DuPont Mobility & Materials

Firma DuPont ustanawia nowe standardy zrównoważonego rozwoju funkcjonalnego dzięki Hytrel® ECO B

Najnowsze gatunki Hytrel®, oparte na podejściu równoważenia biomasy, są prawdziwymi zamiennikami nie wymagającymi ponownego kwalifikowania produktów lub reorganizacji. 

GENEWA, Szwajcaria. 15 czerwca 2022 r. – Dzisiaj firma DuPont Mobility & Materials zaprezentowała nową gamę elastomerów termoplastycznych Hytrel® ECO B, opartych na bioskładnikach TPC-ET. Gatunki Hytrel® ECO B, opracowane, aby pomóc klientom w poprawie wpływu ich produktów na środowisko, zapewniają wydajność równoważną gatunkom produkowanym z surowców kopalnych, ale mają zawartość biomasy do 72% wagi. W rezultacie producenci OEM zyskują korzyści procesowe i właściwości mechaniczne produktu Hytrel® przy mniejszym wpływie na środowisko i bez konieczności ponownej kwalifikacji procesu.

Csaba Holop, dyrektor ds. działalności globalnej, Hytrel®, skomentowała: „Dzięki wprowadzeniu Hytrel ECO B jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom szereg realnych rozwiązań, które umożliwiają im natychmiastowe zmniejszenie wpływu ich produktów na środowisko”.

Firma DuPont produkuje piankę Hytrel® ECO B stosując podejście oparte na równowadze biomasy, certyfikowane zgodnie z normą ISCC+ (Międzynarodowy certyfikat zrównoważonego rozwoju i śladu węglowego). Takie podejście staje się coraz częstsze w łańcuchu wartości tworzyw sztucznych, z uwagi na jego opłacalność i korzyści środowiskowe. Wykorzystuje biomasę drugiej generacji (pozostałości/odpady biologiczne), które nie konkurują z żywnością/zasobami paszowymi i nie powodują zmian w użytkowaniu gruntów. Zwiększa to również elastyczność zarządzania łańcuchem wartości przy takich samych lub wyższych korzyściach dla środowiska, umożliwiając przejście na bardziej cyrkulacyjną gospodarkę.

Producenci, którzy chcą zmniejszyć wpływ swojej oferty na środowisko, ale nadal wymagają dla swoich produktów materiałów o wysokiej wydajności, znajdą w Hytrel® ECO B niemal idealną równowagę w tym zakresie. To nowe, zrównoważone rozwiązanie spełnia potrzeby producentów z branży konsumenckiej, sportowej, elektroniki użytkowej i meblarskiej. Jest to również zrównoważona opcja dla przemysłu motoryzacyjnego, który już korzysta z konwencjonalnych gatunków Hytrel® podczas produkcji osłon przegubów.

Hytrel®, jako elastomer termoplastyczny TPC-ET, przewyższa inne TPE w zakresie zdolności do dorównania wytrzymałości gumy, ale nadal zachowuje elastyczność i estetykę oczekiwaną od TPE. Inne rodzaje TPE są również miękkie i elastyczne, ale rzadko są tak trwałe i mocne, jak Hytrel®. Dzięki Hytrel® ECO B, ten unikalny zestaw cech jest teraz dostępny w szeregu znacznie bardziej zrównoważonych gatunków.

„Wprowadzenie pianki Hytrel ECO B to duży krok naprzód, zgodny z wymaganiami wielu naszych klientów w wielu branżach” – wyjaśnia Steffi Götzel, globalny lider zrównoważonego rozwoju w DuPont Mobility & Materials. „Jest to pierwszy krok z kilku, a klienci mogą oczekiwać od nas w najbliższej przyszłości jeszcze bardziej ekologicznych rozwiązań materiałowych”.

Standardowy gatunek Hytrel®

Hytrel® ECO B

Hytrel® 3078

Hytrel® ECO 3078B

Hytrel® 4056

Hytrel® ECO 4056B

Hytrel® 4039

(Hytrel® 4069 o wysokim przepływie)

Hytrel® ECO 4039B

Hytrel® 4069

Hytrel® ECO 4069B

Hytrel® 5556

Hytrel® ECO 5556B

Hytrel® 6356

Hytrel® ECO 6356B

 

Właściwości Hytrel® ECO B są identyczne jak dla standardowych gatunków Hytrel®.
Ocena przejścia nie jest wymagana po uzyskaniu certyfikatów dla standardowych klas Hytrel®.

Podobnie jak wszystkie gatunki Hytrel®, ta nowa gama zrównoważonych rozwiązań materiałowych oferuje taką samą trwałość i wytrzymałość, a także niesamowitą elastyczność. Materiały te pozostają elastyczne nawet w ekstremalnie niskich temperaturach i zachowują właściwości nawet w temperaturach ekstremalnie wysokich. Odporne chemicznie elastomery można formować na wielu sztywnych tworzywach termoplastycznych. Na koniec, wyjątkowa stabilność topienia umożliwia wydajny recykling odpadów.

Firma DuPont Mobility & Materials zaprezentuje Hytrel® ECO B oraz inne najnowocześniejsze rozwiązania i innowacje technologiczne w Pawilonie 6 na stoisku C43 podczas zbliżających się K 2022, czyli wiodących na świecie targów przemysłu tworzyw sztucznych i gumy. To międzynarodowe wydarzenie odbywa się co trzy lata w dniach 19–26 października w Düsseldorfie w Niemczech.

DuPont™, owalne logo DuPont oraz wszystkie znaki towarowe i usługowe oznaczone jako ™, SM lub ® są własnością spółek stowarzyszonych DuPont de Nemours, Inc., chyba że zaznaczono inaczej.

Reader Enquiries

DuPont Mobility & Materials
DuPont de Nemours (Deutschland) GmbH
Hugenottenallee 175
63263 Neu-Isenburg
Germany

Matthew.Defosse@​DuPont.com

@Dupont_Mobility

dupont-mobility

channel/UCMm5inffQ6Vo_2fR3w6ohUw

dupont.com/mobility-materials


Notes for Editors

Informacje o DuPont Mobility & Materials 

Firma DuPont Mobility & Materials (M&M) dostarcza szeroką gamę produktów i rozwiązań technologicznych dla branży motoryzacyjnej, elektronicznej, przemysłowej, konsumenckiej, medycznej, fotowoltaicznej i telekomunikacyjnej. Firma DuPont M&M współpracuje z klientami, aby napędzać innowacje poprzez wykorzystanie swojej wiedzy i doświadczenia w badaniu polimerów i materiałów. Firma DuPont M&M współpracuje z klientami w całym łańcuchu wartości, aby umożliwić wykorzystanie systemów materiałowych w wymagających zastosowaniach i środowiskach. Dodatkowe informacje na temat rozwiązań mobilnych i materiałów DuPont można znaleźć na stronie www.dupont.com/mobility.

Informacje o DuPont

DuPont (NYSE: DD) jest globalnym liderem w dziedzinie innowacji, oferującym materiały i rozwiązania oparte na technologiach, które pomagają przekształcać branże i wpływają na styl życia konsumentów. Nasi pracownicy wykorzystują wyniki badań naukowych i wiedzę specjalistyczną, aby pomóc klientom w realizacji najlepszych pomysłów i dostarczaniu niezbędnych innowacji na kluczowych rynkach, w tym na rynku elektroniki, transportu, budownictwa, wodociągów, opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa pracowników. Więcej informacji na temat firmy, jej działalności i rozwiązań można znaleźć na stronie www.dupont.com. Inwestorzy mogą uzyskać dostęp do informacji zawartych w sekcji Relacje inwestorskie na stronie internetowej investors.dupont.com.

Related images

Najnowsze gatunki Hytrel®, oparte na podejściu równoważenia biomasy, są prawdziwymi zamiennikami nie wymagającymi ponownego kwalifikowania produktów lub reorganizacji.

 

Editorial enquiries

Matt DefosseMatt Defosse
DuPont Mobility & Materials

+49 162 536 9078

Matthew.Defosse@​DuPont.com

Michelle ManiscalcoMichelle Maniscalco
Howe Marketing Group

+1 216 230 6371

michelle@​b2bcontentcure.com

 

 

Share