Guardian

Pouštní dům “La Casa del Desierto” v páté sérii seriálu Black Mirror

Bertrange, Lucembursko, 2019 – Pouštní dům “La Casa del Desierto”, projekt ze skel Guardian, se objevil v jedné z epizod nové řady britského televizního seriálu Black Mirror vytvořeného pod taktovkou Charlieho Brookera. Již pátá řada hojně oceňovaného sci-fi seriálu zkoumající nové technologie a moderní společnost byla včera poprvé odvysílána na populární filmové online platformě Netflix.

Pouštní dům nacházející se v poušti Gorafo v provincii Granada ve Španělsku se objevuje jako ideální místo, jak uniknout z propojeného světa v zápletce druhé epizody jménem Smithereens, kde se v hlavní roli představil Topher Grace, kterého diváci mohou znát například ze Spider-Mana 3.

Pouštní dům je průkopnický projekt Guardian Glass na Pyrenejském poloostrově s cílem ukázat význam skla napříč všemi ročními období v drsném pouštním prostředí. Tento atypický a jedinečný dům se často stává terčem filmových a dalších produkčních štábů ať už pro potřeby filmu, módního průmyslu či novinářských reportérů.

Jednotlivé epizody britského sci-fi seriálu Černé zrcadlo vysílaného od roku 2011 jsou zasazeny do blízké budoucnosti a zabývají se prudkým rozvojem moderních technologií a jejich nezamýšlenými důsledky, které mohou nastat, pokud je s nimi neopatrně zacházeno či se dostanou do špatných rukou. Seriál má miliony fanoušků po celém světě a byl odměněn mnoha televizními oceněními jako cena Emmy, Peabody či cena Britské akademie filmového a televizního uměni.

**********

O pouštním domě “La Casa del Desierto”

  • Lokalita: Gorafe, Granada (Španělsko)
  • Celková plocha: 20 m2
  • Dispozice: 3 místnosti – ložnice, koupelna a obývací pokoj s kuchyní
  • Povrch fotovaltických panelů: 26 m2
  • Kapacita skladování energie: 18.2kWh
  • Očekáváné minimální a maximální teploty uvnitř: 18ºC – 28ºC
  • Teplotní rozsah v poušti Gorafe: v létě až 45ºC | v zimě až - 10ºC

Poušť. Dům. Řada speciálních druhů skel a tým zručných odborníků. To je „La Casa del Desierto“ (Pouštní dům), projekt s jasným cílem: demonstrovat význam skla v každodenním životě napříč všemi ročními obdobími v drsném prostředí poušti Gorafe. Skla oken můžou do velké míry přispět k tepelné a akustické izolaci, ochránit před UV zářením a také ochránit před krádežemi a pokusy o vloupání.

Pouštní dům spočívá na dřevěné konstrukci a je zcela prosklený velmi výkonným, energeticky úsporným sklem Guardian. Dům o rozloze pouhých 20 m2 se skládá ze tří místností: ložnice, koupelny a obývacího pokoje. Velký prostor přímo komunikuje s okolím. La Casa disponuje i systémem filtrace vody, výroby energie a sadou fotovoltaických panelů.

Design je výsledkem společného úsilí velkého a zkušeného týmu architektů pod vedením Špely Videčnik z OFIS Architects – spolu s odborníky z firmy Guardian Glass, inženýry a energetickými konzultanty z AKT II aTranssolar. Cílem je čelit současným i budoucím výzvám architektury a stavebnictví a propagovat stavby, které jsou šetrné k životnímu prostředí a energeticky úsporné.

Find out more on “La Casa del Desierto” project.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglasseu
guardian-glass-europe
Guardian.Industries
GuardianIndustriesTV
guardianglasseurope

Notes for Editors

Guardian Glass

Guardian Glass, největší podnik skupiny Guardian Industries, je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů plaveného skla, skla s povlakem a dalších výrobků z plaveného skla. Ve 25 závodech po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo pro použití v exteriéru (jak komerčních, tak i rezidenčních budov) a k interiérovému architektonickému využití, pro dopravu a technické výrobky. Sklo od společnosti Guardian lze nalézt v domácnostech, kancelářích, automobilech a na řadě architektonicky významných staveb po celém světě. Guardian Glass Science & Technology Center průběžně pracuje na vytváření nových skleněných výrobků a řešení s využitím nejmodernějších technologií s cílem pomáhat zákazníkům vidět, co je možné – See what‘s possible®. Navštivte stránky guardianglass.com.

O společnosti Guardian Industries

Guardian Industries je globální společnost se sídlem v Auburn Hills, Michigan, a ve svých závodech, které provozuje v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Africe, na Blízkém a Středním východě a v Asii, zaměstnává přibližně 18 000 lidí. Podniky společnosti Guardian Industries se zabývají výrobou plavených skel, vysoce výkonných skel s povlakem a dalších výrobků z plaveného skla pro architektonické, rezidenční, interiérové, dopravní a technické využití i výrobou vysoce kvalitních pochromovaných a lakovaných plastových dílů pro automobilový průmysl a odvětví nákladních vozidel. Vizí společnosti Guardian je být upřednostňovaným partnerem pro své zákazníky, dodavatele, zaměstnance a uskupení a těšit se ze vzájemných benefitů. To vše nás vede k neustálému zlepšování životních podmínek prostřednictvím nabízení kvalitních výrobků a služeb při nižší spotřebě zdrojů. Guardian je stoprocentní dceřinou společností Koch Industries, Inc. Navštivte stránky guardian.com.

Related images

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-marcom.com
@siriajonna

 

 

Share

 

More news from