Guardian

Spoločnosť Guardian Glass v Európe uvádza na trh nové sklo s reguláciou slnečného žiarenia v neutrálnom šedom prevedení

Bertrange, Luxembursko, 5. september 2018 – Spoločnosť Guardian Glass predstavuje nové sklo s dvojitou funkčnou vrstvou strieborného povlaku s reguláciou slnečného žiarenia. Vďaka neutrálnemu šedému prevedeniu sleduje súčasné architektonické trendy presklených fasád a okien.

Sklo s označením SunGuard® SuperNeutral (SN) 63 nielenže dizajnom vyhovuje trendom modernej architektúry, ale takisto ponúka množstvo vylepšených vlastností, vrátane:

  • vysokej priepustnosti svetla (63 % v dvojitom izolačnom skle*) a 56 % v trojitom izolačnom skle),
  • vynikajúcej tepelnej izolácie (hodnota Ug = 1.0 W/m2K v dvojitom izolačnom skle a 0,5 W/M2K v trojitom izolačnom skle),
  • vynikajúcej regulácii slnečného žiarenia (33 % v dvojitom izolačnom skle a 30 % v trojitom izolačnom skle),
  • veľmi nízkych hodnôt vnútorného odrazu (12 % v dvojitom izolačnom skle a 14 % v trojitom izolačnom skle),
  • priaznivým hodnotám vnútorného odrazu (16 % v dvojitom izolačnom skle a 19 % pre trojité izolačné sklo).

Tieto výkonnostné vlastnosti robia zo skla SunGuard SN 63 ideálnu voľbu pre fasády a okná s dvojitým a trojitým zasklením.

Nicolas Gouzou, produktový manažér spoločnosti Guardian Glass Europe, uviedol: „Projekty interiérového dizajnu už dlhšie nepovažujú šedú farbu za depresívnu.

Práve naopak. Módna a všestranná šedá dnes zdobí domy, kancelárie i verejné budovy. Výnimkou nie sú ani dizajnové projekty presklených exteriérov v Európe, ktoré sledujú podobný trend a nechávajú sa ním inšpirovať. Architekti pomaly, ale isto prestávajú dávať až taký dôraz na zelený nádych presklených budov. Oveľa častejšie sa teraz prikláňajú práve k neutrálnej šedej, ktorá budovám dodáva šmrnc.“

Vďaka poznatkom od dizajnérov a architektov vyvinula spoločnosť Guardian Class spomínaný produkt na mieru tomuto rastúcemu trendu.

„Okrem vzhľadu sme zapracovali aj na výkone, a dosiahli sme tak výnimočnú kombináciu výhod, ktorá architektom umožňuje prepracovať obvodový plášť budovy s precíznosťou zodpovedajúcej potrebám prostredia, klímy a optimálneho komfortu užívateľov,“ dodal Gouzou.

Sklo SunGuard SN 63 je k dispozícii v žíhanej aj tepelne opracovateľnej verzii.

Spoločnosť Guardian Glass neustále vyvíja a vylepšuje svoj rad povrchovo upravených skiel s reguláciou slnečného žiarenia SunGuard tak, aby čo najviac spĺňal, ba prevyšoval požiadavky architektov a dizajnérov.

Spoločnosť Guardian Glass predstaví sklo SunGuard® SN63na veľtrhu Glasstec v hale 10 / stánok A24 (23. až 26. októbra 2018 v nemeckom Düsseldorfe). www.guardianatglasstec.com

*Uvedené hodnoty sa vzťahujú na izolačné dvojité sklá – vnútorné sklo SunGuard SN63 s hrúbkou 6 mm (s povrchovou úpravou #2) – 16 mm rozpera 90 % Argon – vnútorná tabuľa float 4 mm; a trojité izolačné sklo 8 mm SunGuard SN63 (s povrchovou úpravou #2) – 16 mm rozpera 90% Argon – prostredie tabule float 4 mm - 16 mm rozpera 90 % Argon – ClimaGuard Premium2 44,2 (s povrchovou úpravou #5). Hodnoty sú nominálne a podliehajú výrobnej tolerancii.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglasseu
guardian-glass-europe
Guardian.Industries
GuardianIndustriesTV
guardianglasseurope

Notes for Editors

Guardian Glass

Guardian Glass, hlavná obchodná jednotka spoločnosti Guardian Industries, je jedným z najväčších výrobcov produktov z plaveného, povrchovo upraveného a spracovaného skla na svete. Vo svojich dvadsiatich piatich závodoch na výrobu plaveného skla po celom svete produkuje spoločnosť Guardian Glass vysokokvalitné sklo určené na použitie v exteriérových (obchodných aj obytných) a interiérových architektonických projektoch, ako aj v oblasti prepravy a technických výrobkov. Sklo od spoločnosti Guardian Glass môžeme nájsť v domoch, kanceláriách, autách a niektorých najznámejších architektonických pamätihodnostiach. Vedecko-technologické centrum spoločnosti Guardian Glass Science & Technology Center nepretržite pracuje na vytváraní nových sklenených výrobkov a riešení a využíva pritom tú najpokročilejšiu technológiu s cieľom pomôcť zákazníkom vidieť, čo je možnéSEE WHATS POSSIBLE©. Navštívte stránky www.guardianglass.com.

Guardian Industries

Guardian Industries, spoločnosť s celosvetovou pôsobnosťou a sídlom v Auburn Hills v Michigane, zamestnáva približne 18 000 ľudí a riadi zariadenia v Severnej Amerike, Európe, Južnej Amerike, Afrike, na Blízkom východe a v Ázii. Spoločnosti v rámci Guardian vyrábajú vysokokvalitné plavené, povrchovo upravené a spracované sklenené výrobky určené na použitie v exteriérových (obchodných aj obytných) a interiérových architektonických projektoch, ako aj v oblasti prepravy a technických výrobkov a kvalitné chrómované a lakované plastové komponenty pre automobilové a komerčné nákladné odvetvia. Cieľom spoločnosti Guardian je vytvárať pre jej zákazníkov a spoločnosť hodnoty prostredníctvom neustálych inovácií a s využitím menšieho množstva zdrojov. Guardian je dcérska spoločnosť v úplnom vlastníctve skupiny Koch Industries, Inc. Navštívte stránku www.guardian.com.

Related images

Spoločnosť Guardian Glass predstavuje sklo s dvojitou vrstvou strieborného povlaku s reguláciou slnečného žiarenia, neutrálny sivý vzhľad a vylepšené vlastnosti. 
(Fotografia © Bartosz Makowski, GRDPR159, nezmluvná fotografia).

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-marcom.com
@siriajonna

 

 

Share

 

More news from