Guardian

Unikalna technologia emaliowania krawędzi skraca czas realizacji projektów z wykorzystaniem przyciętego na wymiar powlekanego szkła architektonicznego

Bertrange, Luksemburg, 22 września, 2016 r. – Opracowano unikalną technologię, który poprawia jakość oraz skraca czas emaliowania krawędzi hartowanego szkła powlekanego Guardian.

Guardian system TEA (True Edge Application) to technologia opracowana przez firmę Guardian Glass w Europie, w ścisłej współpracy z firmą Ferro, jednym z wiodących dostawców farb ceramicznych do szkła. Technologia ta jest nie tylko szybsza i bardziej niezawodna, niż konwencjonalne metody, pozwalające tworzyć jednolite powierzchnie o doskonałych właściwościach optycznych. Jest także o wiele bardziej wydajna, co skraca czas realizacji oszklenia strukturalnego.

Guardian system TEA nakładany na szkło powlekane pozwala stworzyć trwałą, jednolitą powierzchnię o niezawodnej przyczepności w przypadku zastosowań w oszkleniach strukturalnych lub w oszklonych narożnikach i dachach domów, oknach żaluzjowych i innych rodzajach okien.

Dlaczego jest potrzebny?

Przy zastosowaniach w szkleniu strukturalnym obszary, na które nakładany jest normalny materiał uszczelniający, wymagają odpowiedniego usunięcia powłoki przy krawędziach. Podobnie w przypadku narożników szklanych: stosuje się ceramiczne farby, które mają pokryć elementy strukturalne, np. spojenia. Ponad 90% wysokozaawansowanego szkła powlekanego przyciętego na wymiar jest zamawiane z emaliowaną krawędzią (na obwodzie). Jednakże proces emaliowania krawędzi jest czasochłonny i wymaga dodatkowych etapów obróbki, a to prowadzi do wydłużenia okresu realizacji. Mogą także wystąpić problemy związane z jakością, gdyż obszar poddawany obróbce często bywa za szeroki dla konwencjonalnych urządzeń usuwających powłoki przy krawędziach, przez co jakość optyczna jest niska, a powierzchnie – niejednolite.

Jak to działa?

Dzięki Guardian system TEA emalia ceramiczna rozpuszczająca materiał jest nakładana bezpośrednio na powłokę, co prowadzi do jej rozpuszczenia podczas obróbki termicznej. Wysokiej jakości emalia Ferro jednocześnie łączy się ze szkłem, tworząc wyjątkowo silne połączenie i jednolitą powierzchnię o doskonałych właściwościach optycznych. Po ochłodzeniu materiał powłoki jest całkowicie połączony z emalią. Wydajność Guardian system TEA skutecznie zmniejsza liczbę faz obróbki, dzięki czemu mamy do czynienia z jednym procesem, co pozwala szybciej dostarczyć szkło do klienta i skrócić czas realizacji.

Guardian system TEA może być nakładany za pomocą sitodruku, walca lub ręcznie. Technologię można łączyć z dowolną powłoką przeznaczoną do hartowania Guardian SunGuard® lub ClimaGuard® oraz w połączeniu z najczęściej stosowanymi materiałami uszczelniającymi do oszklenia. Technologia ta posiada certyfikat ETAG 002 przyznany przez Institut für Fenstertechnik (IFT) w Rosenheim, w Niemczech, a także zatwierdzenie AbZ niemieckiego instytutu DIBT.

Więcej informacji na temat Guardian system TEA można znaleźć na stronie: www.sunguardglass.com.

Guardian Glass będzie obecne w hali 10/stanowisko A28 podczas targów glasstec (20-23 września 2016) w Düsseldorfie, w Niemczech. Więcej informacji: www.guardianglasstec.com.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglasseu
linkedin.com/company/guardian-glass-europe
facebook.com/Guardian.Industries
youtube.com/user/GuardianIndustriesTV
instagram.com/guardianglasseurope

Notes for Editors


Informacje o Guardian Industries Corp.:

Guardian Industries Corp. jest prywatną spółką działającą w rożnych sektorach o zasięgu światowym z siedzibą główną w Auburn Hills w stanie Michigan. Firma Guardian wraz z podmiotami powiązanymi zatrudnia 17 tysięcy osób i ma swoje oddziały w Ameryce Północnej, Europa, Ameryce Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Przyświeca jej wizja tworzenia wartościowych produktów dla klientów i społeczeństwa poprzez nieustanne wprowadzanie innowacji i redukcję zużywanych zasobów. Firma Guardian Glass jest jednym z międzynarodowych liderów w produkcji szkła float, produktów szklanych o wysokiej wartości dodanej oraz gotowych wyrobów szklanych i rozwiązań do zastosowań architektonicznych, mieszkalnych, wnętrzarskich, transportowych i technicznych. Firma SRG Global jest jednym z największych na świecie producentów zaawansowanych, wysokiej jakości powłok do tworzyw sztucznych dla sektorów motoryzacyjnego, pojazdów użytkowych i towarów konsumenckich. Tworzy rozwiązania zwiększające trwałość powierzchni, wytrzymałość strukturalną, funkcjonalność, wydajność pojazdów i elastyczność form. Firma Guardian Building Products to czołowy dystrybutor wyrobów budowlanych z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Zapraszamy na stronę www.guardian.com.

O Ferro Corp.:

Ferro Corporation (www.ferro.com) jest wiodącym światowym dostawcą wysokiej jakości materiałów, w tym emaliii do szkła, pigmentów i farb oraz materiałów polerskich. Produkty firmy Ferro są sprzedawane w branży budowlanej, motoryzacyjnej, sprzętu AGD, elektronicznej, wyposażenia domów oraz produktów przemysłowych. Firma Ferro z siedzibą w Cleveland, Ohio, posiada prawie 5000 jednostek stowarzyszonych i posiada zakłady w 26 krajach w obu Amerykach, Europie, w regionach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu oraz Azji i Pacyfiku. Wartość sprzedaży firmy Ferro w 2015 roku wyniosła 1,1 mld USD.

Related images

Unikalna technologia emaliowania krawędzi skraca czas realizacji projektów z wykorzystaniem przyciętego na wymiar powlekanego szkła architektonicznego.
(Zdjęcia Guardian Industries Corp., GRDPR109)

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from