Mondi Group

Balíme! Papír Advantage StretchWrap, se kterým přichází Mondi, nabízí udržitelnější volbu pro balení palet

  • Papír firmy Mondi Advantage StretchWrap, který je první svého druhu na trhu, je navržen tak, aby s ním bylo možné balit palety pro přepravu.
  • Inovativní řešení na bázi papíru nahrazuje vícevrstvý plast, který je v současné době průmyslovým standardem pro balení palet.
  • Mondi při vývoji komplexního balícího systému na bázi papíru navázalo spolupráci se strojírenskou společností ACMI.

17. června 2021 – Mondi, světový lídr v oblasti obalů a papíru, spolupracoval s italským výrobcem strojů ACMI na vytvoření nového obalového systému pro palety, který místo plastů využívá papír. Tím, že transformuje způsob, jakým jsou palety baleny, snižuje papír Advantage StretchWrap závislost dodavatelského řetězce na plastu tak, že přechází na obnovitelný a plně recyklovatelný materiál.

Advantage StretchWrap (čeká na udělení patentu) je zcela nová třída lehkého papíru firmy Mondi vyrobená speciálně pro balení palet. Tento papír je schopen se smrštit a odolat propíchnutí a poskytnout tak účinnou ochranu zboží během přepravy. Současným průmyslovým standardem pro balení palet je vícevrstvý plastový materiál s nízkou mírou recyklace. Papír Advantage StretchWrap společně s balícím systémem Rocket E-500 firmy ACMI, umožňuje přejít na řešení balení palet, které je plně recyklovatelné.

Díky působivé roztažnosti a vysoké pevnosti v tahu je papír spolehlivou alternativou pro přepravu. Akcelerační testy simulující přepravu pomocí zařízení ESTL (prováděné podle EUMOS 40509[1]) a testy s přepravou v reálném provozu potvrdily, že palety zabalené do papíru Advantage StretchWrap jsou v bezpečí.

„Zkušenosti firmy Mondi s papírem s vysokou pevností jsou v DNA tohoto nového papírového řešení. Mondi vyrábí silný a pružný papír pro balení pružinových matrací již více než 20 let. Neustálý vývoj parametrů papíru v oblasti pevnosti, roztažnosti a snížená gramáž umožnila uvažovat o nových aplikacích. Nyní, po dvou letech výzkumu a vývoje, jsme hrdí na to, že uvádíme Advantage StretchWrap, naše inovativní řešení pro balení palet založené na využití papíru. Je to skvělý příklad toho, jak již od chvíle návrhu myslíme na tvorbu udržitelného obalu a papíru tím, že ve chvíli, kdy je to možné, používáme papír, a ve chvíli, kdy je to užitečné, využijeme plast," řekl ředitel prodeje Specialty Kraft Paper, Mondi, Paulus Goess.

“Společná práce s firmou Mondi na tomto novém řešení je vzrušujícím krokem směrem k využití recyklovaného papíru k balení palet. Toto partnerství ukazuje, jak se mohou inovace v papírenské a strojní technologii sladit, aby se zvýšil počet možností dostupných pro společnosti, které hledají udržitelnější alternativy, “uvedl Luigi Brugnoli, ředitel globálního prodeje firmy ACMI.

Materiál pro Advantage StretchWrap pochází z obnovitelných zdrojů zodpovědně získaných ve Skandinávii. Vysoká míra recyklace v Evropě u obalů na bázi vláken[2] a dostupnost toků papírového odpadu zajišťuje, že papír může být na konci své životnosti recyklován, což přispívá k cirkulární ekonomice.

[1] EUMOS 40509 je standard, který analyzuje tuhost zatížení pomocí testu, který simuluje horizontální zrychlení a zpomalení vlastní typickým distribučním cyklům dopravy.
[2] EUROSTAT 2020

Reader Enquiries

Mondi Group
Marxergasse 4A
1030 Vienna
Austria

+43 1 79013 4059

www.mondigroup.com

mondi-group


Notes for Editors

O společnosti Mondi

Mondi je přední globální obalový a papírenský koncern, který přispívá k lepšímu světu vytvářením inovativních a udržitelných obalových a papírenských řešení, stvořených pro udržitelnost. Naše podnikání je integrováno do hodnotového řetězce – od lesního hospodářství a výroby buničiny, papíru a plastových fólií po vývoj a výrobu účinných průmyslových a spotřebitelských obalových řešení. Středobodem naší strategie je udržitelnost, která tvoří přirozenou součást způsobu, jakým vedeme naše podnikání. V našem průmyslovém odvětví zaujímáme vedoucí postavení díky našemu zákaznicky orientovanému přístupu EcoSolutions, v jehož rámci klademe správné otázky, abychom našli co nejudržitelnější řešení. V roce 2020 činily příjmy Skupiny Mondi 6,66 miliardy € a upravená EBITDA byla 1,35 miliardy €.

Společnost Mondi je primárně kotována na Londýnské burze LSE (MNDI) a sekundárně na burze v Johannesburgu JSE Limited (MNP). Společnost Mondi patří do skupiny společností indexu FTSE 100; od roku 2008 je zařazena do indexu FTSE4Good a od roku 2007 do indexu odpovědných investic FTSE/JSE.

www.mondigroup.com

O firmě ACMI

Soukromá společnost ACMI byla založena v italské provincii Parma v roce 1984. Společnost se zrodila a vyrostla ve světě sekundárních balicích systémů a end-of-line se specializací na odvětví nápojů, potravin a krmiv pro domácí zvířata. Bohaté kulturní dědictví, pokud jde o know-how, dosažená důležitá technologická úroveň a pozoruhodná organizační flexibilita činí z ACMI jednu z nejrespektovanějších společností v obalovém inženýrství v globálním měřítku. Díky nedávnému představení smršťovacího papíru pro palety sleduje ACMI nový směr v oblasti produkce balicích systémů neobsahujících plasty.

Related images

 

Editorial enquiries

Judith Wronn
Mondi Group

+49 151 17714692

judith.wronn@​mondigroup.com

Josina van der Velden
EMG

+31 164 317 014

jvandervelden@​emg-marcom.com

 

 

Share

 

More news from