Guardian

Unikátní technologie smaltování hran zkracuje dodací dobu u zakázek na prosklené fasády

Bertrange, Lucembursko, 22. září 2016 – Na trh přichází unikátní technologie, která zlepšuje kvalitu a snižuje dobu potřebnou pro smaltování hran u kalitelných skel Guardian s funkčními povlaky.

Guardian System TEA (True Edge Application) je technologie vyvinutá společností Guardian Glass v Evropě v úzké spolupráci se společností Ferro, jedním z předních světových dodavatelů smaltů na sklo. Technologie je nejenom rychlejší, ale i spolehlivější oproti tradičním metodám a produkuje dokonale rovnoměrný povrch s vynikajícím vzhledem. Pracovní postup je časově efektivnější a zkracuje dodací dobu.

Systém Guardian System TEA, určený k aplikaci na sklo s povlakem, vytváří pevný a stejnoměrný povrch se spolehlivou přilnavostí pro použití na strukturální zasklení, včetně fasád, celoskleněných rohů, zasklení střech s přesahem (skla), lamelových oken, výklopných strukturálně lepených oken a skleněných žeber.

Proč je to zapotřebí?

Při strukturálním lepení skel s povlakem je obvykle potřeba povlak z ploch, kde je aplikován lepící tmel, odstranit (odbrousit). Totéž platí u zasklívání s „celoskleněnými“ rohy, kdy se aplikuje keramická barva zakrývající strukturální prvky, jako jsou například spoje. V současnosti je u zasklení s vysoce výkonnými povlaky požadováno provedení se smaltovanou hranou ve více než 90% případů. Nicméně proces smaltování hran je časově náročný a vyžaduje další procesní kroky mající za následek dlouhou dodací dobu. Mohou se rovněž objevit problémy s kvalitou, protože opracovávaná plocha je příliš široká pro tradiční způsoby odbrušování hran.

Jak to funguje?

U systému Guardian System TEA se keramická barva (smalt) aplikuje přímo na sklo s povlakem, který se v ní při následním tepelném opracování (kalení) rozpustí. Vysoce kvalitní smalt od společnosti Ferro se zároveň spojí se sklem a vznikne výjimečně silná vazba a dokonale rovnoměrný povrch s vynikajícími optickými vlastnostmi. Při zahřátí v kalící peci funkční povlak ze skla kompletně splyne se smaltem a po ochlazení je plně jeho součástí. Guardian System TEA je efektivní, snižuje počet kroků při zpracování do jediného procesu, což umožňuje rychlejší předání zasklení zákazníkovi s kratší dodací dobou.

Systém Guardian System TEA lze aplikovat pomocí sítotisku, válečkem nebo manuálně. Technologii lze použít se skly s povlaky Guardian SunGuard® nebo ClimaGuard® určenými k tepelnému opracování a v kombinaci s řadou široce používaných tmelů pro strukturální zasklení. Technologie má certifikaci ETAG 002 od institutu Institut für Fenstertechnik (IFT) v Rosenheimu, Německu a stavební technické osvědčení Německého institutu pro stavební techniku DIBT.

Více informací o systému Guardian System TEA naleznete na: www.sunguardglass.com.

Guardian Glass bude vystavovat na veletrhu Glasstec, který se bude konat ve dnech 20. až 23. září 2016 v německém Düsseldorfu. Prezentace společnosti bude k vidění v hale 10 na stánku A28. Pro další informace navštivte www.guardianglasstec.com.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglasseu
linkedin.com/company/guardian-glass-europe
facebook.com/Guardian.Industries
youtube.com/user/GuardianIndustriesTV
instagram.com/guardianglasseurope

Notes for Editors


O společnosti Guardian Industries Corp.:

Guardian Industries Corp. je soukromá, diverzifikovaná a globální společnost se sídlem v Auburn Hills, Michigan. Guardian se svojí rodinou společností zaměstnává 17 000 lidí a provozuje zařízení po celé Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Africe, Blízkém východě a Asii s vizí vytvořit hodnotu pro zákazníky a společnost prostřednictvím neustálých inovací a s využitím méně zdrojů. Guardian Glass je přední mezinárodní výrobce plaveného skla a hotových výrobků ze skla s přidanou hodnotou a řešení pro stavební, bytové, interiérové, transportní a technické použití. Skupina SRG Global patří mezi největší světové výrobce vysoce kvalitních lakovaných a pochromovaných plastových dílů pro automobilový průmysl, odvětví komerčních nákladních automobilů a odvětví spotřebního zboží, poskytující řešení pro větší trvanlivost povrchu, strukturální integritu, funkčnost, účinnost vozidel a flexibilitu designu. Guardian Building Products je přední distributor speciálních stavebních výrobků se sídlem v USA. Navštivte www.guardian.com.

O společnosti Ferro Corp.:

Společnost Ferro Corporation (www.ferro.com) je předním globálním dodavatelem kvalitních materiálů založených na moderních technologiích, včetně barev na smaltování skla nebo sítotisk a dalších pigmentů, barev a lešticích materiálů pro úpravu a dekoraci skla. Solečnost Ferro dodává výrobky pro použití ve stavebnictví, strojírenském a automobilním průmyslu, v domácích spotřebičích, elektronice, vybavení do domácnosti a dalších průmyslových odvětvích. Společnost Ferro sídlící v Clevelendu v Ohiu má téměř 5000 společníků a provozuje závody ve 26 zemích v Americe, Evropě a regionu MENA a asijsko-pacifické oblasti. V roce 2015 vykázala společnost Ferro obrat ve výši 1,1 miliardy USD.

Related images

Unikátní technologie smaltování hran zkracuje dodací dobu u zakázek na prosklené fasády.
(Foto Guardian Industries Corp., GRDPR109)

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from