Mondi

Mondi i Biedronka łączą siły na rzecz zrównoważonych opakowań

  • Mondi, globalny lider w branży opakowań i papieru, oraz Biedronka ogłosiły strategiczne partnerstwo w celu stworzenia zrównoważonego programu obiegu zamkniętego.
  • Współpraca ma na celu przyczynienie się do gospodarki o obiegu zamkniętym, ponownego wykorzystania zasobów i zmniejszenia ilości odpadów.

7 czerwca 2024 r. – Mondi, globalny lider w branży opakowań i papieru, uruchomił program obiegu zamkniętego we współpracy z Biedronką, największą siecią handlową w Polsce.

Program obiegu zamkniętego, który obejmuje dostawę, zbiórkę i ponowną produkcję opakowań z tektury falistej Mondi w 100% nadających się do recyklingu, jest zgodny z przepisami UE, takimi jak rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Biedronka, lider w handlu artykułami spożywczymi, jest zaangażowana w realizację planu zrównoważonego rozwoju i wdrażanie najlepszych praktyk u swoich dostawców. Mapa drogowa obejmuje redukcję emisji CO2 o 10% do 2026 r. (w stosunku do wartości bazowej z 2021 r.) oraz redukcję zużycia tworzyw sztucznych o 10% do 2025 r. (w stosunku do wartości bazowej z 2018 r.).

"Stworzenie prawdziwie cyrkularnej gospodarki dla opakowań z tektury falistej w branży detalicznej to wspólny wysiłek. Mondi z dumą współpracuje z Biedronką, aby poprowadzić tę transformacyjną inicjatywę. Ściśle współpracując z naszymi partnerami w całym łańcuchu wartości, ustanawiamy nowy standard zrównoważonego rozwoju, który nie tylko jest zgodny z przepisami UE, ale także toruje drogę dla skalowalnych rozwiązań w całej Europie. To partnerstwo pokazuje nasze wspólne zaangażowanie w zarządzanie środowiskiem i innowacje w zakresie zrównoważonych praktyk" - mówi Mateusz Buchowiecki, Key Account Manager w zespole Mondi Corrugated Solutions w Polsce.

"W Biedronce zrównoważony rozwój jest kluczowym priorytetem, a nasza współpraca z Mondi stanowi kamień milowy na naszej drodze do ochrony środowiska. Program obiegu zamkniętego pozwala nam na strategiczne dostosowanie naszego wykorzystania materiału pierwotnego i zwiększenie naszych wysiłków w zakresie recyklingu" - mówi Agnieszka Koc, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju i ESC w Biedronce.

Partnerstwo pomiędzy Mondi i Biedronką odpowiada na globalne wyzwania środowiskowe poprzez promowanie zasad zero waste i zrównoważonego rozwoju. Podczas wspólnego webinarium, które odbyło się 21 maja, eksperci z obu firm omówili zasady ekoprojektowania leżące u podstaw programu oraz to, w jaki sposób dostawcy Biedronki mogą skorzystać na partnerstwie. Nagranie webinarium (w języku polskim) jest dostępne tutaj.

Reader Enquiries

Mondi
Marxergasse 4A
1030 Vienna
Austria

+43 1 79013 4059

www.mondigroup.com

@mondigroup

mondi-group

mondigroup/


Notes for Editors

O Mondi

Mondi jest światowym liderem branży opakowaniowej i papierniczej, przyczyniającym się do tworzenia lepszego świata poprzez wytwarzanie innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań na miarę potrzeb. Nasze przedsiębiorstwo jest zintegrowane w obrębie łańcucha wartości – począwszy od zarządzania terenami leśnymi, poprzez produkcję masy celulozowej, papieru i folii, aż do tworzenia zrównoważonych rozwiązań z zakresu opakowań konsumenckich i przemysłowych, które w miarę możliwości wykorzystują papier, a w uzasadnionych przypadkach także tworzywa sztuczne. Zrównoważony rozwój leży u podstaw naszej strategii, a nasze ambitne zobowiązania do 2030 roku koncentrują się na rozwiązaniach dla gospodarki obiegowej, tworzonych przez kompetentnych ludzi z jednoczesnym działaniem na rzecz klimatu.

W 2023 roku dochód Mondi z działalności kontynuowanej wyniósł 7,3 miliardów euro, skorygowany zysk EBITDA – 1,2 miliarda euro, a liczba pracowników zatrudnionych na całym świecie – 22 000 osób. Mondi jest firmą notowaną na podstawowym rynku giełdy londyńskiej (MNDI), gdzie Grupa wchodzi w skład indeksu FTSE100, oraz na giełdzie w Johannesburgu (MNP).

www.mondigroup.com

O Biedronce

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem Biedronki - największej sieci detalicznej w Polsce, posiadającej sklepy w ponad 1300 miejscowościach, działającej na polskim rynku od 29 lat. Na koniec I kwartału 2024 r. liczyła 3596 placówek. Filarami strategii firmy są starannie wyselekcjonowane produkty najwyższej jakości, oferowane w codziennie niskich cenach, w 2022 roku. Biedronka współpracowała z blisko 1400 polskimi dostawcami, od których pochodziło ponad 93 proc. produktów z oferty sieci. Jerónimo Martins Polska S.A., zatrudniająca ponad 80 tys. pracowników, jest największym pracodawcą w Polsce i drugą co do wielkości polską firmą. Firma jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Related images

 

Editorial enquiries

Siobhan Plowman
Mondi

+43 676 760 9329

siobhan.plowman@​mondigroup.com

Katarzyna Grabarska
Biedronka

katarzyna.grabarska@​jeronimo-martins.com

Kim Lommaert
EMG

+31 164 317 021

klommaert@​emg-marcom.com

 

Also available in

 

Share

 

More news from