Guardian

Guardian Glass zaprasza gości targów Exponatec do zapoznania się z „Niewidzialnym Bohaterem” szklanych muzealnych gablot

Bertrange, Luksemburg, 25 października 2017 r. – Szklane gabloty w muzeach chronią cenne eksponaty przed zniszczeniem lub uszkodzeniem, jednocześnie prezentując je w najlepszym świetle. Ale czasem szkło może zniekształcać obraz z powodu niepożądanych odblasków lub odbicia światła. Powlekane szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity™ – „Niewidzialny Bohater” muzealnych gablot – pozwala zwiedzającym skupić się na eksponatach. Jego walory będzie można docenić na stoisku #A080 w hali 03.2 podczas Międzynarodowych Targów Ochrony i Dziedzictwa Muzeów Exponatec, 22-24 listopada w Kolonii w Niemczech.

Szkło Guardian Clarity zapewnia przepuszczalność światła na poziomie 98% i refleksyjność poniżej 1%. Porównując: architektoniczne szkło float zapewnia przepuszczalność rzędu 90% i refleksyjność 8%. W połączeniu z szkłem bazowym Guardian UltraClear® szkło Guardian Clarity zapewnia maksymalną przejrzystość, minimalizując niepożądane odblaski i odbicia światła.

Narodowe Muzeum Historii i Sztuki w Luksemburgu wybrało szkło Guardian Clarity, aby podkreślić, ochronić i zabezpieczyć ponad 250 eksponatów swojej wystawy Miejskiej Archeologii zainaugurowanej w czerwcu 2017 roku. Cenne artefakty odkopane na terenie miasta Luksemburg zabierają zwiedzających na wycieczkę po życiu jego mieszkańców w czasach średniowiecznych i współczesnych.

Pan Polfer, Dyrektor muzeum, wyjaśnia: „Planowanie wystawy wymaga zastanowienia się, jaki wpływ na ludzi będą miały eksponaty; nasza rola polega na pokazywaniu im prawdziwych rzeczy. W muzeach najlepszym szkłem jest to, którego nie widzisz, które nie przeszkadza zwiedzającym w oglądaniu przedmiotów. Możemy powiedzieć, że cel ten został osiągnięty w przypadku szkła Guardian Clarity. Praca naszego scenografa była o wiele łatwiejsza w kwestii oświetlenia, ponieważ nie musiał walczyć z kłopotliwymi odbiciami światła”.

Więcej informacji o szkle powlekanym Guardian Clarity znajdziecie Państwo na stronie www.guardian-possibilities.com.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglasseu
guardian-glass-europe
Guardian.Industries
GuardianIndustriesTV
guardianglasseurope

Notes for Editors


Guardian Glass
Guardian Glass, główny podmiot działalności biznesowej Guardian Industries, jest jednym z wiodących światowych producentów szkła float, szkła powlekanego oraz szkła przetworzonego. W dwudziestu pięciu fabrykach na całym świecie Guardian Glass produkuje szkło o wysokich parametrach zarówno do zastosowań zewnętrznych (komercyjnych i mieszkaniowych), do stosowania wewnątrz pomieszczeń, a także do celów transportowych i produktów technicznych. Szkło Guardian możemy znaleźć w domach, biurach, samochodach, ale również w najbardziej charakterystycznych obiektach architektonicznych na świecie. Centrum Nauki i Technologii Guardian Glass (The Guardian Glass Science & Technology Center) nieustannie pracuje nad nowymi produktami oraz rozwiązaniami korzystającymi z najbardziej zaawansowanych technologii – wszystko po to, aby nasi klienci przekonali się o możliwosciach jakie daje nasze szkło (see what’s possible®). Odwiedź www.guardianglass.com.

Guardian Industries
Guardian Industries, międzynarodowa firma z siedzibą główną w Auburn Hills w stanie Michigan, USA, zatrudnia 17 tys. osób, a swoje oddziały posiada w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Firmy należące do grupy Guardian są zaangażowane w produkcję wyrobów o najwyższych parametrach ze szkła float, szkła powlekanego i przetworzonego, w produkcję wysokojakościowych komponentów chromowanych i malowanych z tworzywa sztucznego dla sektora samochodów osobowych i ciężarowych oraz w dystrybucję specjalistycznych produktów budowlanych. Wizją Guardiana jest tworzenie wartości dla klientów i społeczeństwa poprzez nieustanne innowacje przy jednoczesnym zmniejszaniu użycia zasobów. Guardian jest firmą zależną, należącą w całości do Koch Industries, Inc. Odwiedź www.guardian.com.

Related images

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-marcom.com
@siriajonna

 

 

Share

 

More news from