Guardian

Benzersiz kenar baskı sistemi teknolojisi, istenilen ölçüde kesilen kaplamalı mimari camların teslimat süresini kısaltıyor

Bertrange, Lüksemburg, 22 Eylül 2016 – Kaliteyi arttıran ve Guardian ısıl işlem uygulanabilir püskürtümle kaplamalı camların kenar baskı işlemi için gereken zamanı azaltan benzersiz bir teknoloji geliştirildi.

Guardian System TEA (True Edge Application: Doğru Kenar Uygulaması), Guardian Glass Avrupa tarafından dünyanın önde gelen cam emaye ürün tedarikçilerinden biri olan Ferro ile sıkı bir iş birliği içinde geliştirilen bir teknolojidir. Teknoloji sadece geleneksel yöntemlerden daha hızlı ve güvenilir olması sayesinde mükemmel optik özelliklere sahip kusursuz düzgünlükte bir yüzey sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda daha zaman verimli olması sayesinde mimari cam ürünlerinin teslimat sürelerini kısaltır.

Püskürtümle kaplamalı camın alt katmanlarına uygulanmış Guardian System TEA, cepheler, tamamı cam köşeler, cam çatı (cam-cama), cam panjurlu pencereler, tamamı cam cephelerde, tavandan açılır pencereler ve cam kanatlar dahil olmak üzere yapısal uygulamalarda güvenilir yapışma sağlayan sağlam ve düzgün bir yüzey oluşturur.

Neden ihtiyaç duyulur?

Mimari cam uygulamalarında, yalıtım malzemesinin normal bir şekilde uygulandığı cam alanları yeterli oranda kenar sıyırma işlemi gerektirir. Benzer bir şekilde "tamamı cam" köşelere sahip cam uygulamalarında, bağlantı yerleri gibi yapısal öğeleri kapatmak amacıyla seramik boya uygulanır. Aslında, artık istenilen ölçüde kesilen, yüksek performanslı kaplamalı camların %90'ından fazlasının kenar emayeli (perimetrik) olması istenmektedir. Ancak, kenar sırlama işleminin zaman alması ve ekstra işleme adımları gerektirmesi teslimat sürelerinin uzun olmasına yol açmaktadır. Çoğu zaman işlenecek alanın geleneksel kenar sıyırma aletleri için fazla geniş olup kötü optik kaliteye ve düzgün olmayan yüzeylere neden olması gibi kalite sorunları da ortaya çıkmaktadır.

Nasıl çalışır?

Guardian System TEA ile kaplama sökücü seramik boya (emaye) doğrudan püskürtümle kaplamaya uygulanarak ısıl işlem prosesi boyunca kaplamayı çözüştürür. Yüksek kaliteli Ferro emaye eş zamanlı olarak eriyerek camla birleşir ve son derece sağlam bir bağ ve mükemmel optik özelliklere sahip kusursuz düzgünlükte bir yüzey oluşturur. Soğutma işleminin ardından, kaplama malzemesi boyaya tamamen gömülür. Guardian System TEA'nın verimliliği, işleme sonrası adımlarının sayısını etkili bir şekilde tek bir prosese indirgeyerek daha kısa teslimat süreleriyle camın müşteriye daha hızlı bir şekilde ulaştırılmasını sağlar.

Guardian System TEA serigrafi, rulo baskı ya da manuel olarak uygulanabilir. Teknoloji, Guardian SunGuard® veya ClimaGuard® ısıl işlem uygulanabilir püskürtmeli mimari kaplamayla birlikte ve yaygın olarak kullanılan birtakım yapısal cam yalıtım malzemeleriyle kombinasyon halinde kullanılabilir. Bu teknoloji Rosenheim, Almanya’daki Institut für Fenstertechnik (IFT) tarafından ETAG 002 ve Alman DIBT kurumu tarafından AbZ olarak onaylanmıştır.

Guardian System TEA ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.sunguardglass.com.

Guardian Glass, Düsseldorf, Almanya'da düzenlenen glasstec (20-23 Eylül 2016) fuarına salon 10/stant A28'de katılacak. Daha fazla bilgi için lütfen www.guardianglasstec.com adresini ziyaret edin.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglasseu
linkedin.com/company/guardian-glass-europe
facebook.com/Guardian.Industries
youtube.com/user/GuardianIndustriesTV
instagram.com/guardianglasseurope

Notes for Editors


Guardian Industries Corp. hakkında:

Guardian Industries Corp., genel merkezi Auburn Hills, Michigan'da bulunan çok yönlü, global ve özel bir şirkettir. Guardian ve şirketler grubu 17.000 çalışanı istihdam etmekte ve Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da bulunan tesislerinde, daha az kaynak kullanarak sürekli inovasyon aracılığıyla müşteriler ve toplum için katma değer yaratma vizyonuyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Guardian Glass mimari, konut, iç mekan, ulaştırma ve teknik cam uygulamalarına yönelik önde gelen uluslararası katma değerli, düz cam ve işlenmiş cam ürünleri ve çözümleri üreticisidir. SRG Global otomotiv, ticari kamyon ve tüketici malzemeleri sektörleri için ileri düzeyde, yüksek kaliteli plastik kaplama alanında dünyanın en büyük üreticilerinden biri olarak daha fazla yüzey dayanıklılığı, yapısal bütünlük, işlevsellik, araç etkililiği ve tasarım esnekliği konularında çözümler sunmaktadır. Guardian Building Products, özel yapı ürünleri alanında önde gelen, merkezi ABD'de bulunan bir dağıtıcıdır. Ayrıntılı bilgi için: www.guardian.com.

Ferro Corp. hakkında:

Ferro Corporation (www.ferro.com), cam bazlı kaplamalar, pigmentler, renkler ve cila materyalleri dahil olmak üzere teknoloji tabanlı performans malzemelerinde lider bir global tedarikçidir. Ferro ürünleri, yapı ve inşaat, otomotiv, cihazlar, elektronik aletler, ev eşyaları ve endüstriyel ürün pazarlarına satılmaktadır. Genel merkezi Cleveland, Ohio'da bulunan Ferro, yaklaşık 5.000 iş ortağına sahiptir ve Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ve Asya-Pasifik bölgelerinde bulunan 26 ülkede faaliyetlerini sürdürmektedir. Ferro 2015’te 1,1 milyar dolarlık satış yaptığını açıklamıştır.

Related images

Benzersiz kenar baskı sistemi teknolojisi, istenilen ölçüde kesilen kaplamalı mimari camların teslimat süresini kısaltıyor.
(Fotoğraf Guardian Industries Corp., GRDPR109)

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from