Guardian

Sklo s kontrolovaným prestupom tepla na budove sídla spoločnosti BNL-BNP Paribas v Ríme dáva architektom slobodu pohrávať sa s farbami a odrazmi

Bertrange, Luxembursko, 17. júl 2017 – Budova centrály podnikovej skupiny BNL-BNP Paribas je dokonalým príkladom toho, ako je možné úspešne skombinovať inovatívny architektonický dizajn s optimálnym komfortom, ktorý obyvateľom budovy prináša pocit pohody.

Spomínaný projekt je výnimočný aj vďaka významu, ktorý prikladá environmentálnej udržateľnosti tej najvyššej úrovne. Tá mu prinesie certifikáciu triedy A LEED Gold, so zníženou energetickou spotrebou v porovnaní s tradičnými budovami.

Táto 12-poschodová budova (s ďalšími štyrmi podzemnými podlažiami) navrhnutá talianskou spoločnosťou 5+1AA Alfonso Femia Gianluca Peluffo architectures bola vytvorená tak, aby sa dokonale snúbila s okolitým mestským prostredím. Vďaka sofistikovanému konštrukčnému zaskleniu je budova vizuálne príťažlivá, na jej sklenených tabuliach sa zo všetkých strán zrkadlia okolité objekty a jej vzhľad sa mení v závislosti od dennej doby a aktuálneho počasia.

Použité zasklenie pomáha budovu transformovať do podoby konštrukcie pripomínajúcej optickú ilúziu, ktorej vzhľad sa sústavne mení podľa toho, ako sa na nej odráža obloha a osvetlenie mesta bez toho, aby sa z nej z pohľadu okoloidúcich stala prekážka brániaca vo výhľade. Po estetickej stránke zároveň pomáha dosahovať plynulý prechod medzi zónou Stanice Tiburtina a okolitými obytnými zónami.

Alfonso Femia, jeden zo zakladateľov, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti 5+1AA a projektový manažér, v tejto súvislosti uviedol: “Vďaka svojim dynamickým a reflexným farbám sa sklenené tabule budovy snažia nadviazať svojský dialóg s okolitým prostredím a svetlami Ríma. Vo dne či v noci je sklo neustálym zdrojom jedinečných a stále sa meniacich svetelných odrazov, farieb a priehľadností.”

Spoločnosť Guardian Glass na účely konštrukčného zasklenia dodala päť rôznych produktov zo sortimentu skiel s kontrolovaným prestupom tepla SunGuard® – SunGuard® Solar Silver 10, SunGuard® Solar Silver 20, SunGuard® Solar Neutral 67, SunGuard® HP 35/26, SunGuard® HP Silver 43/31 – štyri z nich vytvárajú striebristý nádych, zatiaľ čo piate sa vyznačuje neutrálnejším dojmom. Všetky tieto produkty zo skla s povrchovou úpravou poskytujú odlišnú úroveň priepustnosti svetla a externej odrazovej schopnosti, aby bolo možné vyhovieť precíznym požiadavkám architekta. Pre viac informácií o Guardian SunGuard glass navštívte stránku www.sunguardglass.com.

Spoločnosť Guardian Glass je hlavnou obchodnou jednotkou skupiny Guardian Industries Corp. Viac informácií nájdete na adrese www.guardianglass.com.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglasseu
linkedin.com/company/guardian-glass-europe
facebook.com/Guardian.Industries
youtube.com/user/GuardianIndustriesTV
instagram.com/guardianglasseurope

Notes for Editors


O spoločnosti Guardian Industries Corp.:
Guardian Industries je diverzifikovaná spoločnosť s celosvetovou pôsobnosťou so sídlom v Auburn Hills v Michigane. Jej víziou je vytvárať hodnoty pre zákazníkov a spoločnosť vďaka neustálym inováciám a za použitia menšieho množstva zdrojov. Spoločnosť Guardian, jej dcérske spoločnosti a pobočky zamestnávajú 17 000 osôb a prevádzkujú zariadenia v Severnej Amerike, Európe, Južnej Amerike, Afrike, na Blízkom Východe a v Ázii. Spoločnosť Guardian Glass je popredným medzinárodným výrobcom produktov z plaveného skla, sklenených produktov s pridanou hodnotou a prefabrikovaných sklenených produktov a riešení, založených na uplatnení technického skla v architektúre, bytovom segmente, interiéri a doprave. Spoločnosť SRG Global je jedným z celosvetovo najväčších výrobcov zdokonalených a vysokohodnotných náterov na plasty pre automobilový priemysel a odvetvie obchodných nákladných automobilov, ktorý poskytuje riešenia pre lepšiu trvácnosť povrchov, konštrukčnú integritu, funkčnosť, energetickú účinnosť vozidiel a pružnosť dizajnu. Guardian Building Products je popredný distribútor špeciálnych stavebných výrobkov so sídlom v USA. Ďalšie informácie získate na stránke www.guardian.com.

Related images

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from