Guardian

Spoločnosť Guardian Glass pozýva návštevníkov veľtrhu Exponatec na stretnutie s „neviditeľným hrdinom“ muzeálnych sklenených vitrín

Bertrange, Luxembursko, 24. október, 2017 – Sklenené vitríny v múzeách chránia vzácne artefakty pred poškodením alebo narušením a zároveň ich vystavujú v tom najlepšom svetle. Sklo však niekedy – kvôli nežiaducemu odlesku alebo odrazu – môže vytvoriť nešťastné prekážky vo výhľade. Antireflexná povrchová úprava skla Guardian Clarity™, „neviditeľný hrdina“ muzeálnych vitrín, pomáha návštevníkom lepšie sa sústrediť na exponáty. “Nevidieť” ho môžete v stánku #A080 Hall 03.2 na veľtrhu Exponatec, Medzinárodnom veľtrhu muzeálnych konzervácií a dedičstva, ktorý sa koná 22. – 24. novembra v Kolíne nad Rýnom v Nemecku.

Sklo Guardian Clarity prepúšťa až 98 % svetla s odrazom menej ako 1 % v porovnaní so stavebným plaveným sklom, ktoré ponúka priepustnosť svetla 90 % a odraz 8 %. V kombinácii so skleneným substrátom Guardian UltraClear® prináša Guardian Clarity maximálnu priehľadnosť a súčasne redukuje nechcené odrazy a odlesky na minimum.

MNHA (Národné múzeum histórie a umenia) v Luxembursku si vybralo sklo Guardian Clarity na zdôraznenie, ochranu a zachovanie viac ako 250 exponátov svojej výstavy mestskej archeológie, ktorá bola otvorená v júni 2017. Vzácne artefakty, nájdené na území mesta Luxemburg, vezmú návštevníkov na prehliadku životov obyvateľov mesta z čias stredoveku a novoveku.

Pán Polfer, riaditeľ múzea MNHA, hovorí: „Plánovanie výstavy je hlavne o tom, ako to zapôsobí na ľudí; našou úlohou je predložiť im skutočné predmety. Pre múzeá je najlepšie také sklo, ktoré si ani nevšimnete, ktoré neruší návštevníkov pri obhliadke predmetov. Môžeme povedať, že so sklom Guardian Clarity je misia splnená. Náš scénograf nemal toľko práce s osvetlením, keďže nemusel bojovať s nežiaducim odrazom.“

Ďalšie informácie o skle s povrchovou úpravou Guardian Clarity nájdete na stránke www.guardian-possibilities.com.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglasseu
guardian-glass-europe
Guardian.Industries
GuardianIndustriesTV
guardianglasseurope

Notes for Editors


Guardian Glass
Guardian Glass, hlavná obchodná jednotka spoločnosti Guardian Industries, je jedným z najväčších výrobcov produktov z plaveného, povrchovo upraveného a spracovaného skla na svete. Vo svojich dvadsiatich piatich závodoch na výrobu plaveného skla po celom svete vyrába spoločnosť Guardian Glass vysokokvalitné sklo, určené na použitie v exteriérových (obchodných aj obytných) a interiérových architektonických projektoch, ako aj v oblasti prepravy a technických výrobkov. Sklo od spoločnosti Guardian Glass môžeme nájsť v domoch, kanceláriách, autách a niektorých najznámejších architektonických pamätihodnostiach. Vedecko-technologické centrum Guardian Glass Science & Technology Center nepretržite pracuje na vytvorení nových sklenených výrobkov a riešení a využíva pritom tú najpokročilejšiu technológiu s cieľom pomôcť zákazníkom vidieť, čo je možné™. Navštívte stránky guardianglass.com.

Guardian Industries
Guardian Industries, spoločnosť s celosvetovou pôsobnosťou a sídlom v Auburn Hills v Michigane, zamestnáva približne 17-tisíc ľudí a prevádzkuje zariadenia v Severnej Amerike, Európe, Južnej Amerike, Afrike, na Blízkom východe a v Ázii. Rôznorodá skupina firiem spoločnosti Guardian sa podieľa na výrobe vysokokvalitných plavených, povrchovo upravených a spracovaných sklenených výrobkov, na výrobe kvalitných chrómovaných a lakovaných plastových komponentov pre automobilové a komerčné nákladné odvetvia a na distribúcii špecializovaných stavebných výrobkov. Cieľom spoločnosti Guardian je vytvárať pre zákazníkov a spoločnosť hodnoty prostredníctvom neustálych inovácií a s využitím menšieho množstva zdrojov. Guardian je dcérska spoločnosť v úplnom vlastníctve spoločnosti Koch Industries Inc. Navštívte stránku guardian.com.

Related images

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-marcom.com
@siriajonna

 

 

Share

 

More news from