deneyimli sektör uzmanlarının rehberliği ile bir araya getirmektedir.

OQ, K2022’ fuarini son birkac yilda yasanan olaganustu yolculugu paylasma ve is ortaklari ile yeniden bulusma firsati olarak degerlendirecektir. OQ ekibi, Salon 6/A23'te yer alacak stantlarında ziyaretcilerini agirlamaktan mutluluk duyacaktir.

Ve devamı gelecek. OQ, mevcut sektorel isbirliklerini 2022 yılının ileriki zamanlarında duyurulacak olan diğer gelişmelerle birlikte daha da genisletecektir. Dünya pazarlarını etkileyen zorluklara ragmen, OQ gelişmeye devam etmekten gurur duymaktadır.

Reader Enquiries

OQ
P.O Box 3568, P.C 112
Muscat, Sultanate of Oman
Oman

+968 2210 7774

www.oq.com

@ThisIsOQ

thisisoq

ThisIsOQ


Notes for Editors

OQ, Umman merkezli global bir entegre enerji şirketidir. 2019'un sonlarına doğru daha güçlü, daha verimli ve konsolide bir varlık oluşturmak için bir araya gelen dokuz şirketin başarılı şekilde entegre edilmesiyle ortaya çıkmıştır. Faaliyetlerimizi 17 ülkede sürdürüyoruz ve enerji sektöründe keşif ve üretimden son kullanıcı ürünlerinin pazarlanması ve dağıtımına kadar tüm değer zincirini kapsıyoruz. Yakıtlarımız ve kimyasallarımız, dünya çapında 70'den fazla ülkede satılmaktadır. Ayrıca hissedarlar için değeri artırmak ve topluluklar için daha büyük faydalar elde etmek amacıyla hidrokarbon sektöründeki yerel ve uluslararası şirketlerle iş ortaklıklari yapıyoruz.

Editorial enquiries

Ronaldo Reago
Global Head of MarCom
OQ

+968 91397750

ronaldo.reago@​oq.com

Adriana Pagels
Account Manager
EMG

+31 164 317 031

apagels@​emg-marcom.com

in/adriana-pagels

 

 

Share

 

More news from