NATPET

NATPET, büyük kova ve otomotiv segmentlerinde dikkat çekici sonuçlar elde etmek için Teldene® B20ML’yi, Hyperform® HPN-20E ile geliştirmiştir

Plasteurasia 2015'de Stant 711B'de NATPET'i ziyaret edin,
İstanbul, 3 – 6 Aralık 2015

Suudi Arabistan'ın önde gelen polipropilen üreticilerinden olan National Petrochemical Industrial Company (NATPET), enjeksiyon kalıplama uygulamalarına yönelik yeni geliştirilmiş PP impact kopolimer ürünü Teldene® B20ML’i Plasteurasia 2015'te ziyaretçilerine sunacaktır.

NATPET'in B20ML ürünü, NaBz yerine Milliken’in benzersiz kristalleştirme katkısı olan Hyperform® HPN-20E kullanılarak performans ve işlenebilirlik açısından geliştirilmiştir. Ürünün darbe performansını etkilemeksizin daha iyi çekme kontrolü ve sertlik elde etmek amacıyla Hyperform HPN-20E daha iyi bir seçenek olarak değerlendirilmiştir. Aynı zamanda daha iyi dağılım sağlayarak daha istikrarlı kalite elde edilmesini sağlamaktadır.

Yeni ve geliştirilmiş Teldene B20ML,işleyicilere hem makine yönünde (MD) hem de enine (TD) daha iyi sertlik/darbe dengesi sunmaktadır. Mükemmel izotropik çekme kontrolü, boyutsal kararlılığa olanak sağlayarak çarpılmaları ortadan kaldırır. Bu özellik, Hyperform HPN-20E sayesinde elde edilen gelişmiş termal özelliklerle birleştiğinde, işleyicilerin daha az malzeme kullanması avantajını sağlayarak daha yüksek kâr elde edilmesini sağlar.

Ayrıca Hyperform HPN-20E'nin kullanılması, işleyicilere ve kampaund üreticilerine proses avantajları ve maliyeti düşürme olanakları sunar. Ürünün orta akışkanlık düzeyindeki mükemmel sertlik/darbe dengesi ve istikrarlı kalitesi, çevrim süresinin azaltılmasını ve daha düşük makine çalıştırma giderleri elde edilmesini sağlar. Aynı zamanda geliştirilmiş izotropik çekme özelliği fireyi azaltır.

Geliştirilmiş ürün özellikleri B20ML’yi büyük kova ve otomotivde kampaund uygulamaları gibi potansiyel pazar segmentleri için en uygun ürün haline getirmektedir. Ayrıca gıda ve gıda dışı ambalajı uygulamalarında da lider konumu elde etmiştir.

NATPET, Hyperform HPN-20E dozajının optimize edilmesi, revize edilen ürünün performans değerlendirmesi ve müşteri yerinde enerji tasarrufu amacıyla, B20ML’nin geliştirilmesi sürecinde Milliken’in desteğiyle ArGe faaliyetleri yürütmüştür. Bu proje, ürünün iyileştirilmesi, özelliklerinin geliştirilmesi ve yönetmeliklere uyum konularında iki şirket arasındaki bir dizi potansiyel ArGe çalışmasından biridir.

Neaz Ahmed, NATPET Ürün Uygulama Müdür Yardımcısı, şu yorumda bulundu: “Teldene B20ML üzerinde yapılan iyileştirmelerle birlikte, piyasaya yeni uygulama segmentlerine büyük katma değer sağlama potansiyeli bulunan, daha etkin ve sürdürülebilir bir PP reaktör ürünü sunmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Hyperform HPN-20E'ye geçiş yaptığımızdan beri aldığımız müşteri geri bildirimleri, büyük kova üretimleri sırasında son ürünlerde daha iyi kalite elde edildiğini ve daha az fire olduğunu teyit etmektedir.”

NATPET, Hyperform HPN-20E kristalleştirme ajanının daha iyi yayılması sonucunda elde edilen gelişmiş kaliteye ek olarak, Teldene B20ML ürününden de fayda temin etmiştir. Hyperform HPN-20E, önceden NaBz'nin gerektirdiği hacimlerden dört kat daha az hacme sahiptir ve böylece NATPET tesisindeki depolama alanını ve lojistik maliyetini azaltmıştır.

Teldene B20ML hakkında daha fazla bilgi almak için 3 - 6 Aralık 2015 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek olan Plasteurasia 2015'te 711B numaralı stantta bulunan NATPET standını ziyaret edebilirsiniz.

Reader Enquiries

NATPET
P.O. Box 4459, Jeddah
21491, Saudi Arabia

Saudi Arabia
+966 2 604 8657
info@​natpetpp.com
www.natpetpp.com

Notes for Editors


NATPET Hakkında

NATPET bir kurumsal şirkettir şirketin ana hissedarları şunlardır: Xenel Industrial Group (Kurucu), Alujain Corporation, ve GOSI (General Organization for Social Insurance). NATPET, Teldene ismiyle yılda 400KT polipropilen üretmektedir. Tesis Yanbu endüstriyel liman kentinde bulunmaktadır ve kurumsal ofisi Cidde'dedir.

NATPET birden fazla alanda büyümeye odaklanmıştır ve çeşitli ödüllerle hakkettiği ilgiyi görmüştür. NATPET ISO-9001 kalite, ISO-14001 çevre, ISO-22000 ürün güvenliği, OHSAS1800 iş sağlığı ve ISO 17025 Laboratuvar test güvenilirliği sertifikalarını almıştır. NATPET kurumsal sosyal sorumluluk kategorisinde en iyi şirket olarak görülmektedir ve 2014 yılında Suudi Sorumluluk Rekabet İndeksi Suudi Kral Khalid Ödülünde birinciliğe layık görülmüştür. NATPET aynı zamanda 2014 yılı Arap Kurumsal Sosyal Sorumluluk (CSR) ödülüyle onurlandırılmıştır. Bu başarılar çok kısa bir zamand diliminde elde edilmiştir, çünkü NATPET ticari üretimine 2010 yılında başlamıştır.

HYPERFORM, MILLIKEN, ve Milliken logoları Milliken & Company tescilli markalarıdır.

Teldene, NATPET tescilli markasıdır.

Related images

 

Editorial enquiries

Neaz Ahmed
NATPET

+966 2 604 8668
nahmed@​natpetpp.com

Josina van der Velden
EMG

+31 164 317 014
jvandervelden@​emg-marcom.com

 

Also available in

 

Share

 

More news from