Mondi Group

Silbo przechodzi na owijanie palet papierem z Mondi

  • Firma Silbo zastępuje plastikową folię stretch na wszystkich swoich paletach papierem typu kraft Advantage StretchWrap firmy Mondi, którym palety będą owijane za pomocą nowej, w pełni zautomatyzowanej maszyny
  • W 100% papierowy materiał do owijania palet można w całości poddawać recyklingowi, ponadto jest on bardziej wydajny i zapewnia większą stabilność palety w porównaniu ze standardową folią plastikową
  • Bliska współpraca między firmami z branży opakowaniowej zaowocowała postępem w rozwoju opakowań zrównoważonych, zapewniających klientom szereg korzyści

25 maj 2023 r. – Firma Mondi, światowy lider w dziedzinie zrównoważonych opakowań i papieru, nawiązała współpracę z firmą Silbo, która postanowiła zastąpić plastikową folię stretch papierem typu kraft Advantage StretchWrap z oferty firmy Mondi . Firma Silbo zainstalowała pierwszą maszynę EW Technology PaperWrap w swoim zakładzie w Żorach, tym samym zapewniając elastyczne rozwiązania w dziedzinie opakowań szerokiemu gronu klientów, w tym również klientom dostarczającym owoce i warzywa.

Advantage StretchWrap firmy Mondi powstaje z odpowiedzialnie pozyskiwanych włókien i nie zawiera plastiku ani powłok. Wytwarzany z odnawialnego źródła, jakim jest drewno, w pełni nadaje się do recyklingu w istniejących systemach gospodarki odpadami papierowymi, co wspomaga przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Firma Mondi zleciła przeprowadzenie niezależnej oceny cyklu życia (LCA), która wykazała, że Advantage StretchWrap wypada lepiej niż standardowa folia stretch z tworzywa sztucznego w kilku ważnych kategoriach wpływu na środowisko. Papier wykazuje wyjątkowo dużą odporność na przebicie w połączeniu z wysoką rozciągliwością, co zapewnia solidną ochronę szerokiej gamy towarów podczas transportu.

Przejście z folii z tworzywa sztucznego na papier było możliwe dzięki bliskiej współpracy firm Mondi, Silbo i EW Technology. Całą rolę papieru Advantage StretchWrap można umieścić w całkowicie zautomatyzowanej maszynie bez konieczności ponownego nawijania. Większe wymiary roli Advantage StretchWrap oznaczają, że wymiana jest konieczna co 400–600 palet w porównaniu z 40–80 paletami w przypadku folii z tworzywa sztucznego, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Marcin Śpiewok, dyrektor generalny Silbo, mówi: „Z pasją pomagamy producentom z całego świata w przechodzeniu z opakowań z tworzywa sztucznego na bardziej zrównoważone alternatywy. Słyniemy z innowacyjnych technologii i globalnej sieci dystrybucji. To rozwiązanie nie tylko zwiększa naszą renomę jako firmy dbającej o zrównoważony rozwój, ale również jest korzystne dla wszystkich naszych klientów i ich użytkowników końcowych. Cieszymy się, że jesteśmy jedną z pierwszych firm, które wprowadzają Advantage StretchWrap do swojego łańcucha dostaw, a realizacja całego procesu z firmami Mondi i EW Technology była przyjemnością”.

Bartosz Babicz, kierownik produktu Advantage StretchWrap w firmie Mondi, dodaje: „To ogromny krok naprzód dla całej branży opakowań, który odzwierciedla nasze zobowiązania w ramach MAP2030 – jednym z nich jest korzystanie z papieru jako materiału odnawialnego i poddawanego recyklingowi w celu utrzymania materiałów w obiegu i zmniejszania ilości odpadów. Pracowaliśmy razem jako zespół, pomagając firmie Silbo w realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Advantage StretchWrap to wydajna alternatywa dla folii z tworzywa sztucznego, zapewniająca produktom taki sam poziom ochrony i mająca jedną ważną korzyść: wybór tej technologii daje wszystkim klientom firmy Silbo możliwość korzystania ze zrównoważonego rozwiązania, co sprawia, że wszystkie obsługiwane przez nią palety w skali globalnej są w większym stopniu zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju”.

*Na jedną owiniętą paletę. Ocena oparta jest na niezależnym badaniu oceny cyklu życia zgodnym z normą ISO 14044, zleconym przez firmę Mondi, w ramach którego porównano papier Advantage StretchWrap z konwencjonalną folią stretch z tworzywa sztucznego. Podsumowanie można pobrać tutaj.

Reader Enquiries

Mondi Group
Marxergasse 4A
1030 Vienna
Austria

+43 1 79013 4059

www.mondigroup.com

@mondigroup

mondi-group

mondigroup/


Notes for Editors

O Mondi

Mondi jest św
atowym liderem branży opakowaniowej i papierniczej, przyczyniającym się do tworzenia lepszego świata poprzez wytwarzanie innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań na miarę potrzeb. Nasze przedsiębiorstwo jest zintegrowane w obrębie łańcucha wartości – począwszy od zarządzania terenami leśnymi, poprzez produkcję masy celulozowej, papieru i folii, aż do tworzenia zrównoważonych rozwiązań z zakresu opakowań konsumenckich i przemysłowych, które w miarę możliwości wykorzystują papier, a w uzasadnionych przypadkach także tworzywa sztuczne. Zrównoważony rozwój leży u podstaw naszej strategii, a nasze ambitne zobowiązania do 2030 roku koncentrują się na rozwiązaniach dla gospodarki obiegowej, tworzonych przez kompetentnych ludzi z jednoczesnym działaniem na rzecz klimatu.

W 2022 roku dochód Mondi z działalności kontynuowanej wyniósł 8,9 miliardów euro, skorygowany zysk EBITDA – 1,8 miliarda euro, a liczba pracowników zatrudnionych na całym świecie – 22 000 osób. Mondi jest firmą notowaną na podstawowym rynku giełdy londyńskiej (MNDI), gdzie Grupa wchodzi w skład indeksu FTSE100, oraz na giełdzie w Johannesburgu (MNP).

www.mondigroup.com

About SILBO
SILBO is a Polish manufacturer of ecological flexible packaging, which is an alternative to conventional plastics. Author of the Mr Paper packaging line with the "zero plastic" status, which was successfully introduced in 2022 in the largest French food supermarket chains. The company supports producers in the transition from plastic packaging to ecological alternatives. Known on the market for almost 25 years, with unique know-how, innovative technology and a global distribution network. The quality of SILBO is confirmed by international certificates, patented solutions and recognised customers.

About EW Technology
EW Technology is a young and innovative mechanical engineering company from Austria. Our competence and know-how is mainly in the development and production of new machines and innovative solutions. With our young and dynamic team of engineers from different fields we turn new and innovative ideas into reality. Above all, sustainable projects are close to our hearts, with which we make a positive contribution to the environment. Together with Mondi, we want to successfully establish our jointly developed paper wrapping technology for palletized goods on the market and make it a new and sustainable standard in the packaging industry.

Related images

Silbo przechodzi na owijanie palet papierem z Mondi. (Zdjęcie: Mondi, PR251)

 

Editorial enquiries

Judith Wronn
Mondi Group

+49 151 17714692

judith.wronn@​mondigroup.com

Kim Lommaert
EMG

+31 164 317 021

klommaert@​emg-marcom.com

 

Also available in

 

Share

 

More news from