Mondi Group

Karma dla psów firmy MERA w nowych opakowaniach FlexziBox, produkowanych przez Mondi

FlexziBox oferuje zalety plastiku, jednocześnie zapewniając naturalny wygląd papieru

Wiedeń, 16 październik 2018 r. – Firma Mondi niedawno opracowała nową linię opakowań na karmę dla psów, bazującą na koncepcji FlexziBox. Dotychczas linia ta była w całości wytwarzana z tworzyw sztucznych, obecnie w produkcji zastosowano również papier.

Stałym klientem Mondi jest średniej wielkości firma o nastawieniu prospołecznym, MERA Tiernahrung GmbH z Kevelaer w Niemczech, która pod marką własną, produkuje karmę dla psów na zlecenie sprzedawcy detalicznego, Fressnapf Tiernahrungs GmbH.

„Firma MERA szukała opakowania mającego zalety torby plastikowej – niewielką wagę, znakomite parametry barierowe, atrakcyjną jakość druku i długi czas przechowywania – ale w dotyku i wyglądzie przypominającego papier”, wyjaśnia Fitore Loshaj z Działu Handlowego obsługującego Niemcy, Austrię i Szwajcarię w Mondi Consumer Goods Packaging.

Firma Mondi zabrała się do pracy. W rezultacie stworzono dla firmy MERA zupełnie nowy produkt – opakowanie na karmę dla psów w trzech wygodnych rozmiarach, dostosowanych do potrzeb klientów:

  • 1 kg: opakowanie FlexziBox z płaskim dnem i laserową perforacją oraz zamkiem zaciskowym ułatwiającym otwieranie i zamykanie;
  • 3 kg: opakowanie FlexziBox z górnym suwakiem do wielokrotnego zamykania oraz
  • 10 kg: opakowanie FlexziBox również z górnym suwakiem i uchwytem w bocznej wstawce.

Całość wykonana jest z laminatu składającego się z brązowego papieru typu Kraft, przezroczystej poliestrowej (PET) warstwy środkowej oraz powłoki wewnętrznej z przezroczystego polietylenu o niskiej gęstości (LDPE). Wszystkie wersje opakowania mają funkcję wielokrotnego zamykania, co zwiększa komfort użytkowania i pozwala dłużej zachować świeżość produktu. Największe opakowanie wyposażone jest również w uchwyt boczny umożliwiający łatwe przenoszenie. „Oczywiście dodatkową korzyścią jest fakt, że papier to surowiec odnawialny”, dodaje Fitore Loshaj.

Połączenie papier/PET/PE umożliwiło stworzenie innowacyjnego i przyjaznego klientowi opakowania na pieczoną karmę Nature's Effect firmy MERA, które jest innowacyjne i przyjazne klientowi. Firma ta twierdzi, że nowy proces wytwórczy skutkuje uzyskaniem „chrupiących pieczonych kawałków karmy o naturalnej jakości”.

„Zdajemy sobie sprawę z potęgi natury i szczególny nacisk kładziemy na pochodzenie i jakość wszystkich składników”, mówi Enes Tajic, Kierownik ds. Zakupów w MERA Tiernahrung. „Dlatego potrzebowaliśmy opakowania, które odzwierciedlałoby zasady jakimi się kierujemy. Firma Mondi opracowała idealne rozwiązanie, oferując opakowania FlexziBox, do produkcji których używa papieru”. Od wiosny 2018 r. karma w nowych opakowaniach jest dostępna we wszystkich sklepach Fressnapf/Maxizoo i online pod nazwą marki REAL NATURE Crafted Choice.

„Firma Mondi, posiadająca duże doświadczenie w produkcji zarówno opakowań papierowych, jak i plastikowych, do produkcji nowego FlexziBox zaangażowała dwa ze swoich zakładów – konwersja ma miejsce w Steinfeld w Niemczech, a drukowanie i laminowanie w San Pietro in Gu we Włoszech”, mówi Fitore Loshaj.

Reader Enquiries

Mondi Group
Marxergasse 4A
1030 Vienna
Austria
+43 1 79013 4059
www.mondigroup.com
mondi-group

Notes for Editors

O Mondi

Mondi jest jednym z światowych liderów branży opakowaniowej i papierniczej, którego innowacyjne i proekologiczne rozwiązania opakowaniowe i papiernicze cieszą się wielkim uznaniem wśród klientów. Mondi jest przedsiębiorstwem całkowicie zintegrowanym w obrębie łańcucha wartości opakowań i papieru – począwszy od zarządzania terenami leśnymi, poprzez produkcję masy celulozowej, papieru i folii z tworzyw sztucznych, aż do tworzenia efektywnych rozwiązań opakowaniowych na potrzeby przemysłu i konsumentów. Zrównoważony rozwój jest widoczny we wszystkich działaniach Mondi. W 2017 roku dochód Mondi wyniósł 7,10 mld euro, a skorygowany zysk EBITDA – 1,48 mld euro.

Mondi jest firmą notowaną na dwóch giełdach papierów wartościowych – na podstawowym rynku giełdy w Johannesburgu (JSE Limited) jako Mondi Limited pod symbolem MND oraz na londyńskiej giełdzie jako Mondi plc w ramach notowania typu premium pod symbolem MNDI. Nasze przedsiębiorstwo weszło w skład indeksu FTSE 100, od 2008 roku objęto je indeksem FTSE4Good Index Series, a od 2007 roku jest wpisane do indeksu JSE Socially Responsible Investment (SRI).

www.mondigroup.com

Related images

 

Editorial enquiries

Judith Wronn
Mondi Group

+49 151 17714692
judith.wronn@​mondigroup.com

Josina van der Velden
EMG

+31 164 317 014
jvandervelden@​emg-marcom.com

 

 

Share

 

More news from