Guardian

Guardian Glass zve návštěvníky Exponatec na setkání s „Neviditelným hrdinou“ skleněných výkladů z muzeí

Bertrange, Lucembursko, 24. října 2017 – Skleněné výklady v muzeích chrání vzácné artefakty před poškozením či nepřízní podmínek a současně je představují v tom nejlepším světle. Sklo však občas – vlivem nežádoucí záře či odlesků – může vytvořit nepříjemné překážky při pozorování. Antireflexní povrchová úprava Guardian Clarity™, „Neviditelný hrdina“ výkladů z muzeí, pomáhá návštěvníkům soustředit se na vystavená díla. K vidění je na stánku #A080 Hala 03.2 na veletrhu Exponatec, Mezinárodním veletrhu pro konzervaci památek a dědictví v muzeích konaném od 22. do 24. listopadu v Kolíně nad Rýnem v Německu.

Světelná propustnost skla Guardian Clarity je 98% a odraz světla je na úrovni nižší než 1 %. Pro srovnání, stavební plavené sklo (float) propouští 90 % světla a odráží 8 %. V porovnání se skleněným substrátem Guardian UltraClear® přináší Guardian Clarity maximální průhlednost a současně snižuje nežádoucí odrazy a odlesky na minimum.

MNHA (Národní muzeum historie a umění) v Lucembursku si vybralo sklo Guardian Clarity pro vyzdvižení, ochranu a zachování více než 250 předmětů z Výstavy městské archeologie zahájené v červnu 2017. Vzácné artefakty, nalezené na území města Lucemburk, zprostředkují návštěvníkům prohlídku životů místních obyvatel v období středověku i novověku.

Pan Polfer, ředitel MNHA, dodává: „Při plánování výstavy jde o to, jak na návštěvníky co nejvíce zapůsobit. Naším úkolem je ukázat lidem skutečné předměty. V muzeích je tím nejlepším sklem to, které nevidíte, které neruší návštěvníky při prohlížení předmětů. Můžeme říct, že díky sklu Guardian Clarity je úkol splněn. Náš scénograf měl mnohem snazší práci s osvětlením, jelikož nemusel bojovat s nepříjemnými odlesky.“

Další informace o skle s povrchovou úpravou Guardian Clarity najdete na adrese www.guardian-possibilities.com.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglasseu
guardian-glass-europe
Guardian.Industries
GuardianIndustriesTV
guardianglasseurope

Notes for Editors


Guardian Glass
Guardian Glass, hlavní obchodní jednotka společnosti Guardian Industries, je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů výrobků z plaveného, pokoveného a zpracovávaného skla. Ve svých 25 závodech na výrobu plaveného skla po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo k použití v exteriéru (jak komerčních, tak i rezidenčních budov) a na interiérové architektonické aplikace, pro dopravu a technické výrobky. Sklo od společnosti Guardian lze nalézt v domácnostech, kancelářích, automobilech a některých z nejznámějších architektonických pamětihodností na světě. Guardian Glass Science & Technology Center průběžně pracuje na vytváření nových skleněných výrobků a řešení s využitím nejmodernějších technologií s cílem pomáhat zákazníkům vidět, co je možné®. Navštivte stránky www.guardianglass.com.

Guardian Industries
Guardian Industries je globální společnost se sídlem v Auburn Hills, Michigan, a ve svých závodech, které provozuje v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Africe, na Blízkém a Středním východě a v Asii, zaměstnává přibližně 17 000 lidí. Podniky rozmanité skupiny společností Guardian se podílejí na výrobě vysoce kvalitních výrobků z plaveného, pokoveného a zpracovávaného skla, na výrobě vysoce kvalitních pochromovaných a lakovaných plastových komponent pro automobilový průmysl a odvětví nákladních vozidel a na distribuci speciálních stavebních výrobků. Vizí společnosti Guardian Industries je vytvářet přidanou hodnotu pro zákazníky a celou společnost díky neustálé inovaci a menší spotřebě zdrojů. Guardian je stoprocentní dceřinou společností Koch Industries, Inc. Navštivte stránky www.guardian.com.

Related images

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-marcom.com
@siriajonna

 

 

Share

 

More news from