Omron

OMRON, yüksek performanslı hareket kontrolü teknolojisine sahip yeni PMAC Programlanabilir Çok Eksenli Kontrolörleri piyasaya sunuyor

OMRON Corporation, yeni CK3E Programlanabilir Çok Eksenli Kontrolörlerini ve Endüstriyel PC Platformu NY51_-A IPC Programlanabilir Çok Eksenli Kontrolörlerini (bundan sonra PMAC olarak anılacaktır) tüm dünyada piyasaya sunduğunu açıkladı.

OMRON ve OMRON'un Delta Tau Data Systems, Inc. şirketi (bundan sonra "DT" olarak anılacaktır), DT'nin küresel ölçekte lider hareket kontrolü teknolojisine sahip PMAC kontrolörleri geliştirmek için birlikte çalıştı. PMAC, tüm dünyada üretim hatları ve ekipmanlarda kullanılan dahili EtherCAT bağlantısı sayesinde çeşitli fabrika otomasyonu (FA) cihazlarının yüksek hızlı senkron kontrolü dahil, gelişmiş hassas kontrol sağlıyor. Kontrolörlerin geliştirilme ortamı, kullanıcıların yörünge hesaplaması ve konum dengeleme gibi kendi hareket algoritmalarını ve hareket kontrolü fonksiyonlarını C ve orijinal programlama dillerinde programlayabilmelerini sağlıyor.

Değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve kısa ürün yaşam döngüleriyle başa çıkabilmek için en yeni hassas işleme teknolojilerini ve robotları üretim tesislerinde kullanarak yenilikçi üretim yapmayı amaçlayan güncel trend gittikçe yayılıyor. Yarı iletken üretim ekipmanları ve takım tezgahı üreticileri, kaynaklarını yenilikçi ve rekabetçi temel teknolojilerin geliştirilmesine yoğunlaştırıyorlar. Bu koşullar altında makine üreticileri, uzun vadeli tedarik istikrarı ve kalite garantili, küresel olarak mevcut kontrolörler konusunda gittikçe daha fazla talepte bulunuyorlar. Bu kontrolörler temel fonksiyonlarının geliştirilmesi ve sürdürülmesi maliyetli olan kartlı kontrolörlere alternatif olarak kullanılabiliyor. Ayrıca, robotlu üretim ekipmanları geliştiren üreticiler de özellikle gelişmekte olan ülkelerde, özelleştirilmiş hareket kontrolü gerçekleştirebilecek sağlam ve dayanıklı kontrolörlere yönelik talepte bulunuyorlar. OMRON, kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayan iki tip PMAC programlanabilir çok eksenli kontrolör sunuyor.

OMRON, entegre, akıllı ve etkileşimli konseptlerle üretim tesislerine yenilik getiriyor. OMRON, yeni entegre otomasyonu gerçekleştirmek amacıyla DT'nin küresel ölçekte lider hareket kontrolü teknolojilerini OMRON'un kontrol teknolojileriyle birleştirerek üretim alanında yenilikler yapmak için çalışıyor.

PMAC - Programlanabilir Çok Eksenli Kontrolör

CK3E Programlanabilir Çok Eksenli Kontrolör

  • 250 µ hızlı döngü süresine ve EtherCAT master işlevine sahip çok eksenli kontrol. Esnek sistem konfigürasyonu ve EtherCAT üzerinden bağlı FA cihazlarının yüksek hızlı senkron kontrolü
  • Makinelerde ve kontrol panolarında yerden tasarruf sağlayan kompakt tasarım ve 28,6 mm kalınlık

Endüstriyel PC Platformu NY51_-A IPC PMAC Programlanabilir Çok Eksenli Kontrolör

  • 128 adede kadar kontrol ekseni ve gelişmiş veri yönetimi. Windows uygulamalarının multi-tasking kullanımı ve özelleştirilmiş hareket kontrolü (hareket algoritmaları, kinematikler, konum dengeleme vs.)
  • PLC seviyesinde çevresel dayanım. Windows çöktüğünde bile kesintisiz makine kontrolü için hipervizör yazılımı*1

*1. Yazılım, donanım kaynaklarını işletim sistemine uygun şekilde atayarak, karşılıklı paraziti önler. Windows çökse bile makine kontrol görevi kesintiye uğramaz.

Lisansı Almanya merkezli Beckhoff Automation GmbH şirketine ait olan EtherCAT®, tescilli bir ticari marka ve patentli bir teknolojidir.
Windows, ABD'de ve/veya diğer ülkelerde Microsoft Corporation'ın tescilli ticari markası veya ticari markasıdır.
Intel ve Intel Core, ABD'de ve/veya diğer ülkelerde Intel Corporation'ın ticari markalarıdır.
Bu belgedeki diğer şirket isimleri ve ürün isimleri, ilgili şirketlerinin markaları veya tescilli markalarıdır.
Bu katalogda kullanılan ürün fotoğrafları ve şekilleri, gerçek ürünlere göre biraz farklılık gösterebilir.

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands
+31 (0)23 568 13 00
www.industrial.omron.eu
@omroneurope
http://www.linkedin.com/company/omron
http://www.facebook.com/omroneurope
http://www.youtube.com/omroneurope

Notes for Editors


Omron Hakkında
Omron Corporation; temel algılama ve kontrol teknolojilerini kullanarak faaliyet alanını kontrol komponentleri, elektronik komponentler, elektronik otomotiv komponentleri, sosyal altyapı, sağlık hizmetleri ve çevre gibi iş alanlarına kadar genişleten lider bir endüstriyel otomasyon şirketidir. 1933'te kurulan Omron, dünya çapında yaklaşık 39.000 çalışanıyla 110'dan fazla ülke ve bölgeye ürün ve hizmet sunuyor. Omron, endüstriyel otomasyon alanında ürün ve müşteri desteğinin yanı sıra üretime yenilik getiren otomasyon teknolojileri sunarak zengin bir toplum yaratılmasına katkıda bulunuyor. Daha fazla bilgi için www.industrial.omron.eu.

Related images

 

 

Editorial enquiries

Marion Beekhuizen
Omron

+31 6 1133 7151
marion.beekhuizen@​eu.omron.com

Diane van der Sanden
Omron

+31 6 2943 6751
diane.van.der.sanden@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017
aluykx@​emg-pr.com

 

 

Share

 

More news from