Mondi Group

Mondi wspiera Noel Alimentaria w staraniach na rzecz zredukowania ilości plastiku w opakowaniach świeżej żywności

  • Noel Alimentaria i Mondi współpracują nad wprowadzeniem nowych papierowych tacek na żywność dla asortymentu produktów roślinnych i mięsnych.
  • Poddany rebrandingowi asortyment burgerów Verday pakowany jest w papierowe tacki PerFORMing tray Mondi.
  • Są to innowacyjne tacki przeznaczone do recyklingu, które przeszły testy odzyskiwalności (ang. recyclability tests) przeprowadzone przez niemiecki instytut Papiertechnische Stiftung.

17 Styczeń 2023 r. – Mondi, globalny lider w branży opakowań i papiernictwa, połączył siły z Noel Alimentaria, wspierając tę spółkę i jej decyzję o wyborze dla jej produktów żywnościowych rozwiązania opartego na papierze, co znacząco zmniejszy użycie plastiku.

Mondi ściśle współpracowała z Noel Alimentaria, aby ustalić najlepsze możliwe rozwiązanie opakowaniowe dla asortymentu produktów roślinnych i mięsnych klienta. Efektem współpracy było wybranie przez Noel Alimentaria papierowych tacek PerFORMing Mondi, w które pakowana będzie poddana rebrandingowi seria siekanych roślinnych i wegetariańskich burgerów Verday. Z Verday korzysta sieć sklepów Marks and Spencer w linii dań „Plant Kitchen”. Tacki są również dostarczane na rynki krajów nordyckich i używane do pakowania szynek i wędlin.

Jako wyrób formowany, tacki mogą być modelowane i dostosowywane do szeregu produktów w różnych rozmiarach. Posiadają one również dużą symetryczną rozciągliwość, która zapewnia jednolite formowanie i idealnie nadaje się do płytkich tacek na żywność. PerFORMing zapewnia solidną ochronę przed wilgocią i powietrzem, zachowując świeżość produktów w procesie przechowywania i dystrybucji. Tacki składają się w 80% z papieru, w odróżnieniu od typowych, w 100% plastikowych wyrobów branży. Oznacza to, że zawartość plastiku w tacce została znacznie ograniczona. Papierowa tacka jest przeznaczona do recyklingu i przeszła testy odzyskiwalności przeprowadzone przez niemiecki instytut PTS (Papiertechnische Stiftung, metoda RH:021/97).

Jak mówi Falk Paulsen, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju: „Dzięki niezwykle ścisłej współpracy z Noel Alimentaria od początku byliśmy w stanie zapewnić stworzenie najlepszej możliwej opcji dla całego asortymentu produktów mięsnych i bezmięsnych, stosując tacki wykonane z materiałów odnawialnych i odpowiedzialnie pozyskiwanych , które wciąż zapewniają najlepszą ochronę towarów”.

Maria Sánchez, dyrektor ds. marketingu korporacyjnego Noel Alimentaria, dodaje: „Naszą żywność klasy premium dostarczamy na terenie całej Europy, tak więc odpowiednie opakowanie jest niezbędne, aby prawidłowo utrzymać świeżość produktów i je chronić. Jednocześnie najważniejszą kwestią dla nas jest zrównoważony rozwój, dlatego tak ścisła współpraca z Mondi nad znalezieniem najodpowiedniejszego rozwiązania byłą przyjemnością. Jesteśmy w stanie wytwarzać nowe papierowe tacki, korzystając z już posiadanego parku maszynowego i wykorzystamy to rozwiązanie do kolejnych asortymentów produktów z szynki i innych rodzajów mięsa”.

Reader Enquiries

Mondi Group
Marxergasse 4A
1030 Vienna
Austria

+43 1 79013 4059

www.mondigroup.com

@mondigroup

mondi-group

mondigroup/


Notes for Editors

O Mondi

Mondi jest światowym liderem branży opakowaniowej i papierniczej, przyczyniającym się do tworzenia lepszego świata poprzez wytwarzanie innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań na miarę potrzeb. Nasze przedsiębiorstwo jest zintegrowane w obrębie łańcucha wartości – począwszy od zarządzania terenami leśnymi, poprzez produkcję masy celulozowej, papieru i folii, aż do tworzenia zrównoważonych rozwiązań z zakresu opakowań konsumenckich i przemysłowych, które w miarę możliwości wykorzystują papier, a w uzasadnionych przypadkach także tworzywa sztuczne. Zrównoważony rozwój leży u podstaw naszej strategii, a nasze ambitne zobowiązania do 2030 roku koncentrują się na rozwiązaniach dla gospodarki obiegowej, tworzonych przez kompetentnych ludzi z jednoczesnym działaniem na rzecz klimatu.

W 2021 roku dochód Mondi z działalności kontynuowanej wyniósł 7 miliardów euro, skorygowany zysk EBITDA – 1,2 miliarda euro, a liczba pracowników zatrudnionych na całym świecie – 21 000 osób. Mondi jest firmą notowaną na podstawowym rynku giełdy londyńskiej (MNDI), gdzie Grupa wchodzi w skład indeksu FTSE100, oraz na giełdzie w Johannesburgu (MNP).

www.mondigroup.com

Related images

 

Editorial enquiries

Judith Wronn
Mondi Group

+49 151 17714692

judith.wronn@​mondigroup.com

Kim Lommaert
EMG

+31 164 317 021

klommaert@​emg-marcom.com

 

 

Share

 

More news from