Clariant

Clariant, EMEA bölgesindeki yenilebilir yağlar ve biyoyakıt pazarında üretim kapasitesini genişletiyor ve piyasaya yeni ürünler sunuyor

  • Clariant, İspanya Yuncos’taki fabrikasında üretim kapasitesini arttırmaya yönelik yatırım yapıyor
  • Yeni ürün serisiyle aktifleştirilmiş ağartma toprağı portföyü genişletiliyor
  • Yenilebilir yağlarda 3-MCPD maddesinin azaltılmasına yönelik ürünler için yerel müşterilere daha yakın üretim ve hizmet sağlanıyor

Münih, 06 Şubat 2020 – Clariant, İspanya'nın Yuncos bölgesindeki tesisinin kapasitesini arttırıp yerel müşterilere sunduğu gelişmiş arıtma ürünleri portföyünü genişletiyor. Şirket, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki yenilebilir yağ ve biyoyakıt pazarlarına yüksek kaliteli ve aktifleştirilmiş ağartma toprağı tedariğini arttırmaya devam ediyor.

Clariant Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Arıtma ve Fonksiyonel Mineraller İş Birimi Yöneticisi Anıl Sönmez, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “İspanya'daki Yuncos tesisimize yaptığımız yatırım, yerel yenilebilir yağ ve biyoyakıt pazarlarındaki müşterilerimizin ürünlerini optimize edebilmeleri için ihtiyaç duydukları daha kaliteli arıtma ürünlerini ve uygulamalı deneyimi sunmamızı sağlıyor. Bu yatırım Fransa, Almanya ve Türkiye'deki yeni ve mevcut tesislerimize son üç yılda yaptığımız yatırımları tamamlıyor. Bu yatırımlar, müşterilerimizin değişen pazar gereksinimlerini karşılamak için ihtiyaç duydukları tedarik esnekliğini ve çözümleri hızlıca karşılama konusunda bizi eşsiz bir konuma taşıyor.”

Yatırım, İspanya'daki Tonsil müşterileri için daha yüksek arz, daha kısa teslim süreleri ve daha iyi hizmet alma anlamına geliyor. Bu yatırım aynı zamanda Clariant'ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki müşterilerine benzersiz bir tedarik ve hizmet esnekliği sunan Avrupa üretim tesisleri ağını tamamlıyor.

Dünyanın dört bir yanında tüketiciler daha sağlıklı beslenme biçimlerine ve daha sağlıklı pişirme yağlarının tüketimine odaklanıyor. Rafine yağlarda bulunan ve istenmeyen safsızlıkları gidermede kullanılan yüksek kaliteli ağartma toprağına yönelik talep artıyor. Şu anda AB'nin yakın takibinde olan 3-MCPD bileşiği seviyelerinin en aza indirilmesine özel önem veriliyor. AB'de biyoyakıt kullanımına olan ilginin artması, Clariant'ın özel bir ürün portföyüyle hizmet verdiği etkin arıtma çözümleri sektörüne olan talebi de arttırıyor.

Reader Enquiries

Clariant International Ltd
Rothausstrasse 61
4132 Muttenz 1
Switzerland
+41 61 469 6742
www.clariant.com
@clariant
clariant
ClariantInternational
clariant_international

Notes for Editors

www.clariant.com

Clariant, merkezi İsviçre’nin Basel kenti yakınlarındaki Muttenz mevkisinde bulunan; alanında uzmanlaşmış ve yenilikçi bir özel kimya ürünleri şirketidir. 31 Aralık 2018 itibariyle şirkette toplam 17.901 kişi çalışmaktadır. Clariant, 2018 malî yılında, sürmekte olan işletmeleriyle 4,404 milyar CHF satışı kaydetmiştir. Şirket, dört iş kolunda faaliyet göstermektedir: Bakım Kimyasalları, Kataliz, Doğal Kaynaklar, Plastik ve Kaplamalar. Clariant’ın kurumsal stratejisi beş temel sütun üzerinde yükselmektedir: İnovasyon ve AR-GE’ye odaklılık, sürdürülebilirlik ile değer katma, yeniden yerleşim portföyü, büyümeyi yoğunlaştırma ve kârlılığı arttırma.

Related images

Clariant, EMEA bölgesindeki yenilebilir yağlar ve biyoyakıt pazarında üretim kapasitesini genişletiyor ve piyasaya yeni ürünler sunuyor. (Fotoğraf: Clariant)

 

 

Editorial enquiries

Stefanie NehlsenStefanie Nehlsen
Clariant International Ltd

+41 61 469 63 63
stefanie.nehlsen@​clariant.com

Caroline SchmidCaroline Schmid
Clariant International Ltd

+41 61 469 63 63
caroline.schmid@​clariant.com

Siria NielsenSiria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-marcom.com
@siriajonna

 

Also available in

 

Share

 

More news from