Mondi Group

Mondi z ofertą opakowania retortowego nadającego się do recyklingu dla producentów żywności i karmy dla zwierząt

  • Mondi wprowadza opakowanie RetortPouch Recyclable – monomateriałowe rozwiązanie wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym
  • Innowacyjna folia wysokobarierowa zastępuje aluminium, dzięki czemu nowe opakowanie retortowe w pełni nadaje się do recyklingu
  • Obszerne badania wykazały, że produkt umożliwia zaspokojenie potrzeb w zakresie różnych zastosowań

7 października 2021 r. – Firma Mondi, światowy lider w dziedzinie opakowań i papieru, rozszerzyła swoją ofertę zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań do żywności premium i karmy dla zwierząt i wprowadziła na rynek RetortPouch Recyclable – opakowanie retortowe nadające się do recyklingu.

Nowa wysokobarierowa saszetka zastąpi złożone, wielowarstwowe i nienadające się do recyklingu opakowania dla szerokiej gamy produktów spożywczych i mokrej karmy dla zwierząt. Wilgotna lub półwilgotna żywność, którą poddaje się obróbce cieplnej w kotłach retortowych z parą lub gorącą wodą w celu sterylizacji na potrzeby handlu i przechowywania, wymaga zastosowania opakowania retortowego. Powszechnie stosowane aluminium zastąpiono innowacyjną folią wysokobarierową, która utrzymuje wysoką temperaturę i zapewnia krótki czas obróbki w procesie retortowania. Nowe monomateriałowe opakowanie retortowe w pełni nadaje się do recyklingu, chroni produkt, zapewnia wyjątkową trwałość i zmniejsza potencjalne marnowanie żywności.

Firma Mondi poświęciła ponad dwa lata na badania i testy tego produktu, aby zapewnić zaspokojenie najważniejszych potrzeb związanych z jego zastosowaniem. Wprowadzenie nadającego się do recyklingu opakowania retortowego jest kolejnym krokiem w kierunku osiągnięcia przez Mondi celu, jakim jest zapewnienie, że wszystkie produkty firmy będą nadawać się do ponownego użycia, recyklingu lub kompostowania do 2025 r. w ramach zobowiązań wynikających z MAP2030.

Eveline Wagner-Hahn, dyrektor generalna Mondi Korneuburg, mówi: „Zrównoważony rozwój jest dla Mondi najwyższym priorytetem i dążymy do udostępnienia tej innowacji wszystkim naszym klientom w ramach naszego podejścia EcoSolutions. Nasze w pełni nadające się do recyklingu opakowanie pomaga zmniejszyć oddziaływanie produktu na środowisko, a klienci mogą mieć pewność, że ich produkty będą w pełni chronione podczas produkcji i transportu oraz spełnią cele zrównoważonego rozwoju ich firmy. Jest to kolejny przykład wykorzystania naszej wielokrotnie nagradzanej wiedzy fachowej w dziedzinie tworzenia zrównoważonych opakowań do żywności i dostarczania rozwiązań dostosowanych do gospodarki o obiegu zamkniętym, które działają na korzyść klienta, konsumenta i środowiska”.

Reader Enquiries

Mondi Group
Marxergasse 4A
1030 Vienna
Austria
+43 1 79013 4059
www.mondigroup.com
mondi-group

Notes for Editors

O Mondi

Mondi jest światowym liderem branży opakowaniowej i papierniczej, przyczyniającym się do tworzenia lepszego świata poprzez wytwarzanie innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych i papierniczych na miarę potrzeb. Nasze przedsiębiorstwo jest zintegrowane w obrębie łańcucha wartości – począwszy od zarządzania terenami leśnymi, poprzez produkcję masy celulozowej, papieru i folii z tworzyw sztucznych, aż do tworzenia efektywnych rozwiązań w zakresie opakowań przemysłowych i konsumenckich. Zrównoważony rozwój leży u podstaw naszej strategii i stanowi integralną część naszych działań biznesowych. Zajmujemy wiodącą pozycję w branży dzięki podejściu EcoSolutions zorientowanym na klienta – umiemy zadawać właściwe pytania, prowadzące do znalezienia rozwiązań w najwyższym stopniu zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. W 2020 roku dochód Mondi wyniósł 6,66 mld euro, a skorygowany zysk EBITDA – 1,35 mld euro.

Mondi jest firmą notowaną na podstawowym rynku giełdy londyńskiej (MNDI) oraz na giełdzie w Johannesburgu (MNP). Nasze przedsiębiorstwo weszło w skład indeksu FTSE 100, od 2008 roku objęto je serią indeksów FTSE4Good, a od 2007 roku jest wpisane do indeksu FTSE/JSE Responsible Investment.

www.mondigroup.com

Related images

Mondi z ofertą opakowania retortowego nadającego się do recyklingu dla producentów żywności i karmy dla zwierząt. (Zdjęcie: Mondi, PR193)

 

Editorial enquiries

Judith Wronn
Mondi Group

+49 151 17714692
judith.wronn@​mondigroup.com

Josina van der Velden
EMG

+31 164 317 014
jvandervelden@​emg-marcom.com

 

 

Share

 

More news from