Guardian

Guardian Glass bude vystavovať v hale 10/stánok A24 na výstave glasstec (23. – 26. októbra 2018) v Düsseldorfe v Nemecku.

Vlastnosti skla verzus estetika

Bertrange, Luxembursko, 5. júla 2018 – Každá budova si vyžaduje odlišný prístup z hľadiska estetiky, výkonu a funkcie. Existuje len málo materiálov, ktoré sú pre každú z týchto oblastí vhodnejšie ako sklo.

Estetika, výkon a funkcia skla sú neoddeliteľne spojené a vždy navzájom súvisia. Mnohé estetické kvality sklenených produktov môžu mať viacero vlastností a naopak. Vyberte si správne sklo a architekti môžu využiť najlepšie možné vlastnosti v kombinácii s čo najatraktívnejším vzhľadom.

V posledných niekoľkých desaťročiach prebiehajú v zasklievacom priemysle výkonnostné preteky, ale so zlepšením vlastností sú nové prírastky čoraz menšie v súvislosti so zlepšovaním technológií výroby skla. Tieto menšie zlepšenia vlastností často prichádzajú za cenu zníženia estetického vzhľadu skla.

Ak by sme zlepšili selektivitu skla (teda pomer medzi prenosom svetla a solárnym koeficientom), estetika skla a farba svetla vo vnútri budovy by pravdepodobne neboli vhodné pre architekta alebo pre pohodlie obyvateľov budovy.

Pokiaľ ide o dnešné sklenené fasády, trendom je neutralita, vysoký prenos svetla, odrazovosť (sklo, ktoré je vysoko odrazové alebo ktoré má čo najmenší odraz), veľké sklo veľkých tvarov (napr. zakrivené alebo ohnuté sklo).

Spoločnosť Guardian Glass teda urobila smelý krok na ceste, ktorá zavádza inú víziu pre naše portfólio produktov. Našim cieľom je poskytovať tie najatraktívnejšie sklené výrobky s výnimočnými vlastnosťami v danom priemyselnom odvetví. Spojením flexibility, farby a funkcie naše produkty pomáhajú architektom uskutočňovať ich najodvážnejšie vízie.

Neustále teda pracujeme na tom, aby sme našim zákazníkom poskytli sklenené produkty, ktoré sú veľmi výkonné a bez estetických kompromisov. Nedávno sme uviedli nové sklenené produkty, ktoré majú lepšiu estetiku s neutrálnejšou a konzistentnejšou farbou, bez ohľadu na zorný uhol.

Pozrime sa na nedávny príklad:

Sklo Guardian SunGuard® SNX 60

Naše poťahované sklo SunGuard SNX 60 so solárnou kontrolou je vynikajúcim príkladom produktu, ktorý sme uviedli nedávno a ktorý ponúka lepšiu estetiku pri takmer podobných vlastnostiach skla, aké mali jeho predchodcovia.

SunGuard SNX 60 je trojité, striebrom poťahované sklo s kontrolovaným prestupom svetla a tepla, ktoré ponúka vynikajúce vlastnosti, energetickú efektivitu a vylepšenú estetiku. Má konzistentne neutrálny, priehľadný vzhľad. Toto sklo prepúšťa 60% prirodzeného denného svetla a len 29% solárneho tepla a má veľmi vysokú úroveň tepelnej izolácie.

Sklo SunGuard SNX 60 bolo zvolené pre projekt La Casa del Desierto („Púštny dom“). Tento náročný, ale kreatívny projekt spoločnosti Guardian Glass bol nedávno zrealizovaný v púšti Gorafe v Španielsku. Tento projekt mal jeden jasný cieľ: názorne ukázať v priebehu všetkých štyroch ročných období význam skla v našom každodennom živote a v jednom z najdrsnejších a najextrémnejších prostredí v Európe.

Dom La Case del Desierto stojí na drevenej konštrukcii a je plne zasklený energeticky účinným sklom Guardian Glass vrátane použitia skla typu SunGuard SNX 60. Návrh tohto domu, šetrného pre životné prostredie, ktorý je energeticky efektívny, je výsledkom kombinovaného úsilia veľkého tímu skúsených architektov spolu s odborníkmi na sklo, inžiniermi a konzultantmi.

Spolupráca s partnermi na riešení špecifických problémov

Spoločnosť Guardian Glass takisto úzko spolupracuje s priemyselným partnerom na navrhovaní efektívnych riešení skla pre našich zákazníkov, ktoré sú kompletne otestované a schválené pre špecifické použitia a pre riešenie špecifických výziev. To znamená, že chceme pre architektov, pokrývačov a našich zákazníkov navrhovať riešenia, špecifické pre problémy, ktorým čelia.

Tu je zopár príkladov:

Systém Guardian TEA

Ďalším nedávnym produktom spoločnosti Guardian Glass (ktorý je použitý aj v La Casa del Desierto) je systém Guardian TEA (alebo „True Edge Application“). Táto jedinečná technológia zlepšuje kvalitu a znižuje čas, potrebný na smaltovanie hrán teplom opracovaného skla Guardian s náterom.

Systém Guardian TEA, ktorý je vyvinutý v úzkej spolupráci so spoločnosťou Ferro (svetový dodávateľ sklenených smaltovaných produktov), je rýchlejší a spoľahlivejší ako bežné metódy (čo má za následok dokonale homogénny povrch s vynikajúcimi optickými vlastnosťami), čo zároveň znižuje dodacie lehoty pre stavebné zasklievacie produkty. Efektivita tejto technológie znižuje počet krokov po spracovaní na jeden proces, ktorý umožňuje rýchlejšiu dodávku zasklenia zákazníkovi.

Systém Guardian TEA, aplikovaný na podložku skla s katódovým náterom, vytvára pevný jednoliaty povrch, ktorý poskytuje spoľahlivú priľnavosť pri použití na stavebnom skle vrátane fasád, celosklenených rohov, sklených striech, žalúziových okien, zhora a zboku zavesených sklených okien na celosklenených fasádach, a sklených krídel.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglasseu
guardian-glass-europe
Guardian.Industries
GuardianIndustriesTV
guardianglasseurope

Notes for Editors

Guardian Glass

Guardian Glass, hlavná obchodná jednotka spoločnosti Guardian Industries, je jedným z najväčších výrobcov produktov z plaveného, povrchovo upraveného a spracovaného skla na svete. Vo svojich dvadsiatich piatich závodoch na výrobu plaveného skla po celom svete produkuje spoločnosť Guardian Glass vysokokvalitné sklo určené na použitie v exteriérových (obchodných aj obytných) a interiérových architektonických projektoch, ako aj v oblasti prepravy a technických výrobkov. Sklo od spoločnosti Guardian Glass môžeme nájsť v domoch, kanceláriách, autách a na niektorých najznámejších architektonických pamätihodnostiach. Vedecko-technologické centrum spoločnosti Guardian Glass Science & Technology Center nepretržite pracuje na vytváraní nových sklenených výrobkov a riešení a využíva pritom tú najpokročilejšiu technológiu s cieľom pomôcť zákazníkom vidieť, čo je možnéSEE WHAT’S POSSIBLE®. Navštívte stránky www.guardianglass.com.

Guardian Industries

Guardian Industries, spoločnosť s celosvetovou pôsobnosťou a sídlom v Auburn Hills v Michigane, zamestnáva približne 18 000 ľudí a prevádzkuje zariadenia v Severnej Amerike, Európe, Južnej Amerike, Afrike, na Blízkom východe a v Ázii. Jednotlivé podniky spoločnosti Guardian vyrábajú vysokokvalitné výrobky z plaveného, povrchovo upraveného a konštrukčného skla pre použitie v architektonických a rezidenčných priestoroch, v interiéri, pri preprave a na technické aplikácie, chrómované a lakované plastové komponenty vysokej kvality pre automobilový priemysel a obchodné prepravné spoločnosti. Víziou spoločnosti Guardian je vytvárať pre zákazníkov a spoločnosť hodnoty prostredníctvom neustálych inovácií a s využitím menšieho množstva zdrojov. Guardian je dcérska spoločnosť v úplnom vlastníctve skupiny Koch Industries, Inc. Navštívte stránku www.guardian.com.

Related images

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-marcom.com
@siriajonna

 

 

Share

 

More news from