SABIC

SABIC’in Orta Doğu, Afrika ve Asya Pazarları İçin Köpük Uygulmasına Özel LDPE Ürünleri

Sittard, Hollanda, 10 Ocak, 2017 - Polimer köpükler inşaat, otomotiv, ambalaj, spor, hobi ve bunun gibi birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Gelişmiş fiziksel özellikleri ve köpürmeye olan yatkınlığıyla polimelerler, daha verimli malzeme kullanımı ve enerji tasarrufu sağlama konularında önemli rol oynar.

2016 başlarında düzenlenen Chinaplas fuarında, SABIC Orta Doğu, Afrika ve Asya pazarları için fiziksel ekstrüzyon köpüğü olarak iki yeni köpük ürünü SABIC® LDPE HP2024JDF ve HP2024NDF’yi tanıttı. Bu pazarda başarılı bir şekilde kabul gördü. SABIC, mevcut köpük çözümleri portföyünün yanı sıra yenilikçi çözümler geliştirmeye de kendini adamıştır ve bu nedenle bant, conta ve zemin kaplama pazarlarının uygulama penceresini genişletmek için yeni özel köpük ürünü SABIC LDPE HP0824NDF’yi piyasaya sürmüştür. SABIC LDPE HP0824NDF’nin yüksek akışkanlık, düşük kafa basıncıyla daha geniş ve üniform köpük kalınlığı, daha yüksek yoğunluk ve yüksek basma dayanımı sayesinde daha iyi mekanik mukavemet ve esneklik gibi avantajlar sunmaktadır.

Köpük üretiminde, tedarik güvenliğiyle beraber ürün kalitesi ve köpük ürünlerinin uyumluluğu müşteriler için önemli gereksinimlerdir. SABIC’in yeni geliştirilmiş LDPE köpük ürünleri müşterilerinin özel ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olacaktır.

SABIC LDPE HP2024NDF ve HP2024JDF’ye ek olarak yeni LDPE köpük ürünü SABIC LDPE HP0824NDF, 2017 başlarında piyasaya çıkacak. SABIC LDPE HP0824NDF fiziksel köpük ekstrüzyonu, kimyasal çapraz bağına sahiptir ve hafif köpük üretiminde avantajlar sunmaktadır. Termal ve akustik yalıtım, yastıklama ve koruma konularındaki faydaların yanında ürün performansını koruyup hatta geliştirirken malzeme ve enerji tasarrufu sağlar. SABIC, polimerlerin köpürmeye olan yatkınlığını ve fiziksel özelliklerini iyileştirerek sağlanan avantajların gelişmesine yardımcı olur.

Bu üç ürünümüzün tamamı yüksek uyumluluk ve geniş uygulama alanları neticesinde ağ kopması ve ayrıca köpük çökmesine karşı piyasadaki var olan diğer malzemelerle karşılaştırıldığında daha az etkilenir ve daha yüksek malzeme getirisine olanak sağlar. Üretilen köpükler piyasadaki diğer malzemelere kıyasla daha yüksek basma dayanımı, daha iyi esneklik, üniform yüzey ve hücre yapısı, daha az gözenek ve daha iyi boyutsal kararlılık gösterir. Bu, üretim sırasında malzeme tasarrufuna olanak sağlar.

Yeni özel köpük sınıfları yakın zamanlarda açılmış Köpük İnovasyon Merkezi tarafından yapılmaktadır. Bu noktada, SABIC tüm değer zincirinin daha verimli, daha sürdürülebilir ve daha karlı olması için yeni polimer bazlı çözümler geliştirir. Müşterilerine daha geniş bir ürün yelpazesi sunmak amacıyla daha özel LDPE köpük sınıfları şekillendirir. Merkezin zengin köpük işleme kapasitesinin yanında zengin analiz ekipmanlarıyla donatılmış olması, SABIC’in enerji ve maliyet tasarrufu, materyal kaplama alanı ve pazara ulaşımdaki zamanı azaltma amacıyla yeni köpük üretim çözümleri, teknolojik yenilikler ve müşterilerle ortak projeler üretmesini sağlar.

SABIC köpük sektöründe 35 yıldan fazla tecrübeye ve Avrupa ve Suudi Arabistan’da üretilen köpük sınıflarıyla köpük polioefinler pazarında önemli bir pazar payına sahiptir. SABIC katabileceği maksimum değerle, özelleştirilmiş uygulamalarda bilgi ve çözümler sunmak için teknik ve uygunluk uzmanlarıyla birlikte özel küresel işletme, pazar ve satış takımlarını görevlendirmiştir. Bu yeni oluşum dünya çapında müşteri ve iş ortaklarının ihtiyaçlarına daha odaklı ve hızlı çözüm üretmesine olanak sağlamaktadır.

SABIC’in köpük vizyonu makalesini indirmek için lütfen burayı tıklayınız.

Reader Enquiries

SABIC
Europaboulevard 1
6135 LD Sittard
Netherlands
+31 6 105 59 611
john.krans@​SABIC.com
www.sabic.com

Notes for Editors

  • SABIC ve ™ ile belirtilen markalar, SABIC veya bağlı kuruluşlarının ya da temsilcilerinin ticari markalarıdır.
  • SABIC, SABIC Global Technologies B.V veya yan kuruluşlarının tescilli ticari markasıdır.
  • Talep edilmesi halinde yüksek çözünürlüklü fotoğraflar gönderilebilir.
  • SABIC her durumda büyük harfle yazılmalıdır.

SABIC HAKKINDA

SABIC, genel merkezi Riyad, Suudi Arabistan'da bulunan, çok sayıda kimyasal madde için bir dünya lideridir. Küresel ölçekte Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Asya Pasifik'te yürüttüğümüz faaliyetlerle çok farklı türlerde ürünler üretiyoruz: Kimyasal Maddeler, Plastikler, Tarımsal Katkı Maddeleri, Metaller ve Özel Ürünler.

İnşaat, Tıbbi Cihazlar, Ambalajlama, Tarımsal Katkı Maddeleri, Elektrik ve Elektronik, Taşımacılık ve Temiz Enerji vb. önemli son pazarlarda müşterilerimizin fırsatlar yakalamasına ve geliştirmesine destek oluyoruz.

SABIC'in 2015 yılında kayıtlı net kârı 18,77 milyar SR (5 milyar Amerikan Doları) olmuştur. 2015 yılındaki satış gelirleri ise toplam 148,09 milyar SR (39,49 milyar Amerikan Doları) olarak gerçekleşmiştir. 2015 yıl sonu itibariyle toplam varlıkları 328,22 milyar SR'dir (87,53 Amerikan Doları).

SABIC dünya genelinde 40 000’den fazla çalışanıyla 50'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. İnovasyon odaklı olarak ve yaratıcılık ruhuyla hareket eden şirketimiz 10 960'tan fazla patente sahiptir ve ABD, Avrupa, Orta Doğu, Güney Doğu Asya ve Kuzey Doğu Asya olmak üzere beş önemli coğrafi bölgede kurduğu inovasyon merkezleriyle önemli araştırma kaynaklarını bünyesinde barındırmaktadır.

SABIC'in %70'i Suudi Arabistan devletine aittir, geri kalan %30'luk kısmı ise Suudi Arabistan borsasında halka açık olarak işlem görmektedir.

SABIC olarak müşterilerimizi derinden anlamaya odaklanarak, başkalarının yapılamaz dediklerini gerçeğe dönüştürüyoruz. Ancak, bir iş ortağı olarak asıl etkimizi, müşterilerimizin karşılaştıkları zorluklara çözümler bularak onların tutkularını başarmalarına yardımcı olarak gösteriyoruz. Biz bunu ‘Chemistry that Matters™’ olarak adlandırıyoruz.

Related images

 

Editorial enquiries

John Krans
SABIC

+31 6 105 59 611
john.krans@​SABIC.com

Kevin Noels
Marketing Solutions NV

+32 3 31 30 311
knoels@​marketingsolutions.be

 

Also available in

 

Share

 

More news from