DOMO

DOMO na targach K 2022: Najlepszy partner w zakresie poliamidów i ochrony naszej planety

  • W strefie „TECHNYL® Xperience” na naszym stoisku prezentujemy innowacyjne rozwiązania i usługi
  • DOMO stawia czoła wyzwaniom związanym z mobilnością dzięki nowym, zrównoważonym rozwiązaniom
  • We wspólnym pawilonie zewnętrznym z firmą Circularise prezentujemy cyfrową identyfikowalność i wiedzę na temat poliamidów w globalnym łańcuchu dostaw

Gandawa, 22.06.2022 r. - DOMO Chemicals, producent zrównoważonych poliamidów, będzie wystawcą na targach K 2022 w Düsseldorfie. Dla klientów będzie to pierwsza okazja do zapoznania się z globalną ofertą poliamidów TECHNYL® od czasu zakończenia pandemii COVID-19.

Firma DOMO pokaże, w jaki sposób jej rozwiązania oparte na poliamidach, jak również jej fachowa wiedza i usługi, pomogą klientom spełnić ich przyszłe wymagania dotyczące różnych zastosowań. Jako najlepszy partner w zakresie materiałów inżynieryjnych, DOMO przeprowadzi swoich gości przez ścieżkę Xperience, prezentując rozwiązania oparte na wiodącej marce TECHNYL® oraz nowej architekturze marki DOMO.

Ponadto w specjalnym obszarze poświęconym zrównoważonemu rozwojowi zostaną przedstawione ambitne cele firmy DOMO na rok 2030, ze szczególnym naciskiem na dekarbonizację, zużycie energii odnawialnej i rozwiązania dla klientów.

Specjalne rozwiązania dla wymagających zastosowań

Ograniczenie emisji CO2 pozostaje głównym wyzwaniem dla przemysłu, a rozwiązania DOMO o niskim śladzie węglowym pomagają klientom w realizacji ich celów w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla. Niedawne osiągnięcia w dziedzinie zastępowania metali lekkich, gospodarki cieplnej i e-mobilności zwiększają globalne zapotrzebowanie na wydajne rozwiązania oparte na zrównoważonych poliamidach. Na targach K 2022 firma DOMO zaprezentuje nowe zrównoważone rozwiązania oparte na marce TECHNYL® 4EARTH® dla branży motoryzacyjnej podczas specjalnych seminariów technicznych i paneli dyskusyjnych.

Jako czołowy i w pełni zintegrowany dostawca rozwiązań w zakresie poliamidu 6 i poliamidu 66, DOMO przedstawi również swoją ofertę w zakresie półproduktów chemicznych, polimerów bazowych i włókien wysokowydajnych. Na stoisku nasi goście będą mogli dowiedzieć się więcej o najnowszych innowacjach w zakresie włókien wysokowydajnych NYLEO® zmniejszających palność, o zwiększonej biodegradowalności i właściwościach bakteriostatycznych. Czołowe marki DOMO – DOMAMID® i STABAMID® – dostarczają producentom materiałów inżynieryjnych, folii, włókien i tekstyliów rozwiązania o stałej jakości, zapewniające lepszą wydajność produktów końcowych.

„Zostaliśmy drugim co do wielkości graczem w Europie w dziedzinie nylonu 6 i 66, z globalną dostępnością znanej marki TECHNYL® i ambitnymi celami w zakresie zrównoważonego rozwoju”, mówi Yves Bonte, dyrektor generalny DOMO Chemicals. „Dbamy o naszych klientów, produkty i planetę, tworząc wartość dla naszych klientów i konsumentów. Na targach K 2022 pokażemy naszym gościom, w jaki sposób możemy im pomóc w uzyskaniu wysokowydajnych i prawdziwie ekologicznych rozwiązań”, dodaje.

Realizacja przyszłych potrzeb w zakresie zrównoważonego rozwoju

Targi K 2022 koncentrują się na klimacie i gospodarce cyklu zamkniętego, dzięki czemu DOMO może podkreślić swoje ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Obejmują one zwiększenie odsetka materiałów inżynierskich wytwarzanych w ramach gospodarki cyklu zamkniętego z obecnych 10% do 20% w 2030 r. i 30% w 2035 r. Opracowywanie nowych gatunków wyrobów gospodarki cyklu zamkniętego i zwiększanie ilości surowców jest ściśle związane z planami redukcji emisji CO2. DOMO zaprezentuje również przegląd technologii rozpuszczania, recyklingu chemicznego i recyklingu odpadów produkcyjnych.

„Dzięki TECHNYL® jesteśmy liderem w zakresie PA6 i PA66”, mówi Ludovic Tonnerre, dyrektor handlowy ds. rynków międzynarodowych. „Na targach K 2022 pokażemy, dlaczego poliamidy są nadal najlepiej znanym materiałem w wielu zastosowaniach, zwłaszcza w sektorze motoryzacyjnym. Klienci będą mogli również przekonać się, w jaki sposób nasza symulacja predykcyjna MMI cyfrowo wspiera wdrażanie bardziej zrównoważonych i lżejszych rozwiązań, szczególnie w sektorze motoryzacyjnym”, dodaje.

DOMO Service Hub: Jak przyspieszyć czas cyklu rozwojowego

Oprócz innowacyjnej i zrównoważonej oferty polimerów i żywic, klienci mogą zapoznać się z usługą DOMO Serivce Hub. Ta wyjątkowa platforma umożliwia producentom szybkie wdrażanie innowacji i wyprzedzanie konkurencji na dynamicznie zmieniających się rynkach.

Nasz pakiet powiązanych usług w zakresie symulacji, prototypowania 3D i testowania części został zaprojektowany, aby pomóc klientom w przekraczaniu kolejnych granic wydajności części i skrócić czas wprowadzania ich na rynek w dynamicznych branżach, takich jak motoryzacja, elektronika użytkowa, ogrzewanie i chłodzenie.

Goście będą mogli również zapoznać się z rozszerzoną bazą danych materiałów PA6-GF z gamy TECHNYL® C oraz naszą najnowszą bazą danych do symulacji formowania wtryskowego. Do dyspozycji będą eksperci DOMO, którzy chętnie opowiedzą o sukcesach, symulacjach zastosowań i prototypach. Klienci będą mogli odbyć wirtualny spacer po laboratorium testowania części firmy DOMO, aby poznać jego możliwości.

„Nasze doświadczenie w dziedzinie poliamidu 6 i poliamidu 66, wiedza w zakresie półproduktów chemicznych i materiałów inżynierskich, a także dostawy przekładają się na lepsze rozwiązania i lepsze produkty dostosowane do potrzeb klienta”, mówi Philippe Guérineau, dyrektor handlowy ds. eksportu w Europie i Unii Europejskiej. „Nasi eksperci ds. zastosowań obecni na stoisku będą służyć niezawodną i zaawansowaną wiedzą techniczną, praktycznymi wskazówkami oraz wsparciem w zakresie badań i rozwoju”.

Circularise: Przekazujemy wnioski, nie dane

Pracując na rzecz gospodarki cyklu zamkniętego, firma DOMO od początku wspiera Circularise, start-up wykorzystujący technologię blockchain do lepszego śledzenia tworzyw sztucznych w całym łańcuchu wartości. W DOMO uważamy, że możliwość prześledzenia pochodzenia wszystkich surowców ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia możliwości ponownego wykorzystania lub recyklingu materiałów. W pawilonie DOMO goście będą mogli zapoznać się z innowacjami opartymi na technologii Circularise na powierzchni ponad 100 m2 oraz spotkać się z ekspertami w dziedzinie technologii blockchain.

„Wierzymy, że większa transparentność danych w całym łańcuchu wartości jest niezbędna, aby naprawdę zrealizować ideę gospodarki obiegowej”, twierdzi Jordi de Vos, współzałożyciel Circularise. „Dzięki naszej technologii blockchain łańcuchy dostaw są możliwe do prześledzenia, są przejrzyste i spełniają kryteria cyklu zamkniętego, co staje się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Firma DOMO pomogła nam w opracowaniu pierwszej wersji platformy dostosowanej do potrzeb branży tworzyw sztucznych. Nie możemy się doczekać spotkania na wspólnym stoisku i prezentacji panelowych w pawilonie”, dodaje.

Targi K 2022 odbędą się w dniach 19–26 października w Düsseldorfie, a firma DOMO wystawi się w powiększonym pawilonie zewnętrznym o powierzchni prawie 400 m2. DOMO zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju na wspólnym stoisku z Circularise w strefie zewnętrznej targów. Odwiedź naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji, i zapisz się do newslettera DOMO, aby być na bieżąco: k2022.domochemicals.com

Reader Enquiries

DOMO Chemicals
Am Haupttor, Bau 3101
06237 Leuna
Germany

www.domochemicals.com

domo


Notes for Editors

Informacje o DOMO Chemicals

DOMO Chemicals oferuje rozwiązania i usługi w zakresie materiałów inżynierskich na bazie poliamidu dla różnych rynków, w tym dla branży motoryzacyjnej, towarów konsumpcyjnych, towarów przemysłowych, branży elektrycznej i elektronicznej. Dzięki integracji w górę i w dół łańcucha produkcyjnego firma DOMO obsługuje również takie sektory, jak rolnictwo, chemikalia, farmaceutyki, włókna i tekstylia. Nasza pełna oferta produktów i usług w zakresie materiałów na bazie polimerów obejmuje półprodukty chemiczne, żywice, tworzywa konstrukcyjne i włókna o wysokiej wydajności.

To rodzinne, międzynarodowe przedsiębiorstwo z siedzibą w Belgii wykorzystuje innowacyjne technologie, zaawansowaną wiedzę na temat zastosowań oraz troskliwe podejście, aby dostarczać zrównoważone rozwiązania dla naszych partnerów. Firma DOMO w 2021 r. odnotowała sprzedaż na poziomie ponad 1,9 mld EUR i zatrudnia około 2200 osób w zakładach produkcyjnych i biurach sprzedaży na całym świecie.

www.domochemicals.com

Related images

DOMO wystawi się w powiększonym pawilonie zewnętrznym o powierzchni prawie 400 m2. DOMO zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju na wspólnym stoisku z Circularise w strefie zewnętrznej targów.

 

Editorial enquiries

Adriana Pagels
Marketing Solutions NV

+32 33 13 03 11

apagels@​marketing-solutions.com

 

 

Share

 

More news from