Guardian

„Dom na Pustyni” w piątym sezonie serialu Black Mirror

Bertrange, Luksemburg, 2019 – w znanym i wielokrotnie nagradzanym serialu produkcji brytyjskiej, „Black Mirror”, stworzonym przez Charliego Brookera i transmitowanym na popularnej platformie streamingowej Netflix pojawił się „Dom na Pustyni”. Projekt zrealizowany przez Guardian został ujęty w jednym z nowych odcinków piątego sezonu tego zdumiewającego serialu.

Zlokalizowany w Gorafe w Grenadzie (Hiszpania) „La Casa del Desierto” (Dom na Pustyni) pojawia się w fabule 2. odcinka “Smithereens” jako idealne miejsce do ucieczki od rzeczywistego świata. W epizodzie tym występuje Topher Grace, aktor znany między innymi z głównej roli w filmie Spider Man 3.

Odcinek został nakręcony zeszłego lata, a zdjęcia trwały 2 dni. Ekipa produkcyjna oraz filmowa okazała wielkie zainteresowanie domem w trakcie swojej pracy na planie. Możliwość wykorzystania wielu perspektyw oraz mnogość punktów ujęć urzekła zarówno asystentów produkcji, jak i kamerzystów.

„Dom na Pustyni”, pionierski projekt zrealizowany na Półwyspie Iberyjskim, to inicjatywa firmy Guardian Glass, której celem było przetestowanie rozwiązań szklanych w najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych oraz zademonstrowanie, jak istotny jest wybór odpowiedniego rodzaju szkła do okien każdego domu.

Ten nietypowy, wyjątkowy dom był już niejednokrotnie wybierany jako plan filmowy do realizacji innych obrazów, reklam, a także modowych sesji zdjęciowych oraz fotoreportaży. W tego rodzaju współpracy główni producenci, firmy oraz marki uznają "Dom na Pustyni” za miejsce niezwykłe, które mogą wykorzystać w celu dotarcia do swoich odbiorców i zainspirowania ich.

Transmitowany od 2011 roku serial Black Mirror angielskiej produkcji jest antologią powstałą w oparciu o niepowiązane fabularnie odcinki. Epizody serii portretują przyszłość w niepokojący oraz pesymistyczny sposób. Autorzy serialu przestrzegają w nim o zagrożeniach związanych z niewłaściwym użyciem największych technologicznych innowacji. Wśród najbardziej imponujących osiągnięć serialu wymienić można zdobycie nagrody Emmy, nagrody Peabody oraz Nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Serial zjednał sobie miliony fanów oraz widzów na całym świecie.

**********

La Casa del Desierto – fakty i liczby

  • Lokalizacja: Gorafe, Grenada (Hiszpania)
  • Powierzchnia: 20m2
  • Rozkład: 3 pomieszczenia – sypialnia, łazienka oraz salon z aneksem kuchennym
  • Powierzchnia paneli fotowoltaicznych: 26m2
  • Możliwość magazynowania energii: Do 18,2kWh
  • Odpowiednia maksymalna oraz minimalna temperatura oczekiwana wewnątrz: 18ºC – 28ºC
  • Zakres temperatur na pustyni Gorafe: latem do 45ºC | zimą do -10ºC

„Dom na Pustyni” to pionierski projekt zrealizowany przez firmę Guardian Glass, który rzuca wyzwanie naturze, poddając swoje szklane rozwiązania próbie odporności na warunki atmosferyczne. Projektując tak innowacyjny budynek firma Guardian Glass miała na celu zademonstrowanie, jak – poprzez wybór odpowiedniego szkła – dom można uczynić przyjaznym nawet w najbardziej wymagających strefach klimatycznych. Szkło okien może w głównej mierze przyczynić się do izolacji termicznej i akustycznej, wspomóc ochronę przed promieniowaniem UV oraz wzmocnić zabezpieczenia w celu ochrony przed włamaniem.

Jeśli chodzi o warstwę architektoniczną, to „Dom na Pustyni” powstał na drewnianej podstawie, otoczonej szkłem Guardian Glass. W jego wnętrzu szklane ściany wydzielają sypialnię, łazienkę oraz salon z aneksem kuchennym. W domu, którego powierzchnia jest odpowiednio duża, by zapewnić komfort użytkowania, znajduje się również system filtracji wody, system generacji energii oraz panele fotowoltaiczne.

Design - rezultat wspólnej pracy ogromnego oraz doświadczonego zespołu architektów – pod dyrekcją Speli Videcnik z pracowni OFIS Architects – specjalistów od szkła z firmy Guardian Glass, a także inżynierów i konsultantów do spraw energii z Akt II oraz Transsolar, wychodzi naprzeciw bieżącym oraz przyszłym wyzwaniom sektora budowlanego oraz architektonicznego, promując tym samym przyjazne środowisku oraz energooszczędne budownictwo. 

Find out more on “La Casa del Desierto” project.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglasseu
guardian-glass-europe
Guardian.Industries
GuardianIndustriesTV
guardianglasseurope

Notes for Editors

Guardian Glass

Guardian Glass, główna firma grupy Guardian Industries, jest jednym z wiodących producentów szkła typu float oraz szkła powlekanego na świecie. W 25 fabrykach szkła float na całym świecie firma Guardian Glass produkuje szkło o wysokich parametrach stosowane we wnętrzach i na zewnątrz budynków (zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych), transporcie oraz branży technicznej. Produkty Guardian Glass można znaleźć w domach, biurach, samochodach i najbardziej rozpoznawalnych realizacjach architektonicznych na świecie. Centrum Naukowo-Technologiczne Guardian Glass stale rozwija nowe produkty oraz rozwiązania. Dzięki dostępności najnowocześniejszej technologii otwieramy naszym klientom oczy na możliwości szkła – dzięki nam mogą oni „See what's possible®”. Po więcej informacji zapraszamy pod adres guardianglass.com.

Guardian Industries

Siedziba Guardian Industries znajduje się w Auburn Hills w amerykańskim stanie Michigan. Firma działa w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji. Firmy należące do grupy Guardian zatrudniają 18.000 osób i produkują szkło typu float o wysokich parametrach, szkło powlekane oraz gotowe produkty szklane. Nasze produkty mają zastosowanie w projektach architektonicznych, budownictwie mieszkalnym, wnętrzach, transporcie publicznym oraz wszędzie tam, gdzie potrzebne jest szkło techniczne, wysokiej jakości chromowane, a także lakierowane części plastikowe stosowane w branży motoryzacyjnej oraz pojazdach ciężarowych. Wizją firmy Guardian jest stanie się preferowanym partnerem dla naszych klientów, dostawców, pracowników i społeczności, a także współpraca z nimi oparta na wzajemnym zaufaniu. Pozwala nam to nieustannie skupiać się na poprawie ludzkiego życia. Robimy to, dostarczając produkty oraz świadcząc usługi, które nasi klienci cenią bardziej, niż dostępne alternatywy. W realizacji swojej misji staramy się wykorzystywać mniejsze ilości surowców. Guardian jest jednostką zależną należącą w pełni do Koch Industries, Inc. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej guardian.com.

Related images

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-marcom.com
@siriajonna

 

 

Share

 

More news from