Trelleborg Group

Trelleborg úspěšně dokončil akvizici holdingu ČGS

Trelleborg úspěšně dokončil akvizici ČGS HOLDING a.s., soukromě vlastněné společnosti, která zaujímá vedoucí pozici v oblasti zemědělských, stavebních a speciálních pneumatik a má významné postavení v oblasti průmyslových polymerových řešení. Celková hotovostní hodnota transakce činí 10,9 miliard SEK* (Švédská koruna), na „cash a debt-free“ bázi. Společnost ČGS sídlí v České republice a v roce 2015 generovala obrat ve výši zhruba 5,6 miliard SEK, se ziskovou marží 16,5 %.

“Velmi mě těší, že mohu přivítat holding ČGS ve Skupině Trelleborg. Tato společnost byla dlouho v našem hledáčku zajímavých akvizic. Trelleborg díky ní téměř zdvojnásobí prodeje v segmentu zemědělských plášťů, posílí svou dominanci v oblasti stavebních pneumatik a zaujme nové pozice v segmentu speciálních plášťů, které dobře doplní stávající portfolio. Průmyslová polymerová řešení dodávaná holdingem ČGS pak dále otevřou nové možnosti uplatnění a současně posílí vedoucí pozici Trelleborg v několika segmentech, ve kterých se Skupina Trelleborg již angažuje,” uvedl Peter Nilsson, prezident a výkonný ředitel Trelleborg.

Holding ČGS zahrnuje tři dceřiné společnosti: Mitas, Rubena a Savatech. Společnost Mitas, která tvoří přibližně dvě třetiny obratu holdingu ČGS, je producentem renomovaných značek speciálních pneumatik pro střední segment strojů a má skvělé jméno především v oblasti pneumatik pro zemědělskou mechanizaci. Nabídku speciálních pneumatik doplňují polymerová řešení od společností Rubena a Savatech, které vyvíjejí a vyrábějí široké spektrum průmyslových polymerových produktů, včetně polymerových těsnění, polymerových těsnicích profilů, speciálních dopravních pásů a výrobků z umělých tkanin.

“Jsme přesvědčeni, že se zemědělský trh zotaví a toto oživení nám pak umožní naplno využít naši silnou pozici k dalšímu růstu. Akvizici zároveň považujeme za atraktivní možnost, jak těžit z předpokládaných synergií a budoucího oživení zemědělského trhu,” dodal Peter Nilsson.

Mitas bude začleněn do stávající obchodní oblasti označované jako Trelleborg Wheel Systems. V průběhu transformace budou všechny ostatní aktivity nezávislé na současných procesech Trelleborgu až do doby, kdy dojde k jejich plné integraci do obchodních oblastí.

Po akvizici bude mít Trelleborg obrat přibližně 30 miliard SEK a zhruba 23 000 zaměstnanců ve 47 zemích světa.

Transakce byla uzavřena 31. května 2016. Jednorázové náklady ve výši přibližně 70 milionů SEK, které se vztahují k akvizici, budou zaúčtovány do druhého čtvrtletí 2016. Z této částky bude zhruba 50 milionů SEK započítáno proti vykazovaným provozním výnosům a přibližně 20 milionů bude zaúčtováno jako finanční náklady. Ve výše uvedených částkách nejsou zahrnuty žádné efekty z alokace kupní ceny (PPA).

Tisková zpráva k akvizici byla vydána 9. listopadu 2015.

* SEK (Swedish Krona), as the Trelleborgs headquarter is located in Sweden.

Reader Enquiries

Trelleborg Group

www.trelleborg.com

Notes for Editors


Trelleborg is a world leader in engineered polymer solutions that seal, damp and protect critical applications in demanding environments. Its innovative engineered solutions accelerate performance for customers in a sustainable way. The Trelleborg Group has annual sales of about SEK 30 billion in over 40 countries. The Group comprises five business areas: Trelleborg Coated Systems, Trelleborg Industrial Solutions, Trelleborg Offshore & Construction, Trelleborg Sealing Solutions and Trelleborg Wheel Systems, and the operations of Rubena and Savatech. In addition, the Trelleborg Group owns 50 percent of Vibracoustic, the global market leader within antivibration solutions for light and heavy vehicles. The Trelleborg share has been listed on the Stock Exchange since 1964 and is listed on Nasdaq Stockholm, Large Cap.

www.trelleborg.com

Related images

Trelleborg úspěšně dokončil akvizici holdingu ČGS.

 

Editorial enquiries

Media:
Vice President Media Relations
Karin Larsson
Trelleborg

46 (0)410 67015, +46 (0)733 747015
karin.larsson@​trelleborg.com

Investors/analysts:
Vice President IR
Christofer Sjögren
Trelleborg

+46 (0)410 67068, +46 (0)708 665140
christofer.sjogren@​trelleborg.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from