Perstorp

Pevalen™ firmy Perstorp otrzymuje certyfikat ECO PASSPORT przyznawany przez OEKO-TEX®

Perstorp - 11 października 2016 - Perstorp, czołowy dostawca plastyfikatorów PCW i innych specjalistycznych chemikaliów, otrzymał certyfikat ECO PASSPORT od OEKO-TEX® na swój produkt Pevalen™ (pentaerytrytol czterowartościowy lub PETV), prawdziwy plastyfikator bezftalanowy. Jest to świadectwo, że Pevalen może być wykorzystywany w zrównoważonej produkcji tekstyliów oraz dowód, że stosowanie Pevalenu™ w wyrobach włókienniczych nie pociąga za sobą szkodliwych efektów dla zdrowia ludzi ani dla środowiska naturalnego.

– Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania tego niezwykle ważnego, niezależnego certyfikatu! – mówi Håkan Björnberg, Wiceprezes ds. innowacji firmy Perstorp. – To potwierdzenie, że Perstorp jest na właściwej drodze ze swoją ambicją tworzenia bezpiecznych i ekologicznych rozwiązań.

– Wraz z ciągle rosnącym zapotrzebowaniem na Pevalen™, ze względu na jego bezftalanowy skład, dostrzegliśmy również zwiększony popyt na certyfikaty OEKO-TEX® wśród przedsiębiorstw działających w przemyśle tkanin powlekanych – zauważa Björnberg. – Ten certyfikat gwarantuje klientom potrzebującym wysokowydajnego bezftalanowego plastyfikatora do tekstyliów powlekanych PCW, że Pevalen™ jest dla nich najlepszym wyborem. Perstorp to pierwsze przedsiębiorstwo wprowadzające PETV na rynek.

Przedstawiciele Perstorp będą omawiać kwestie związane z Pevalenem™ – oraz innymi innowacjami spod znaku zrównoważonego rozwoju w przemyśle tworzyw sztucznych – na targach K 2016, na stoisku naszego partnera dystrybucyjnego, firmy Nordmann, Rassmann, w Hali 8b (stanowisko H29).

Reader Enquiries

Perstorp
Perstorp Holding AB
Neptunigatan 1
SE-211 20 Malmö
Sweden
+46 435 380 00
perstorp@​perstorp.com

Notes for Editors


Globalny lider intensywnie rozwijającej się działalności niszowej

Grupa Perstorp, godny zaufania światowy lider przemysłowy, tworzy skoncentrowane i ukierunkowane na rynek innowacje dostępne na wyciągnięcie ręki. Nasza kultura pracy opiera się na 130 latach doświadczenia i obejmuje pełny łańcuch rozwiązań z zakresu chemii organicznej, technologii procesów i rozwijania zastosowań. Jako globalny lider intensywnie rozwijających się nisz rynkowych, takich jak powłoki proszkowe i utwardzane promieniami UV, plastyfikatory, smary syntetyczne czy konserwacja ziarna, jesteśmy zobowiązani do opracowywania produktów o właściwościach kluczowych dla poprawiania jakości, wydajności i zyskowności produktów oraz procesów naszych klientów. Z myślą o przyszłości dążymy do opracowywania inteligentniejszych i bezpieczniejszych produktów oraz bardziej zrównoważonych procesów, które będą wywierać mniejszy wpływ na środowisko naturalne i wygenerują rzeczywistą wartość w produktach końcowych. Perstorp zatrudnia około 1500 osób i posiada zakłady produkcyjne w Azji, Europie i Ameryce Północnej. Wartość sprzedaży w 2015 roku przekroczyła 11 miliardów koron szwedzkich. Odkryj swoją zwycięską formułę na www.perstorp.com.

O OEKO-TEX®

Stowarzyszenie OEKO-TEX® oferuje całą gamę produktów i usług do zrównoważonej produkcji wyrobów włókienniczych. Jego najnowszy produkt, certyfikat ECO PASSPORT, umożliwia producentom chemikaliów i związków chemicznych wykorzystywanych do przetwarzania wyrobów włókienniczych jasne potwierdzenie, że ich produkty spełniają kryteria odpowiedzialnej ekologicznie produkcji tekstyliów. Pevalen™ to pierwszy produkt wytwarzany w Szwecji, który otrzymał ten certyfikat.

Editorial enquiries

Tony Toebak
Perstorp

+31 416 317 721
tony.toebak@​perstorp.com

Kevin Noels
EMG

+31 164 317 011
knoels@​emg-pr.com

 

Also available in

 

Share

 

More news from