Guardian

Protisluneční sklo na budově sídla společnosti BNL-BNP Paribas v Římě dalo architektům svobodu pohrát si s barvami a odrazy

Bertrange, Lucembursko, 17. července 2017 - Budova sídla společnosti BNL-BNP Paribas Group je skvělým příkladem toho, jak lze úspěšně zkombinovat inovativní architektonické řešení s optimálním komfortem a pohodou pro uživatele budovy.

Projekt také vyniká vysokou úrovní ekologické udržitelnosti, díky které dostane certifikáty třídy A a LEED Gold za sníženou spotřebu energie (v porovnání s tradičními budovami).

12patrová budova (s dalšími čtyřmi podzemními podlažími), navržená italským studiem 5+1AA Alfonso Femia Gianluca Peluffo architectures, byla vytvořena tak, aby zapadla do okolního městského prostředí. Díky důmyslnému strukturálnímu zasklení je její estetická stránka vizuálně přitažlivá, protože odráží okolí budovy na všech jejích stranách a mění tak její vzhled v závislosti na denní době a počasí.

Zasklení pomáhá přeměnit budovu do podoby jakési fata morgány, jejíž vzhled se neustále mění podle toho, jak zachycuje odrazy oblohy a městských světel. Zároveň tak nepůsobí jako překážka ve výhledu na panoramata města. Estetická stránka budovy také zaručuje dokonalý přechod mezi nádražím Tiburtina a okolními obytnými čtvrtěmi.

Jak říká projektový manažer Alfonso Femia, jeden ze zakladatelů a současný prezident a ředitel projektu v 5+1AA: „Díky dynamickým reflexním barvám si sklo budovy hledá vlastní dialog se svým okolím a světly Říma. Ať panuje den nebo noc, sklo nabízí unikátní a neustále se měnící světelné odrazy, barvy a průhledy.”

Pro strukturální zasklení dodala společnost Guardian Glass pět různých produktů z řady protislunečních skel SunGuard® – SunGuard® Solar Silver 10, SunGuard® Solar Silver 20, SunGuard® Solar Neutral 67, SunGuard® HP 35/26, SunGuard® HP Silver 43/31 –čtyři z nich mají stříbrný nádech, zatímco páté je více neutrální. Všechna tato pokovená skla poskytují různou úroveň propustnosti světla a vnější odrazivosti tak, aby vyhovovala přesným požadavkům architekta. Více o Guardian SunGuard glass se můžete dočíst zde: www.sunguardglass.com.

Guardian Glass je hlavní obchodní jednotka Guardian Industries Corp. Pro více informací navštivte www.guardianglass.com.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglasseu
linkedin.com/company/guardian-glass-europe
facebook.com/Guardian.Industries
youtube.com/user/GuardianIndustriesTV
instagram.com/guardianglasseurope

Notes for Editors


O Guardian Industries Corp.

Se sídlem v Auburn Hills v Michiganu, Guardian Industries je diverzifikovaná, globální společnost s vizí vytvářet hodnotu pro zákazníky a celou společnosti prostřednictvím neustálých inovací s použitím méně zdrojů. Guardian a její dceřiné a přidružené společnosti zaměstnávají 17.000 lidí a provozují zařízení po celé Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Africe, na Středním východě a v Asii. Guardian Glass je předním světovým výrobcem plaveného skla, povrchů s přidanou hodnotou a hutních výrobků ze skla a řešení pro architektonické, rezidenční, vnitřní, dopravní a technické aplikace ze skla. SRG Global je jedním z největších světových výrobců vyspělých, vysoce hodnotných povlaků z plastu pro automobilový a komerční kamionový průmysl, který poskytuje řešení pro lepší povrchovou odolnost, strukturální integritu, funkčnost, účinnost vozidla a flexibilitu designu. Guardian Building Products je předním dodavatelem specializovaných stavebních výrobků ve Spojených státech. Pro více informací navštivte www.guardian.com.

Related images

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from