Guardian

Guardian Glass uruchamia nową linię produkcyjną szkła float w Częstochowie

Nowy, zaawansowany technologicznie zakład, jest odpowiedzią na rosnący popyt na szkło architektoniczne w Europie Wschodniej

Bertrange, Luksemburg, 22 września 2020 roku – pierwsza wstęga szkła, która opuściła piec hutniczy, zainaugurowała rozpoczęcie produkcji w nowym, drugim zakładzie produkcyjnym Guardian Glass w Częstochowie. Kolejna fabryka w Polsce jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wysokowydajne, przetworzone szkło architektoniczne w Polsce oraz Europie Wschodniej.

Produkcja pierwszej wstęgi szkła wieńczy proces budowy zakładu, który rozpoczął się wmurowaniem kamienia węgielnego w 2018 roku, a 6 lipca zaowocował urochomieniem nowego, zaawansowanego technologicznie coatera.

„Nowa linia do produkcji szkła float jest największą w zakładach należących do Guardian” - mówi Guus Boekhoudt, Guardian Glass Executive Vice President. 

„Wdrożyliśmy projekt nowego, innowacyjnego pieca, z wysokowydajnymi systemami spalania, aby dostarczyć produkty, które spełniają surowe wymagania jakościowe naszych klientów, przy jednoczesnym ograniczeniu energii i emisji powstałych w trakcie produkcji.”

Zakład, wyposażony w dwie linie produkujące szkło float, dwa coatery oraz linę do produkcji szkła laminowanego, wytwarza szkło float Guardian ExtraClear®, szkło niskoemisyjne Guardian ClimaGuard®, powlekane szkło przeciwsłoneczne Guardian SunGuard® oraz szkło laminowane do zastosowań komercyjnych i mieszkalnych.

Zachęcając dostawców do dostarczania zarówno sprawdzonych, jak i innowacyjnych rozwiązań, odpowiadających wymaganiom produkcyjnym i jakościowym, Guardian Glass przyjął progresywne podejście do projektu nowej linii float. Inwestycja jest potwierdzeniem długoterminowego zobowiązania wobec klientów w zakresie bycia preferowanym dostawcą rozwiązań szklanych.

„Fabryka w Częstochowie jest największą realizowaną od podstaw inwestycją kapitałową w historii Guardian” - podkreśla Boekhoudt.

„Obiekt ten jest najbardziej wydajnym i efektywnym, pod względem operacyjnym, zakładem firmy. Wyposażony jest w nasz największy piec i największy coater. Wydajność produkcyjna nowej linii szkła float wynosi 1.000 ton dziennie. Nowy coater jest najbardziej zaawansowanym coaterem w firmie Guardian, a naszym zdaniem również w całej branży.”

„Jesteśmy wdzięczni za ogromne wsparcie, którego udzieliły nam władze krajowe oraz regionalne” - mówi Grzegorz Kuznik, Guardian Glass Częstochowa Plan Manager. „Z ekscytacją spoglądamy w przyszłość i kontynuujemy działania na korzyść naszej częstochowskiej społeczności” - dodaje. 

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglasseu
guardian-glass-europe
Guardian.Industries
GuardianIndustriesTV
guardianglasseurope

Notes for Editors

Guardian Glass

Guardian Glass, główna firma grupy Guardian Industries, jest jednym z wiodących producentów szkła typu float, szkła powlekanego oraz gotowych produktów szklanych na świecie. W 25 fabrykach szkła float na całym świecie Guardian Glass produkuje szkło o wysokich parametrach stosowane we wnętrzach i na fasadach budynków (zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych), w transporcie oraz technice. Produkty Guardian Glass można znaleźć w domach, biurach, samochodach i najbardziej rozpoznawalnych realizacjach architektonicznych. Centrum Nauki i Technologii Guardian Glass stale pracuje nad rozwojem nowych produktów szklanych oraz rozwiązań. W tym celu wykorzystuje najbardziej zaawansowaną technologię, dzięki której pomaga swoim klientom See what’s possible. Odwiedź guardian-possibilities.com.

Guardian Industries

Siedziba Guardian Industries znajduje się w Auburn Hills, w amerykańskim stanie Michigan. Firma działa w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji. Firmy należące do grupy Guardian zatrudniają 15.000 osób i produkują wysokiej jakości szkło float, szkło powlekane oraz inne szklane produkty przetworzone stosowane w projektach architektonicznych, budownictwie mieszkalnym, wnętrzach, transporcie publicznym oraz wszędzie tam, gdzie potrzebne jest szkło o wysokich parametrach technicznych. Guardian produkuje także elementy z tworzyw sztucznych, chromowane i lakierowane, stosowane w branży motoryzacyjnej, także w ciężkich pojazdach ciężarowych. Wizją firmy Guardian jest tworzenie wartości dodanej dla klientów i społeczeństwa, poprzez ciągłe innowacje przy użyciu mniejszej ilości zasobów. Guardian Ind. należy w pełni do Grupy Koch Industries, Inc. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej guardian.com.

Related images

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-marcom.com
@siriajonna

 

Also available in

 

Share

 

More news from