Guardian

Jedinečná technológia systému smaltovania hrán skracuje dodacie lehoty pre zákazkové stavebné sklá potiahnuté náterom

Bertrange, Luxembursko, 22. septembra 2016 – Bola vytvorená jedinečná technológia, ktorá zlepšuje kvalitu a skracuje čas, potrebný na smaltovanie hrán teplom opracovaného skla Guardian s náterom.

Systém Guardian System TEA (True Edge Application) je technológia, vytvorená spoločnosťou Guardian Glass v Európe v úzkej spolupráci so spoločnosťou Ferro, jedným z popredných svetových dodávateľov výrobkov zo smaltovaného skla. Uvedená technológia je nielen rýchlejšia a spoľahlivejšia ako konvenčné metódy, keďže dokáže vytvoriť dokonale jednoliaty povrch s vynikajúcimi optickými vlastnosťami, ale tiež časovo efektívnejšia, pretože pomáha skracovať dodacie lehoty pre výrobky zo stavebného skla.

Systém Guardian Systeam TEA, aplikovaný na podložku skla s katódovým náterom, vytvára pevný jednoliaty povrch, ktorý poskytuje spoľahlivú priľnavosť pri použití na stavebnom skle vrátane fasád, celosklenených rohov, sklených striech (so skleným presahom), žalúziových okien, zhora a zboku zavesených sklených okien na celosklenených fasádach, a sklených krídel.

Prečo je potrebná?

Pri použití stavebného skla si časti zasklenia, na ktoré sa aplikuje tmel, zvyčajne vyžadujú vhodné zapustenie hrán. Podobne i pri zasklievaní celkosklenených rohov sa používa keramický náter, ktorý prekryje konštrukčné prvky, ako sú spoje. V skutočnosti sa viac ako 90 % vysokokvalitného skla na mieru s náterom na požiadanie vyrába so smaltovanými hranami (po obvode). Proces smaltovania hrán je však časovo náročný a vyžaduje ďalšiu manipuláciu, z čoho vyplývajú dlhšie dodacie doby. Môžu tiež vzniknúť problémy s kvalitou, keďže plocha určená na opracovanie je často príliš rozsiahla na využitie konvenčných zariadení na zapustenie hrán, čo má vplyv na nedostatočnú optickú kvalitu a nejednotný povrch.

Ako to funguje?

Vďaka systému Guardian TEA je keramický náter rozpustný v materiáli (smalt) aplikovaný priamo na katódový náter, pričom ho rozpúšťa počas procesu tepelného opracovania. Vysokokvalitný smalt od spoločnosti Ferro sa zároveň spojí so sklom a vytvorí tak výnimočné silné spojenie a dokonale jednotný povrch s vynikajúcimi optickými vlastnosťami. Po vychladnutí je náterový materiál úplne rozpustený v smalte. Účinný systém Guardian System TEA efektívne znižuje počet krokov, ktoré treba vykonať po opracovaní do jedného procesu, čím umožňuje rýchlejšie dodanie skla zákazníkovi v rámci kratších dodacím lehôt.

Systém Guardian System TEA sa môže aplikovať použitím sieťotlače, valčekom alebo ručne. Technológiu je možné použiť spolu so stavebnými tepelne opracovateľnými katódovými nátermi Guardian SunGuard® alebo ClimaGuard® v kombinácii s množstvom bežne používaných konštrukčných tmelov na sklo. Technológia má certifikát ETAG 002 vydávaný nemeckým Inštitútom pre okenné technológie (IFT) v Rosenheime a AbZ nemeckého DIBT.

Pre viac informácií o systéme Guardian TEA navštívte: www.sunguardglass.com.

Spoločnosť Guardian Glass bude vystavovať na veľtrhu glasstec (20. až 23. septembra 2016) v nemeckom Düsseldorfe v hale 10/stánku A28. Viac informácií nájdete na stránke www.guardianglasstec.com.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglasseu
linkedin.com/company/guardian-glass-europe
facebook.com/Guardian.Industries
youtube.com/user/GuardianIndustriesTV
instagram.com/guardianglasseurope

Notes for Editors


O spoločnosti Guardian Industries Corp.:

Guardian Industries Corp. je celosvetová diverzifikovaná súkromná spoločnosť so sídlom v Auburn Hills v Michigane. Guardian a jej skupina spoločností zamestnáva 17 000 ľudí a prevádzkuje zariadenia v Severnej Amerike, Európe, Južnej Amerike, Afrike, na Strednom Východe a v Ázii a jej víziou je vytvárať hodnotu pre zákazníkov a spoločnosť prostredníctvom neustálej inovácie s použitím menšieho množstva zdrojov. Spoločnosť Guardian Glass je popredným medzinárodným výrobcom produktov z plaveného skla, sklenených produktov s pridanou hodnotou a prefabrikovaných sklenených produktov a riešení založených na uplatnení technického skla v architektúre, bytovom segmente, interiéri a doprave. Spoločnosť SRG Global je jedným z celosvetovo najväčších výrobcov zdokonalených a vysokohodnotných náterov na plasty pre automobilový priemysel, odvetvie obchodných nákladných automobilov a spotrebného tovaru, ktorý poskytuje riešenia zabezpečujúce lepšiu trvácnosť povrchov, konštrukčnú integritu, funkčnosť, energetickú účinnosť vozidiel a pružnosť dizajnu. Spoločnosť Guardian Building Products je popredným distribútorom špeciálnych stavebných produktov so sídlom v USA. Navštívte stránku www.guardian.com.

O spoločnosti Ferro:

Ferro Corporation (www.ferro.com) je popredný svetový dodávateľ odolných materiálov pre technologické spracovanie vrátane náterov, pigmentov, farieb a leštiacich materiálov na sklo. Výrobky spoločnosti Ferro sa predávajú v stavebníctve, automobilovom priemysle, do elektrospotrebičov, elektroniky, vybavenia domácností a na trhu s priemyselnými produktami. Spoločnosť Ferro so sídlom v Clevelande, Ohio, má takmer 5 000 partnerov a prevádzkuje zariadenia v 26 krajinách v Severnej a Južnej Amerike, Európe, v rámci MENA a v oblasti Ázie a Tichomoria. Spoločnosť Ferro zverejnila v roku 2015 obrat vo výške 1,1 miliardy dolárov.

Related images

Jedinečná technológia systému smaltovania hrán skracuje dodacie lehoty pre zákazkové stavebné sklá potiahnuté náterom.
(Fotografije Guardian Industries Corp., GRDPR109)

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from